میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
انتقام از انتقام در برخورد دوگانه با امنیت ملی
چهارشنبه گذشته خبری ناگوار از خبرگزاری ها مخابره شد که کام ملت ایران را که ساعاتی بیش دلخوش از انتقام بودند تلخ کرد، خبر سقوط پرواز بوئینگ ۷۳

چهارشنبه گذشته خبری ناگوار از خبرگزاری ها مخابره شد که کام ملت ایران را که ساعاتی بیش دلخوش از انتقام بودند تلخ کرد، خبر سقوط پرواز بوئینگ ۷۳۷ هواپیمای مسافربری اوکراین با ۱۷۶ نفر مسافر که تعداد ۱۴۷ نفر از آنان هموطنان عزیز ما بودند همگام با خبر سیلی سخت ایران اسلامی به پایگاه های ایالات متحده آمریکا بازتابی جهانی پیدا نمود، همزمان با این خبر تصاویری از این رویداد در شبکه های مجازی دست به دست شد و گمانه زنی ها در مورد این اتفاق طی ساعات پس از آن کم کم به خبر اول رسانه ها تبدیل شد. کارشناسان هر یک به توضیح مطالبی در باره این ماجرا پرداختند و رسانه ها از زوایای مختلف این موضوع را تحت پوشش خبری قراردادند، تا اینکه در صبح شنبه مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۹۸ بیانیه ای از سوی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صادر شد و ناگهان کشور در بهت و حیرت از شنیدن آن فرو رفت، بیانیه ای که اشعار می داشت این اتفاق ناشی از خطای انسانی رخ داده در حین عملیات پدافندی که منبعث از حساسیت های ناشی از حمله پیروزمندانه سپاهیان اسلام به مواضع نیروهای اشغالگر آمریکایی در پایگاه عین الاسد می باشد رخ داده است.
بلافاصله پس از مخابره شدن این خبر دشمنان این ملت که این فرصت را برای انتقام از انتقام سخت فرزندان این کشور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهترین فرصت پیش آمده می دیدند شروع به عملیات گسترده رسانه ای نمودند و در این میان از عناصر داخلی خود بیشترین بهره را بردند، با القای خط تخریب سپاه و تهییج برخی عناصر داخلی کار را به جایی رساندند که در بعد از ظهر روز های شنبه و یکشنبه عده ای به اسم همدردی با خانواده های قربانیان در دانشگاه های تهران و امیر کبیر تجمع نموده و اقدام به سر دادن شعار های ساختار شکنانه نمودند و کار را تا بدانجا رساندند که عکس شهید جهان اسلام و سید الشهدای محور مقاومت حاج قاسم سلیمانی را نیز پاره نموده و خط خود را بیش از پیش آشکار نمودند، در اینجا لازم است تا چند مسئله بررسی و تبیین شود، اولین و مهمترین آن برخورد دوگانه عدهای خاص که عمدتا وابسته به خط فکری اصلاحات می باشند چه در نهادهای حاکمیتی همچون مجلس و چه در طیف سلبریتی ها در همان ساعات اولیه انتشار بیانیه ستاد کل مبنی بر اصابت خطایی موشک پدافند به هواپیمای مسافربری اوکراینی سریعا شروع به القاء برخی مطالب نمودند به شکلی که انگار عمدی از سوی فرزندان سپاهی این کشور در سرنگونی این پرواز وجود داشته است از جمله اینکه در پست های فضای مجازی بیان کردند که نفرین به جنگ و جنگ افروز و دیگری دعوت می کند به حضور در اغتشاش خیابانی، عده ای جشنواره فیلم فجر را تحریم نمودند و... و مطالبی از این دست، همچنین به سرعت دست به تخریب سردار حاجی زاده فرمانده مخلص نیروی هوا فضای سپاه زدند، گویی این اقدامی طراحی شده است و از قبل تمام توان رسانه ای خود را جمع نموده و در لحظه شروع به حمله نمودند، تمامی عقده هایی را که از چهل سال اقتدار و صلابت سپاهیان غیور اسلام داشتند یک جا بر پیکر این فرزند مبارک انقلاب اسلامی و نور امید مستضعفان جهان فرود آوردند.
