میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۱
 
 
تک مضراب بودار - قسمت دوم
هم گلابی می‌خورند و هم چرت می‌زنند
روز گذشته بخش اول از بحث مهم تک‌مضراب در میان سخنان "برادر حسن کامران" - نماینده مجلس - را تقدیم‌تان کردیم و...

روز گذشته بخش اول از بحث مهم تک‌مضراب در میان سخنان "برادر حسن کامران" - نماینده مجلس - را تقدیم‌تان کردیم و امروز طبق وعده بخش دوم آماده شده است که تقدیم‌تان می‌کنیم.
کامران: خرج تعمیر یک دستشویی در مجلس ۲۶ میلیون تومان شده است، البته من جلوی آن را گرفته‌ام.
ننجون: ببخشید درست متوجه نشدم. جلوی چه چیزی را دقیقا گرفتید؟ یعنی مجلس الان مستراح ندارد؟ وقتی به نماینده‌ها فشار می‌آید چه جوری مشکلات‌شان را برطرف می‌کنند؟ روش خاصی دارد؟ لطفا شفاف‌سازی کنید.
دستشویی قبلی سنگ مرمر و کاشی‌های مرتب داشت، اما مجلس یک دفعه تصمیم گرفت آن را تعمیر کند. دستشویی‌های سالم را خراب کردند و دستشویی جدید ساختند. الان مجلس هفت طبقه و در هر طبقه دو دستشویی دارد که روی هم رفته و با حساب سرانگشتی برای هر دستشویی ۲۶ میلیون هزینه کرده‌اند که سرجمع آنها می‌شود چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان!
ننجون: آهان! اینکه چیز عجیبی نیست. معمولا همه جاهای خوب را خراب می‌کنند و چیزهای بد می‌سازند و این وسط یک چیزی هم گیر پیمانکارش می‌آید. به هر حال هر کسی از یک جایی نانش را در می‌آورد. گاهی هم نان در دستشویی‌های مجلس است.
حاکمان ما هنوز ساده‌زیست نشده‌اند و به عبارت دیگر، جوجه‌خور از درد اشکنه‌خور خبر ندارد.
ننجون: دوستان از استودیو اشاره می‌کنند ظاهرا میکروفن برادر حسن کامران در محدوده استکبار جهانی نصب شده است. راستش ما که خودمان دست نشانده ایادی شرق و غرب و در راس آن آمریکای جهانخوار هستیم تا حالا اینطوری به مجلس حمله نکرده بودیم.
به نماینده‌ها و مدیران می‌گوییم چرا افطاری می‌دهید، این کار خلاف قانون است، می‌گویند: با هزینه شخصی می‌دهیم، در حالی که دروغ می‌گویند. دروغ می‌گویند چون در سالنی این کار را می‌کنند که آب و برق آن مال بیت‌المال است. اگر راست می‌گویند بروند و در بیرون سالن اجاره کرده و از جیب خودشان هزینه کنند...
ننجون: آهای پسر... دو میکروفون ایشان را خاموش کن.
اگر نماینده‌ای می‌خواهد به روسیه سفر کند و مسابقه ببیند و اگر ادعا دارد، با هزینه شخصی می‌رود باید بلیت هواپیما، هزینه خروج، پول هتل و همه هزینه‌های ایاب و ذهاب خود را از جیب خودش بدهد، نه اینکه برود و خوش بگذراند و هتل مجانی استفاده کند بعد هم بگوید با هزینه خود رفته‌ام.
ننجون: این طوری که دیگر نماینده مجلس نمی‌شود. می‌شود مثل یکی از ننجون که به خاطر چندرغاز باید بنشیند اینجا و وسط حرف‌های بودار شما "تک‌مضراب" بزند.

کد مطلب: 104749
 
Share/Save/Bookmark