میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
نماینده پینگ پنگ ایران راهی مرحله یک شانزدهم شد
عالمیان: می‌خواهم حریف آلمانی‌ام را هم شکست دهم
عالمیان: می‌خواهم حریف آلمانی‌ام را هم شکست دهم
 

نماینده پینگ پنگ ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن برابر حریف هنگ‌کنگی‌اش به پیروزی رسید و راهی مرحله یک شانزدهم شد.
نوشاد عالمیان، نماینده پینگ‌پنگ ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن که در دور نخست با قدرت و با حساب ۴ بر صفر حریف استرالیایی را شکست داده و راهی دور دوم شده بود، در این مرحله برابر تانگ پنگ از هنگ‌کنگ و با رنکینگ ۳۲ جهان قرار گرفت و با حساب ۴ بر ۳ به برتری رسید.
عالمیان در این بازی نمایش خوبی داشت و گیم‌های اول و دوم را با نتایج(۱۱ بر ۸)، (۱۱ بر ۵) پیروز شد و گیم سوم را با چند اشتباه (۱۱ بر ۷) به حریفش واگذار کرد.
گیم چهارم هم با برتری عالمیان پیش رفت و او توانست (۱۱ بر ۹) پیروز شود. در گیم پنجم در حالی که هر ۲ بازیکن تا امتیاز ۸ برابر آمده بودند، این حریف هنگ‌کنگی بود که در امتیازهای آخر برتر نشان داد و (۱۱ بر ۸ )برنده شد.
در گیم ششم نوشاد عالمیان از همان ابتدا بازی همیشگی خود را انجام داد و در پایان (۱۱ بر ۵) نتیجه را واگذار کرد تا حساب کار در مجموع ۶ گیم ۳ بر ۳ مساوی شود و گیم هفتم برنده بازی را مشخص کند.
گیم هفتم پایاپای پیش رفت و عالمیان در پایان ( ۱۲ بر ۱۰) به برتری رسید و به دور بعد صعود کرد.
پینگ پنگ باز کشورمان با این پیروزی به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کرد و امروز برابر تیمو بول آلمانی قرار می‌گیرد.

می‌خواهم حریف آلمانی‌ام را هم شکست دهم
نماینده پینگ‌پنگ ایران پس از پیروزی مقابل حریف هنگ‌کنگی و راه‌یابی به مرحله یک شانزدهم نهایی المپیک ۲۰۱۲ لندن اظهار داشت: از کسب این پیروزی بسیار خوشحالم چون دومین پیروزی تاریخ پینگ‌پنگ ایران به دست آمد. باید هم خوشحال باشم بازی بسیار سختی بود. انتظار این را هم داشتم که این بازی تبدیل به یک ماراتن شود. تانگ پنگ بازیکنی بسیار خوب و رنکینگش بالاتر از من است. البته من حریفانی از این بهتر را هم برده بودم اما این المپیک است و شرایط خاصی دارد.
وی در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین عامل موفقیتت چه بود، گفت: ابتدا توکل به خدا و دوم تلاش خودم. با توجه به اینکه بازی اول را برده بودم اعتماد به نفس خوبی داشتم.
نفر اول پینگ پنگ ایران در مورد بازی امروز مقابل تیمو بول اظهار داشت: او بازیکن بسیار خوبی است. چند سال پیش در رده جوانان با او بازی کرده و با وجود اینکه شکست خوردم اما مسابقه قابل قبولی را ارائه دادم و فکر می‌کنم فردا هم خوب بازی کنم.
عالمیان در مورد اینکه پیش‌بینی می‌کند فردا چه نتیجه‌ای بگیرد، تأکید کرد: به هیچ وجه نمی‌توانم بازی فردا را پیش‌بینی کنم چون اینجا المپیک است. حریفم آنقدر سرسخت و قدرتمند است که قابل پیش‌بینی نیست.
وی گفت: در مسابقه ديروز هم خیلی خوب شروع کردم اما چون کم تجربه بودم و حریفم پخته‌تر به نظر می‌رسید در ادامه بازی کار گره خورد اما در پایان خدا کمک کرد که در دقایق آخر برنده شوم.
عالمیان در پاسخ به این سؤال که آیا استرس بر روی تمرکزت تأثیر نمی‌گذارد، گفت: بازی که حساسیتش بیشتر شد خوشبختانه من تمرکز هم بیشتر شد اما استرس چیزی نیست که بتوان از آن دور شد و روی تمرکز تأثیر می‌گذارد.
وی عنوان کرد: من برنامه خاصی برای المپیک نداشتم و فقط می‌خواستم نتیجه خوبی بگیرم. بازی به بازی بهتر می‌شوم و فردا هم برای برد به میدان خواهم رفت. تیمو بول چند دوره قهرمان جهان و اروپا شده است و در رده تیمی هم دوم المپیک است. شرایط بازی با او کاملاً متفاوت است. ديروز حریفم را نمی‌شناختم اما امروز پینگ پنگ باز آلمانی را کاملاً می‌شناسم.

کد مطلب: 75767
 
Share/Save/Bookmark