میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۲
 
 
سينماي ايران بيت‌المقدس را فتح مي‌كند
سينماي ايران بيت‌المقدس را فتح مي‌كند
 

روز گذشته انتشار خبر توليد فيلمي درباره فتح بیت‌المقدس توسط نیروهای محور مقاومت و سرداران ایرانی به‌ خصوص «سردار حاج قاسم سلیمانی»، از نگاه ويژه سينماي ايران براي تقدير از اين سردار و ياران تلاشگرش حكايت نمود.
سید‌سعید حسن‌پور، کارگردان و مستندساز ايراني از تولید فیلم سینمایی «سردار» با محوریت عملیات‌های بین‌المللی سپاه قدس و با هدف به تصویر کشیدن فتح بیت‌المقدس توسط نیروهای محور مقاومت و سرداران ایرانی به‌ خصوص «سردار حاج قاسم سلیمانی» خبر داد. وي در همين زمينه تصريح كرد: مراحل پیش‌تولید این فیلم آغاز شده است. «سردار» فیلمی راهبردی و استراتژیک است که نابودی رژیم صهیونیستی و داعش را به تصویر می‌کشد.
تا چند سال قبل و آغاز درگيري‌هاي نيابتي در سوريه و عراق، نيروي قدس سپاه پاسداران ايران و فرماندهان آن چندان شناخته شده نبودند و اخبار مربوط به آنها رسانه‌اي نمي‌شد. اما حالا و با جدي شدن مخاصمه در سوريه و عراق و خشونت‌هاي غيرانساني داعش و وهابي‌هاي تندرو در منطقه علاوه بر تقدير عمومي از اين عزيزان هم‌اينك سينماگران نيز به اين تصميم رسيده‌اند كه براي بيان رشادت‌ها و خدمات اين عزيزان در فراي مرزهاي ايران اسلامي از آنها در سينما و فيلم‌هاي سينمايي ياد كنند.
براي غناي اين فيلم و تقويت مباحث استراتژيك آن نيز قرار شده است حسن عباسی، ابوالقاسم طالبی، نادر طالب‌زاده و شهریار زر‌شناس اعضای شورای تولید این فیلم سینمایی باشند و كارگردان فيلم اولي فيلم سردار را همراهی می‌کنند.
این کارگردان همچنين گفته است: با توجه به شرایط ویژه کشورهای محور مقاومت، تولید این اثر می‌تواند قدرت نظامی و استراتژیک محور مقاومت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در جنگ نیابتی نشان دهد که سرانجام به فتح بیت‌المقدس و نابودی رژیم صهیونیست می‌انجامد.
حسن‌پور در پایان تأکید کرد: فیلم‌نامه این اثر توسط شورای نویسندگی تهیه خواهد شد که تمامی افراد این شورا از بر‌ترین نویسندگان کشور خواهند بود. مراحل تولید این فیلم یک سال و نیم به طول خواهد انجامید. نگارش فیلمنامه «سردار» هم‌اکنون در مرحله تحقیقات و نوشتن سیناپس است.

کد مطلب: 91697
 
Share/Save/Bookmark