میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳
 
 
مناظره ۲۰ نامزد مقدماتی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برگزار می‌شود
جا ماندن ترامپ از رقبا

مناظره مقدماتی نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا میان بیست نامزد و در دو برنامه جداگانه (هر شب ۱۰ نامزد) برگزار خواهد شد. چهار نامزد نیز حائز شرایط نشدند و نتوانستند که در دور اول مناظره ها شرکت کنند حال آنکه نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ در وضعیت مطلوبی در کسب آرا برخوردار نیست.
از بین تمام نامزدهایی که اعلام حضور کرده‌اند (۲۴ نفر) چهار نامزد یعنی وین مسام شهردار میرامار، استیو بولاک فرماندار مونتانا، سث مولتن نماینده ماساچوست و مایک گرَوِل سناتور سابق آلاسکا حائز شرایط نشدند و نتوانستند که در دور اول مناظرات شرکت کنند.
بنابر اعلام کمیته ملی حزب دموکرات موسوم به DNC، قرار است نخستین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در شهر "میامی" بین ۲۶ تا ۲۷ ماه ژوئن (۵ تا ۶ تیر ۱۳۹۸) برگزار شود. پس از آن ۱۱ مناظره مقدماتی دیگر تا پیش از برگزاری انتخابات انجمن‌های حزبی (caucuses) در سوم فوریه ۲۰۲۰ (۱۴ بهمن ۱۳۹۸)؛ برگزار خواهد شد. کوران اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتخابات primaries موسوم به انتخابات مقدماتی و " caucuses " موسوم به انجمن‌های حزبی یا "رایزنش" از فوریه تا ژوئن ۲۰۲۰ در ۵۰ ایالت و دیگر قلمروهای آمریکا به مدت پنج ماه آغاز می‌شود. انتخابات مقدماتی درآمریکا که حدود ۵ ماه زمان می‌برد، بدین جهت برگزار می‌شود تا شمار نامزدها پیش از برگزاری انتخابات سراسری محدود شود، این انتخابات به عنوان ابزاری برای احزاب سیاسی جهت دست یافتن به یک وحدت نظر بر روی یک نامزد پیش از انتخابات است.
انتخابات مقدماتی آمریکا در برگیرنده دو نوع انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا است که در ابتدا انتخابات تحت عنوان Caucus (رایزنش – انجمن‌های حزبی) و در پایان تشکیلات حزبی برای دست یافتن به وحدت نظر و انتخاب نامزد نهایی خود در همایش سیاسی حزبی موسوم به Political conventionکه به نشست گزینش نامزد نیز شهره است، برگزار می‌شود. نتایج نظرسنجی‌ شبکه «فاکس‌نیوز» نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور آمریکا از تمامی پنج نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا عقب‌تر است و «جو بایدن» با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ پیشی گرفته است. طبق نتایج نظرسنجی «فاکس‌نیوز» ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از دیگر رقبای دموکرات خود از جمله «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا با اختلاف ۱۰ درصد عقب افتاده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد، این نظرسنجی در بازه زمانی ۹ ژوئن تا ۱۲ ژوئن (۱۹ خردادماه تا ۲۲ خرداد ماه) انجام گرفته و نشان داده که بایدن با ۴۹ درصد از ترامپ با ۳۹ درصد پیشی گرفته است. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که «برنی سندرز» دیگر نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با کسب ۴۹ درصد آراء از ترامپ با ۴۰ درصد آراء جلوتر است. نظرسنجی شبکه فاکس‌نیوز همچنین نشان می‌دهد که دیگر نامزدهای دموکرات، گرچه با اختلاف اندک اما همچنان از ترامپ جلوتر هستند به طوریکه سناتور «الیزابت وارن» با اختلاف دو درصد از رئیس‌جمهور آمریکا پیشی گرفته است و سناتور «کامالا هریس» از ایالت کالیفرنیا و «پیت بوته‌جج» شهردار «ساوث بند» ایالت «ایندیانا» هرکدام با اختلاف یک درصد از ترامپ پیش تر هستند.

کد مطلب: 109447
 
Share/Save/Bookmark