میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۹
 
 
در میزگرد سی‌ان‌ان؛
ایران تسلیم سیاست کاخ سفید نمی‌شود

شبکه سی.‌ان.‌ان در میزگردی با مشارکت دو دیپلمات برجسته آمریکایی، درباره تبعات سیاست‌های دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران هشدار داد. 
برنامه جی.‌پی.‌اس که با مجری‌گری فرید زکریا از نظریه‌پردازان و تحلیلگران برجسته روابط بین‌الملل از شبکه سی.‌ان.‌ان پخش می‌شود به موضوع ایران اختصاص داشت و کارشناسان حاضر در این برنامه درباره تبعات سیاست‌های دولت کنونی آمریکا در قبال ایران صحبت کردند. ویلیام برنز دیپلمات باسابقه و مسئول اصلی مذاکرات محرمانه با ایران در دولت سابق آمریکا یکی از مهمانان این میزگرد بود. او در پاسخ به سوال زکریا درباره سیاست دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مورد ایران، سیاست موسوم به فشار حداکثری را قماری پرریسک توصیف کرد و گفت: شما دیپلماسی اجبار را آغاز کرده‌اید بی‌آنکه کانال دیپلماسی وجود داشته باشد.
وی افزود: رئیس‌جمهور می‌گوید توافق بهتری می‌خواهد، اما واقعیت چیز دیگری به نظر می‌رسد، اینکه این دولت فروپاشی یا تسلیم رژیم ایران را دنبال می‌کند، که هیچ‌کدام اینها واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد. ریچارد هاس رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا» دیگر مهمان حاضر در این برنامه بود، که او هم به انتقاد از سیاست دولت ترامپ پرداخت و گفت: اگر به وزیر خارجه گوش دهید، می‌بینید درخواست‌هایی برای تغییر بنیادین رفتار ایران ارائه کرده که عملا به معنی تغییر رژیم هستند. هاس گفت دولت ترامپ به جای کناره‌گیری از توافق هسته‌ای، باید بسته‌ای اصلاح‌شده از توافق هسته‌ای ارائه می‌کرد.

کد مطلب: 108889
 
Share/Save/Bookmark