میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی تشریح کرد:
پرونده زمین خواری در شهرک خاوران تبریز به ارزش ۷هزار میلیاردتومان

مدیر کل اطلاعات آذربایجان شرقی از کشف پرونده زمین خواری در شهرک خاوران تبریز به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: در این پرونده ۴۱ هکتار زمین به دولت تحویل داده شد.
قدرت دیالمه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: امنیت امروز کشور عزیزمان مدیون آگاهی و همراهی مردم شریف ایران اسلامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) و دلسوزان نظام جمهوری اسلامی است. مدیر کل اطلاعات آذربایجان شرقی افزود: ترویج بی بند و باری و حمله به مقدسات و حریم شکنی از سوی دشمنان دنبال می‌شود و در این راه به شدت به اختلاف بین قومیت‌ها دامن می‌زنند؛ تا یک همگرایی علیه نظام مقدس جمهوری به وجود آورند. وی گفت: دشمنان در حوزه جاسوسی به شدت تلاش می‌کنند و بیشتر به دنبال عناصر تأثیر گذار و نخبه در جامعه هستند که از آنها برای اهداف خود برای ایجاد ناامنی و شکاف بین مردم و مسئولین استفاده کنند و بیشتر تمرکز خود را با تهاجم نرم به کار گرفته‌اند. وی با اشاره به اقدامات اداره کل اطلاعات استان در خصوص مبارزه با هجمه‌های نرم دشمنان افزود: با توجه به تشکیل کمیته اقدام در سال ۹۸ که اولین کمیته کشور بود در استان شکل گرفت که بعدها منجر به تشکیل این کمیته در سراسر کشور شد.
وی افزود: در شرکت‌های فولادی در پایش ۹ شرکت که کمیته پایش از نیمه دوم ۹۹ شروع کرده است، ۱۷۶ میلیارد تومان انحراف از مواد اولیه برای شرکت‌ها بود که به جای استفاده در تولید، مواد اولیه با ارز دولتی وارد و به صورت آزاد فروخته شده است.
دیالمه ادامه داد: شناسایی و کشف ۹۰۰۰ دستگاه ماینر که روزانه ۲۵۶ میلیون تومان به بیت المال خسارت وارد می‌ساخت و متأسفانه این دستگاه‌ها از واحدهای صنعتی و تولیدی خصوصی به خانه‌های مسکونی برده شده است. وی با اشاره به پرونده زمین خواری در شهرک خاوران تبریز نیز گفت: در این پرونده که ارزش ۷ هزار میلیارد تومان بود ۴۱ هکتار زمین به دولت تحویل داده شد. وی در خصوص تیم کلاهبرداری صدور چک تقلبی نیز گفت: این تیم کلاهبرداری ۵۰۰۰۰ چک فقره بلا محل صادر و در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کرده و مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری صورت گرفته بود که در این پرونده ۱۹ نفر بازداشت شدند.
مدیر کل اطلاعات استان افزود: برخورد با شرکت هرمی یونیک فاینانس که پول را از ایران خارج می‌کرد و تاکنون ۵ میلیون دلار ارز از کشور خارج کرده‌اند و تاکنون ۵ نفر در این پرونده دستگیر شده‌اند. وی افزود: کشف شبکه ای که وام‌های قرض الحسنه را به مستضعفان نمی‌دادند و تخلف می‌کردند که در این خصوص، ۴۲۸ پرونده تشکیل شده و ۱۰ میلیارد تومان ارزش آن بوده است. دیالمه گفت: جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس در ارتباط با سرویس‌های امنیتی کشورهای مختلف در استان دستگیر شده‌اند. وی افزود: سرویس اطلاعاتی اسرائیل به فکر ایجاد اختلافات قومی بوده و حضورشان در بعضی از کشورهای همجوار، حرکت تهدید آمیزی برای ایران است و ما به جد حرکت شان را رصد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که ایران محل تاخت و تاز دیگر کشورها شود. 

کد مطلب: 117538
 
Share/Save/Bookmark