میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶
 
 
تکذیب شایعه درگذشت شیخ زکزاکی

پس از آنکه برخی شایعات مبنی بر جان باختن دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه در زندان منتشر شده بود، پایگاه نیوز رسکیو اعلام کرد شیخ زکزاکی زنده است.
شیخ زکزاکی، دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه زنده است اما به مراقبت‌های شدید پزشکی نیاز دارد.
این پایگاه در مطلبی نوشت: در سراسر نیجریه این خبر پخش شده که شیخ زکزاکی به دست محمدو بوهاری، رئیس جمهور نیجریه مسموم شده و در زندان جان باخته است. اما برخی از گزارش‌ها حاکی از آن است که شیخ زکزاکی هنوز زنده است و اخیرا سکته کوچکی را رد کرده است اما به مراقبت‌های شدید پزشکی نیاز دارد. گفتنی است از روز شنبه ششم ژانویه ۲۰۱۸، معترضان در چندین شهر مختلف نیجریه به خیابان‌ها آمدند و خواستار آزادی فوری شیخ ابراهیم زكزاكی به دلیل بیماری و شرایط جسمانی نابسامان وی شدند. نیروهای پلیس نیجریه تظاهرات شیعیان و اعضای جنبش اسلامی نیجریه را در ابوجا سرکوب کردند.
هزاران نفر از مردم و اعضای جنبش اسلامی نیجریه (IMN) از شهرهای مختلف این کشور به سمت پایتخت حرکت کردند و در خیابان‌های ابوجا با برپایی تظاهراتی گسترده خواستار آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه شدند. شرکت کنندگان در این تظاهرات که با در دست داشتن تصاویری از شیخ زکزاکی به سوی سازمان حقوق بشر در حرکت بودند با حمله نیروهای پلیس مواجه شدند.
پلیس ضد شورش نیجریه به وسیله گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور راهپیمایان را هدف قرار داده و پس از زخمی کردن شماری از آنان، چند نفر را نیز بازداشت کرد. شیعیان نیجریه خواستار آزادی هرچه سریعتر شیخ زکزاکی شدند که از دسامبر سال گذشته میلادی تاکنون، ارتش نیجریه هرگونه دسترسی به وی را غیرممکن کرده است.

کد مطلب: 102732
 
Share/Save/Bookmark