میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴
 
 
۵۸۰۰ اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی

عبدالناصر فروانه مقام ارشد کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی در جدیدترین آمار مربوط به اسرا به مناسبت عید فطر اعلام کرد، ۵۸۰۰ فلسطینی از جمله ۲۵۰ کودک در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند.
فروانه در ادامه تصریح کرد، این افراد در ۲۲ زندان، بازداشت‌گاه یا مرکز بازجویی هستند و ۵۴۰ نفر از آنها، یک یا چند بار به حبس ابد محکوم شده‌‌اند. وی افزود: در بین اسرا، ۴۶ زن و ۲۵۰ کودک کم سن و سال هم دیده می‌شود؛ ۵۰۰ نفر آنها تحت بازداشت موقت (بازداشت بدون محاکمه) قرار دارند و ۱۵۰۰ نفر از اسرا از بیماری‌های مختلف رنج می‌رند. از جمله این فراد، «فواد الشوبکی» است که در سن هشتاد سالگی قرار دارد و بیماری‌های مختلفی دارد. صدها تن از اسرا نیازمند درمان فوری هستند بویژه اسرائی که سرطان دارند.
فروانه سپس اعلام کرد، ۴۷ اسیر فلسطینی بیش از ۲۰ سال است که زندانی هستند و ۱۳ نفر آنها نیز بیش از ۳۰ سال است که در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند. وی افزود، ۵۴ اسیر مربوط به اسرای آزادشده توافق «شالیت» هستند که بار دیگر بازداشت شده‌‌اند. خبر دیگر از اراضی اشغالی آنکه «آویچای ماندلبلیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی، برای بار دوم تقاضای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم مبنی بر به تأخیر انداختن جلسه استماع پیش از اعلام جرم وی را رد کرد. او دوهفته پیش نیز درخواست نتانیاهو برای تأخیر یک ساله برگزاری جلسه استماعش در دادگاه را رد و اعلام کرد که منافع عمومی در این است که نتیجه آن سریعا مشخص شود.
در این میان نتانیاهو برای ماندن در قدرت، امیر اوحانا، نماینده حزب لیکود را که به طور علنی همجنسگرا است، به عنوان وزیر دادگستری منصوب کرد. این برای نخستین بار در تاریخ این رژیم است که یک شخص آشکارا همجنسگرا به سمت وزیر منصوب می شود.

کد مطلب: 109249
 
Share/Save/Bookmark