میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
هیات مستقر دیوان محاسبات در وزارت ورزش به قراردادهای فوتبالی ورود پیدا می‌کند
با مسببین برخورد می‌شود

رئیس دیوان محاسبات گفت: هیات مستقر دیوان محاسبات در وزارت ورزش به قراردادهای فوتبالی ورود پیدا می‌کند.
مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات درباره ورود این دیوان به قرارداد‌های پرحاشیه فوتبالی در گفت‌وگو با یکی از بخش‌های خبری شبکه خبر، گفت: از روزی که بنده به دیوان آمدم یکی از درخواست‌‌های مهم مردمی همین موضوع بود.
وی با اشاره به اتفاقات خوب در فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ما برای اتفاقات خوب در کشورمان احترام قائل هستیم. اما در چند وقت گذشته اتفاقاتی افتاد که مردم کشورمان را ناراحت کرد مانند اتفاقی که برای قرارداد مربیان تیم ملی و دو تیم پر طرفدار فوتبال افتاد و موجب ضرر و زیان به کشور شد.
رئیس دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: الان تیم‌های استقلال و پرسپولیس هر کدام چالش جدی با مربیان خود دارند و مرتب تهدید می‌شوند که پنجره نقل و انتقالات آنها بسته می‌شود. همه اینها نشان می‌دهد که هم تیم ملی ما و هم استقلال و پرسپولیس ما به عنوان نمونه اصلی که مردم با آنها ارتباط برقرار کرده و اخبار آنها را دنبال می‌کنند از اخبار بد آنها ناراحت و با اخبار خوب خوشحال می‌شوند.
وی اضافه کرد: الان مردم می پرسند که چه خبر است و این قراردادها چگونه بسته شده است که مربیان می آیند و در تنگنای ارزی که این روزها با آنها مواجه هستیم و یا به خاطر منابع بودجه که دولت در مضیقه به سر می‌برد متاسفانه قراردادهای آن‌چنانی بسته می شود.
وی در این باره بیان داشت: به بخش مربوطه و هیئتی که مستقر در وزارت ورزش و جوانان است ابلاغ شد که انشالله از روزهای آتی کار خود را آغاز خواهد کرد تا هم به قراردادهایی که منعقد شده و این مشکلات برای کشور درست کرده ورود پیدا کند و یک ارزیابی دقیق انجام دهد و حتماً با مسببین و کسانی که کوتاهی کرده‌اند طبق قانون برخورد می‌شود. مشکلی که داریم این است که در این مورد چارچوب مشخصی وجود ندارد.
بذرپاش در مورد ضمانتهای اجرایی برخورد با افراد متخلف و امکان ایراد فیفا به ورود دیوان بیان داشت: طبیعتاً وظیفه نظارتی ما در دیوان محاسبات نظارت بر هر بخش، موسسه، سازمان و شرکتی است که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می‌کند ما در چارچوب همین قانون مصوب به قراردادهای تیم‌های ورزشی ورود پیدا می‌کنیم.
وی با طرح این پرسش که برخی سوال می‌کنند خیلی از تیم‌های دیگر هم مرتبط با بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خودروسازان هستند، اظهار داشت: ما با آنها با اهرم‌های دیگر ورود پیدا خواهیم کرد و در آنجا وزارت ورزش به عنوان نهاد حاکمیتی که مسئول وضع مقررات در این حوزه است باید ورود پیدا کند.
بذرپاش خاطرنشان کرد: وزارت ورزش همانگونه که بستر را برای فعالیت حرفه‌ای ایجاد می‌کند همانطور هم می تواند روی آنها نظارت کند و قانون به وزارت ورزش این اجازه را داده است. خواسته ما در ابلاغیه جدید این است که وزارت ورزش و جوانان همت جدی تری به خرج دهد تا با این مشکلات مواجه نشویم.

کد مطلب: 115341
 
Share/Save/Bookmark