میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
نشان عالی ذوالفقاربه چه کسانی داده می‌‌شود؟
نشان ذوالفقار به فرماندهی که خواب از چشم دشمنان ربود
نشان ذوالفقار به فرماندهی که خواب از چشم دشمنان ربود
 

فرمانده نیروی قدس سپاه، اولین فرمانده در جمهوری اسلامی ایران است که به دریافت عالی‌ترین نشان نظامی مفتخر شده است.
خبر اهدای یک نشان عالی نظامی به سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، این سوال را ایجاد کرد که جایگاه این نشان چیست؟ به چه کسانی داده می‌شود و تاکنون به کدام یک از فرماندهان اهدا شده است؟
«نشان ذوالفقار» عالی‌ترین نشان در نیروهای مسلح است که طبق «آیین‌نامه اهدا نشان‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران»، به «فرماندهان عالی‌رتبه و روسای ستادهای عالی‌رتبه در نیروهای مسلح» اهدا می‌شود که تدابیر آنها در طرح‌ریزی و هدایت عملیات‌های رزمی موجب حصول نتایج مطلوب شده باشد.
سردار سلیمانی اولین فرمانده در جمهوری اسلامی ایران است که به دریافت این نشان از دست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا مفتخر شده و طبق آنچه در پیام تبریک فرمانده کل سپاه نیز آمده، این نشان به پاس سال‌ها فرماندهی وی در حوزه جبهه مقاومت اهدا شده است.
در پیام سردار جعفری آمده: «بی‌شک این رخداد فرخنده (اهدای نشان ذوالفقار) که محصول نقش‌‌آفرینی‌های سترگ، راهبردی، سرنوشت‌ساز و مخلصانه آن برادر عزیز و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب در حمایت از جبهه مقاومت اسلامی و مقابله هوشمندانه و ظفرمند با اشقیای تکفیری و تروریسم آمریکایی - صهیونیستی و صیانت از امنیت مثال‌زدنی ملت و میهن اسلامی است، موجب مباهات و افتخار آحاد پاسداران انقلاب و منشأ خیر و برکت در عرصه رسالت و مأموریت‌های خطیر محوله در آینده روشن پیش رو خواهد بود.»
سردار سلیمانی پیش از این ۳ نشان عالی «فتح» نیز دریافت کرده بود که به عملکرد او در سال‌ها فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در دفاع‌مقدس برمی‌گردد. وی بیش از ۱۳ سال است که فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران را برعهده دارد و خصوصاً در سال‌های اخیر، نقش مهم و تأثیرگذاری در جبهه مقاومت (بویژه سال‌های اخیر در سوریه و عراق) ایفا کرده است. فارس

کد مطلب: 108285
 
Share/Save/Bookmark