میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
ربیعی در نشست خبری:
رئیس‌جمهور خود را فدای مردم کرد
رئیس‌جمهور خود را فدای مردم کرد
 

سخنگوی دولت گفت: نظام جمهوری اسلامی و دولت ایران اعتراض را حق همه مردم می‌داند اما معترض با اغتشاش‌گر متفاوت است.
علی ربیعی ظهر در نشست هفتگی خود با خبرنگاران درباره افزایش قیمت بنزین، گفت: با توجه به تصمیم مهم و ملی اجرای طرح حمایتی-معیشتی دولت با منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین در این نشست از معاونین وزارتخانه ها و مسئولین دستگاه‌های اجرایی ذیربط خواهش کردم که برای بازکردن و تبیین ابعاد مختلف حضور داشته باشند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه مسائل متعددی برای اثبات ضرورت این اصلاح قیمت‌ها همواره بیان می‌شده و وجود دارد، اظهار داشت: در شرایط حاضر که کشور ما با بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی روبرو شده است، می توان ادعا کرد که ضروری ترین دلیل برای این اصلاح، تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی یا دست کم حرکت به این سمت بوده است.
ربیعی با تاکید براینکه امکان تامین برنامه حمایتی-معیشتی، فقط از محل افزایش قیمت بنزین میسر بود، گفت: راه دیگری که می‌توانستیم اتخاذ کنیم افزایش مالیات‌ها بود که مکانیزم افزایش مالیات‌ها برای حمایت اجتماعی هم با توجه به ضرورت رونق تولید و ایجاد اشتغال و شاید فشار بیش از اندازه برای حمایت اجتماعی عملی منطقی و علمی نبود. سخنگوی دولت با اشاره به اینکه آخرین بررسی هایی که مشاهده می‌شود این است که خانوارهای برخوردار متعلق به دهک های بالای جامعه، بیشترین بهره مندی را از یارانه بنزین را داشتند، اظهار داشت: به گونه‌ای که خانوارهای برخوردار ۲۳ برابر بیشتر از دهک‌های پایین جامعه از یارانه ها بهره مند می شدند.
ربیعی تصریح کرد: دولت به خوبی واقف بود که در این شرایط دست زدن به اصلاح ساختاری و قیمت طبعاتی برای محبوبیت و مقبولیت خواهد داشت. به نظر من رئیس‌جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد.
ربیعی گفت: خوشحالیم که این مصوبه با توجه به اینکه سران سه قوه تائید کرده بودند، مورد نظر و موافقت مقام معظم رهبری هم قرار گرفت و رهبر معظم انقلاب هم به همین دلیل و با علم به اینکه تصمیم گیری درباره این اصلاح ساختاری پس از جلسات متعدد کارشناسی و تصمیم گیری به تصویب رسیده بود، شجاعانه از آن حمایت کردند و همه آن را نیز به حمایت از آن فراخواندند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که تاسف برانگیز بود و طی سه روز گذشته رخ داد از جنس نگرانی و دلشوره داشتن برای معیشت و اعتراض به یک تصمیم نبود، متاسفانه ما دیدیم که برخی به بهانه اجرای مصوبه افزایش قیمت بنزین، به اغتشاش های نامتعارف، آتش زدن بانکها، حمله به مراکز انتظامی و نظامی، حمله به زیرساخت هایی مثل گاز و مخابرات، حمله به اموال خصوصی مردم اقدام کردند.
وی افزود: در برخی از موارد و شهرها گزارشاتی را ما داریم که از سلاح گرم و سرد به طور مکرر استفاده کردند. متاسفانه تعدادی از ماموران امنیتی و انتظامی را مورد حمله قرار دادند؛ از گروگان‌گیری تا شهادت که من به خانواده‌های آنها تبریک و تسلیت می‌گویم. وی ادامه داد: اغتشاشگری که با اسلحه در خیابان حضور پیدا کرده و تخریب می‌کند و اموال را آتش می‌زند قطعاً با معترضی که نسبت به وضعیت خود می‌خواهد اعتراض مدنی داشته باشد متفاوت است. خدا را شکر که مردم ایران صف خود را از این افراد جدا کردند. ربیعی در ادامه این نشست خبری تاکید کرد: در این طرح کارگران و بازنشستگان بیمه‌های تامین اجتماعی صندوق روستاییان و عشایر و حقوق بگیران ثابت و زنان سرپرست خانوار هم مشمول هستند.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با دلیل عدم اطلاع رسانی این اقدام از سوی دولت، گفت: آیا شما توصیه تان این است که بگوییم فردا میخواهیم گران کنیم؟ تجربه به ما نشان داده بود که انتشار زود هنگام خبر زمان آغاز سهمیه بندی، پیامدهایی جز هدر رفتن منابع، اختلال در نظم عمومی، فعال شدن قاچاقچیان سوخت، زد و بندهایی از این قبیل نداشت.

کد مطلب: 111642
 
Share/Save/Bookmark
 


جعفر
۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۰۹:۴۷:۴۲
بعیده نظرم رو منتشر کنید ولی چه منطقی به رئیس جمهور گفته بود که رئیس جمهور پنج سال این طرح رو مسکوت بگذارد و کارت سوخت را حذف کند و به یکباره آنهم شب عید بدون هیچ زمینه سازی چنین فداکاری بکند؟ کسی که خودش رو فدای کشور کرد رهبری بود که از ایشون حمایت کرد وگرنه رئیس جمهور ازین فداکاریها توی این شش سال زیاد انجام داد
مشائی مظلوم تر از بهشتی
۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۰۸:۳۲:۵۱
• محمد(ص): اگر به شما بگویم که در پشت این کوه سپاهیانی هستند که می‌خواهند بر شما یورش آورند، آیا مرا تصدیق می‌کنید؟! همه گفتند: بلی! تو امین و راست‌گو هستی ولی منافقان واژگون دل چنان بد کردند که مردم به روایتی در دوزخ، گرمای سوزان را بر خنکی حضور رسول اکرم را ترجیح میدهند . احمدی نژاد30/1/97 هشدار میدهیم سیل در راه است ، باور میکنند ولی میگویند پدرش را در آورید! دهان ما را ببندید سیل نمی آید؟! خدا وقتی می خواهد ببرد غفلت می دهد، این مکر خداست، نمیبینند و نمیشنوند"حشر19انفال22اعراف179". رعد و برق های سال 92 در سال 97 رو به پایان خواهند گذاشت و بعد طوفان آبان 98 فرا خواهد رسید، دست درازی نظام بنفش به جیب خالی مردم با بنزین 3000 تومانی برای تحمیل FATF. کسانی را که رعد و برق ها بیدارشان نکرده است سیل آن ها را بیدار کرده و نیز با خود خواهد برد و حال اینکه در کجا و با چه دستی نجات پیدا کنند مهم است . در اینکه دست محمود احمدی نژاد برای نجات بسیاری دراز خواهد شد هیچ شکی نیست اما عده ای نیز حاضرند در تلاطم امواج غرق شوند ولی دست به دست احمدی نژاد ندهند. آن ها از احمدی نژاد فقط خوش شان نمی آید بیایید مثل این ها نباشیم.