میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
قدرت‌نمايي ايران در والیبال قهرمانی جهان - لهستان
امريكا هم دست‌هايش را بالا برد
امريكا هم دست‌هايش را بالا برد
 

تیم‌ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر آمریکا، قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۴ پیروز شد.
تیم‌های ملی والیبال ایران و آمریکا دومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را ديروز در شهر کراکوف برگزار کردند که این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ ( ۲۵ - ۲۳، ۲۵ - ۱۹، ۱۹ - ۲۵، ۱۸ - ۲۵، ۱۷ - ۱۵) به سود ایران خاتمه پیدا کرد. شاگردان کواچ بازی را با ترکیب معروف، ظریف، قائمی، غلامی، غفور و میرزاجانپور آغاز کردند. این نتیجه در حالی رقم خورد که ایران در بازی نخست خود با نتیجه سه بر یک از سد ایتالیا گذشت و آمریکا هم در دیداری نزدیک با حساب ۳ بر ۲ بلژیک را شکست داد.
بازیکنان ایران بازی با آمریکا را کم نقص آغاز کردند و با زدن سرویس‌های هدف‌دار و دفاع روی تور خوب از همان ابتدا از حریف قدرتمند خود پیش افتادند. بازی ۵ سته قبلی آمریکا و پیروزی خفیف این تیم مقابل بلژیک نیز کمی روی این بازی تاثیر داشت اما این موضوع چیزی از ارزش تلاش بازیکنان ایران و قدرت تیم آمریکا کم نکرد.
شاگردان کواچ در ست اول توانستند ۲۵ بر ۲۳ قهرمان لیگ جهانی را شکست دهند. جان اسپراو، سرمربی تیم‌ملی آمریکا پیش از شروع مسابقات به بازیکنانش گفته بود که مدال طلای لیگ جهانی، کار آنها را در مسابقات قهرمانی جهان ساده نخواهد کرد و این مسابقات سختی خودش را دارد. بازی خوب بازیکنان ایران در ست دوم نیز ادامه داشت و با تکیه بر بازی‌سازی سعید معروف، تیم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ آمریکا را مغلوب کرد.
در ست سوم، بازیکنان ایران دچار همان مشکل همیشگی و احساس از پیش برنده بودن شدند و بازیکنان آمریکا نیز از این فرصت به بهترین وجه ممکن بهره بردند و توانستند شکست ست دوم را با پیروزی ۱۹ بر ۲۵ جبران کنند. پیش‌بینی می‌شد در ست چهارم، ایران به جریان بازی برگردد و بتواند با پیروزی در این ست هر ۳ امتیاز بازی را به دست آورد اما حملات موثر بازیکنان آمریکا در کنار اشتباهات بازیکنان ایران در حمله و دفاع روی تور،‌ نتیجه این ست را باز هم به سود آمریکا و این بار ۱۸ بر ۲۵ رقم زد تا کار به تای‌برک کشیده شود. این دومین بازی متوالی تیم‌ملی آمریکا بود که به ست پنجم کشیده می‌شد. ست پنجم این دیدار طولانی و مهیج با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به سود ایران تمام شد تا شاگردان کواچ با ۲ پیروزی ۵ امتیازی شوند.
با این نتیجه شاگردان کواچ جمع امتیازهای خود را به عدد ۵ رساندند و یانکی‌ها ۳ امتیازی شدند.
تیم‌های ملی مردان ایران و آمریکا پیش از این در ۵ دیدار رسمی به مصاف یکدیگر رفته‌اند که ۴ پیروزی سهم شاگردان اسپرو و یک پیروزی سهم ایران بود. آخرین رویارویی دو تیم نیز در نیمه‌نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ بود که آمریکا با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید و در مصاف امروز شاگردان کواچ در اندیشه پیروزی و انتقام‌گیری از یانکی‌‌ها بودند. این دو تیم چندی پیش در یک تورنمنت دوستانه به میزبانی آمریکا ۴ بار برابر هم قرار گرفتند که در مسابقات آمریکا سه بار و شاگردان کواچ یک بار به پیروزی رسیدند.
تیم‌ملی والیبال آمریکا سابقه حضور در ۱۴ دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان را در پرونده کاری خود دارد که عنوان قهرمانی در مسابقات سال ۱۹۸۶ فرانسه و مدال برنز رقابت‌های سال ۱۹۹۴ یونان بهترین عنوان‌های کسب شده این تیم است.
تیم‌ملی والیبال ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان با تیم‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک در گروه چهارم همگروه است. تیم‌ملی والیبال ایران امروز استراحت خواهد کرد و روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۹ در سومین مسابقه خود برابر فرانسه قرار می‌گیرد.
دور مقدماتی این رقابت‌ها به مدت ۹ روز در چهار شهر لهستان پیگیری می شود که ۲۴ تیم شرکت‌کننده در چهار گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در پایان دور مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می‌کنند.
تیم‌های شرکت‌کننده پس از پایان دور مقدماتی دو روز استراحت خواهند کرد و رقابت‌های مرحله دوم قهرمانی جهان از چهارشنبه، ۱۹ شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت شش روز ادامه خواهد داشت. در این مرحله هشت تیم برتر گروه‌های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می‌دهند. در این مرحله تیم‌هایی که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می‌شود. بنابر‌این تیم‌های صعود‌کننده در این مرحله تنها چهار بازی خواهند داشت.
در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می‌کنند تا شش تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می‌کنند. تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های سوم دو گروه نیز برای مقام‌های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهایی مسابقه می‌دهند.
تیم‌های اول و دوم گروه های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می‌دهند تا تیم‌های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم‌های بازنده به رده‌بندی صعود کنند.

کد مطلب: 88944
 
Share/Save/Bookmark