میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
شکایت به پلیس بین‌الملل، پادزهر تخریب‌ها است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم شکایت به پلیس بین‌الملل به دلیل تخریب‌ها علیه رئیس دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: نباید در این زمینه به تکذیب یا سکوت اکتفا کنیم.
به گزارش فارس، محسن رضایی در نشست خبری دیروز با اشاره به تشکیل دومین جلسه مجمع تشخیص در دوره جدید، اظهار داشت: بحث ما این بود که آن‌طور که انتظار نظام است سیاست‌های کلی پیاده نمی‌شود. درحالی‌که سیاست‌های کلی بعد از قانون اساسی و قبل از قانون مجلس است و باید در برنامه‌وبودجه سالانه و قانون‌نویسی ساری و جاری باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید براینکه اعمال ولایت و نظارت رهبری از طریق اجرای سیاست‌های کلی صورت می‌گیرد، گفت: اگر این سیاست‌ها اجرا نشود ما با یک نظام مطلوب اسلامی فاصله خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: برخی معتقد بودند که سیاست‌های کلی باید به افرادی که مسئولیت جدیدی را می‌پذیرند، آموزش داده شود تا آن را با شناخت کاملی پیگیری کنند، برخی اعضا نیز تأکید داشتند که نظارت باید در این زمینه تقویت شود و برخی دیگر معتقد بودند دیدگاه‌های غرب‌زده در داخل کشور باعث شده اهمیت سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی مانند سایر جمهوری‌ها در نظر گرفته شود.
رضایی با اشاره به مصوبه جلسه مجمع تشخیص گفت: طبق مصوبه این جلسه ما یک کمیسیون خاص را با حضور ۱۶ نفر مشخص کردیم تا پیشنهاد‌ها و تدابیر رهبری را به‌صورت خاص و در فرصت کافی موردبحث قرار داده و راهکارهای آن را فراهم کنند. وی در ادامه از تشکیل دو کمیسیون مجمع در دوره جدید خبر داد و تصریح کرد: امروز دو کمیسیون جدید و هیئت‌رئیسه آن تشکیل و مشخص شدند؛ به‌این‌ترتیب آقای شمخانی به‌عنوان رئیس کمیسیون سیاسی دفاعی امنیتی، آقازاده جانشین وی و سردار وحیدی به‌عنوان دبیر این کمیسیون تعیین شدند.
رضایی همچنین گفت: کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری نیز به ریاست بنده تشکیل و آقایان قالیباف و داوودی به‌عنوان نواب اول و دوم و آقای آقامحمدی نیز به‌عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند؛ در جلسه آینده نیز سه کمیسیون دیگر و هیئت‌رئیسه آن‌ها مشخص و تعیین خواهند شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اظهارات ترامپ توضیح داد: ما درباره قدرت دفاعی کشورمان با هیچ‌کس شوخی نداریم و دفاع از ملتمان را یک امر واجبی می‌دانیم که برای آن حاضریم در خارج از مرزها و در سوریه و عراق از سرزمین و اسلام خود دفاع کرده و جانمان را فدا کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جابجایی ساختمان مجمع اظهار داشت: مجمع تشخیص تا پایان سال به محل ساختمان مجلس سنا منتقل‌شده و جلسات در آنجا برگزار خواهد شد و ساختمان مرکز تحقیقات مجمع هم به مرکز پژوهش‌ها داده خواهد شد. رضایی درباره تخریب‌های یک کانال معاند علیه رئیس دستگاه قوه قضاییه اظهار داشت: باتوجه به توسعه فضای مجازی در کشور روش‌های جمع‌آوری اطلاعات که یکی از کارهای سازمان‌های جاسوسی است راه افتاده و از طریق ایجاد خبرها و شایعات سعی می‌کنند کسانی را که دسترسی ندارند در این شبکه مجازی فعال کنند و هرکس هر اطلاعاتی که به‌صورت درست یا غلط دارد در رابطه با یک موضوع در فضای مجازی قرار دهد.
رضایی تخریب و درعین‌حال جمع‌آوری اطلاعات را دو هدف عمده این روش عنوان کرد و یادآور شد: قوه قضاییه دولت و سیستم‌های اطلاعاتی برای حفظ حریم شخصی افراد چه مسئول باشند یا خیر وظیفه مهمی دارند و باید سیستم ایمنی طراحی شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کانال‌های بازرسی فراوانی در کشور و حدود ۱۸ دستگاه ناظر وجود دارد به نقش وظایف دادگاه دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی اشاره کرد و افزود: اگر کسی واقعاً دلسوز کشور است باید به این سازمان‌ها مراجعه کرده و اخبار خود را گزارش کند نه اینکه از طریق فضای مجازی و به‌صورت آشفته و پنهان مطالبی را مطرح کنند.

کد مطلب: 101273
 
Share/Save/Bookmark