میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
 
 
ائتلاف آمریکایی-سعودی همچنان به جنایت و کشتار ادامه می‌دهد
۷ هزار و ۶۲۸ حمله به یمن در یک ماه
۷ هزار و ۶۲۸ حمله به یمن در یک ماه
 

سیاست جنایت و کشتار همچنان اولویت دولتمردان سعودی – آمریکایی است و آنها هر روز ابعاد جدیدی از کشتار را به راه می‌اندازند چنانکه بنا به گزارش گروه ملی ارتباطات خارجی یمن، ائتلاف سعودی در ماه اکتبر هفت هزار و ۶۲۸ حمله هوایی، موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است.
«احمد العماد» رئیس گروه ملی ارتباطات خارجی یمن اعلام کرد، فعالان یمنی در خارج طی سال ۲۰۱۹، ۱۱۵ فعالیت از جمله برگزاری تجمع، تظاهرات، تشکیل انجمن و نمایشگاه عکس در کشورهای آمریکا، کانادا و اروپا انجام داده‌اند.بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، وی افزود: «برخی فعالان یمنی زندانی شده‌اند، برخی دیگر از کار اخراج شده‌اند یا اینکه به دلیل فعالیت‌های داوطلبانه برای انعکاس مظلومیت یمن در افکار عمومی جهان مورد سخت‌گیری‌هایی قرار گرفته‌اند».العماد ادامه داد، سعودی در بخش دیپلماتیک یمن دست بالاتر داست و دستورکارهای خود را مشخص می‌کرد اما امروز این دست قطع شده و باید قدردانی «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله بود.
بر اساس گزارش گروه ارتباطات خارجی مربوط به ماه اکتبر ۲۰۱۹، ائتلاف سعودی در این ماه هفت هزار و ۶۲۸ حمله هوایی، موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است.«جمال الرویشان» معاون نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیت هم اعلام کرد: «گروه ملی ارتباطات خارجی امروز یکی از مهم‌ترین حلقه‌های شکست محاصره سیاسی و دیپلماتیک است».وی ادامه داد، یک سال از توافق سوئد گذشته و باید دو مرحله اول و دوم آن درباره روند بازاستقرار عملی می‌شود اما به دلیل تعلل ائتلاف متجاوز این اتفاق نیفتاده است.وی در پایان خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی و شورای امنیت بر توافق حملات به یمن، رفع محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا شد.
«محمد العیدروس» رئیس مجلس شورای یمن هم اعلام کرد، چندین نامه به سازمان ملل فرستاده شده که در آن طرح «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی برای توقف حملات و اهمیت این ابتکار عمل جهت صلح تشریح شده است.«مازن الصوفی» مدیرکل حمل و نقل هوایی یمن اعلام کرد، سازمان ملل تحرکی برای فشار بر ائتلاف متجاوز جهت بازگشایی فرودگاه صنعا نشان نمی‌دهد.
وی افزود، ۱۲ سازمان انسانی و حقوقی محاصره فرودگاه اصلی در یمن را جنایتی نابخشودنی می‌دانند. گزارش‌‎ها و بیانیه‌های سازمان دیدبان حقوق بشر، پزشکان بدون مرز و صلیب سرخ خواستار بازگشایی فوری فرودگاه صنعا شده‌اند. خبر دیکر از یمن آنکه نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای اماراتی در یمن بر سر جزئیات اجرای توافق ریاض اختلاف پیدا کرده‌اند و هر کدام با استناد به متن این توافق، حق را از آن خود می‌داند. پس از درگیری‌های چند ماهه در جنوب عدن میان نیروهای وابسته به امارات موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) و نیروهای وابسته به دولت مستعفی، عربستان وارد عمل شد و سعی کرد با امضای توافق ریاض میان دو طرف، به این درگیری‌ها پایان دهد.
خبر دیگر آنکه ادامه حملات گروه‌‎های مسلح وابسته به امارات به مناطق غیرنظامی در غرب یمن، چند کشته و زخمی بر جا گذاشت. در این میان عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا به حادثه تیراندازی در پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا واکنش نشان داد.«رند پال» عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در واکنش به حادثه تیراندازی در پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا گفت: زمان توقف تسلیح و آموزش سعودی‌ها فرا رسیده است.عصر روز جمعه یک جوان سعودی تحت آموزش نظامی به نام «محمد سعید الشمرانی» در فلوریدا در یک پایگاه هوایی متعلق به نیروی دریایی آمریکا اقدام به تیراندازی و قتل ۳ آمریکایی کرد. نیرو‌های امنیتی با شلیک گلوله این دانشجوی نظامی سعودی را از پای درآوردند.

کد مطلب: 111949
 
Share/Save/Bookmark