نکته قابل تامل دوم اینجاست که سردار حاجی زاده اولین مسئولی است که پس انقلاب اسلامی اینقدر با صداقت، شهامت و البته مظلومیت گناه تمامی کسانی که در این واقعه مقصر بودند را مردانه به گردن گرفت و همچون خیل هم حزبی های این جریان شناخته شده شروع به فرار رو به جلو، فرافکنی و کتمان واقعیت و انداختن مسئولیت به گردن دیگران ننمود و درس صداقت و مسئولیت پذیری را به مسئولین داد، حال سوال اساسی که موضوع بحث نیز همان می باشد اینجاست اساسا این برخورد دوگانه با امنیت ملی از کجا نشأت می پذیرد که از یک سو وقتی آن همه اقتدار و امنیت و صلابت را که حاصل زحمات جمعی نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است می بینند.
زبان در کام فرو برده و دم نمی زنند،برای نمونه چطور وقتی که همین سپاه پیشرفته ترین پهپادهای نظامی ایالات متحده را که متعرض تمامیت ارضی کشور شده بودند با بیشترین دقت بر زمین می نشاند هیچ کدام از این به اصطلاح سینه چاکان ایران نفسی در تقدیر و تشکر از این زحمات بر نمی آورند؟!، چگونه است که وقتی موشکهای سپاه چشم شیطان را در عین الاسد به دقت مورد هدف قرار می دهند کسی ازمیان این جریان دمی به سپاس و تشکر برنمی زند؟! یا وقتی سربازان اسلام به فرماندهی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هشت سال مردانه در مقابل تهاجم گروه های تکفیری می ایستند این جماعت را همگی سکوتی مرگبار فرا گرفته؟! ، اما در بین این همه خدمات به محض حدوث این اتفاق که دست داشتن ایالات متحده و برخی داخلی ها در آن کم کم دارد هویدا می شود به سرعت به دنبال بمباران رسانه ای شریفترین فرزندان این ملت می روند که پیر و جوان این نهاد مقدس خونشان را درپای نهال انقلاب و اعتلای کلمه مقدس پروردگار و شرف این سرزمین بر زمین ریخته اند.
ریشه یابی این مسئله که این افراد دقیقا خطی را دنبال می کنند و در صدد تقویت آن هستند که ایالات متحده آمریکا آن خط را القا و دنبال می کند به اینجا می انجامد که این افراد این واقعه را پیراهن عثمانی برای انتقام از انتقام سخت ملت کرده اند، و حال که ایالات متحده در زمین جنگ سخت نتوانسته پاسخی به این عملیات موفق دهد (آنچنان که گفته بود ۵۲ نقطه را بمباران خواهد نمود)، حال می خواهد با استفاده از عناصر داخلی و غربگرا و به دست آنان این نقشه شوم را به انجام رساند، در آخر نیز چند نکته قابل تامل است اول اینکه دائما می گویند بایستی مسببین این ماجرا تحت پیگرد قانون قرار گیرند.
البته این خواست همه ملت شریف ایران است و شکی در این نیست و در ساعات اولیه دستور این اقدام توسط فرماندهی معظم کل قوا صادر شد، اما سوال اینجاست چرا دستور پرواز ممنوع در آن ساعات حساس توسط مقامی که قانونا اجازه صدور این دستور را دارد داده نشد؟جمعیتی که مثلا خود را داغدار این حادثه می داند و مدعی سینه چاکی برای این واقعه جانسوز است چرا پس از گذشت چهار روز و اعلام ساقط شدن هواپیمای مذکور بر اثر اصابت موشک پدافند خودی به یاد ابراز همدردی و شمع روشن کردن و کف و سوت زدن در کف خیابان می افتد؟! فقط انتظار می کشیدند که این خبر اعلام شود؟! در آن چهار روز گذشته که هنوز خبر این اصابت اعلام نشده بود چرا کسی به یاد این عزیزان درگذشته نبود؟! آیا تمام این اتفاقات تصادفی بوده است یا طراحی از پیش تعیین شده برای انتقام از انتقام ملت شریف ایران ؟؟! حال می توان چهره دشمنان این ملت را بهتر از گذشته شناخت و ابعاد خیانت های داخلی و خارجی این ماجرا در روزها و ماه های آینده بیش از پیش روشن و روشن تر خواهد شد. 

نویسنده: مجتبی لواشانی

کد مطلب: 112434
 
Share/Save/Bookmark
 


Tasnim
۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۱۰:۰۷:۱۹
بهترین چیز این است که تمام نفت عراق را با چین مبادله کنید. پشتیبانی بیشتر از ارتش چین, و اجازه دهید باز کردن صفحه از عظمت و پیشرفت با ارتش چین.
Musa
۱۳۹۸-۱۰-۲۷ ۰۱:۳۴:۰۹
نفت عراق به جای مواد غذایی چینی . برای پایان دادن به امریکا در عراق . او یک معامله عراق و چینی برای تامین عراق با کالاهای غذایی انجام داد . بدین ترتیب, رهایی عراق از اشغال امریکا برای همیشه .