میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
 
 
حاج قاسم متوجه هر دو جریان "مقاومت لبنان و فلسطین" بود
دکتر شیخ زهیر الجعید ،هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی، امروز (دوشنبه) در کنفرانس "مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی " گفت:
تمام وجود او آکنده و سرشار از عشق به فلسطین و قدس و مقدسات بود. او جانش را بخاطر فلسطین تقدیم کرد . آری این همان فلسطینی است که ساکنانش را اهل تسنن تشکیل می دهند. او میان اهالی فلسطین و اهالی لبنان هیچ تفاوتی قائل نبود. او میان مقاومت فلسطین با مقاومت لبنان هیچ فرقی قائل نبود. او هیچ گاه بخاطر اینکه مقاومت اسلامی لبنان شیعی است و در راس آن سید حسن نصرالله قرار دارد از آن حمایت به عمل نیاورد و حمایت خود را از مقاومت اسلامی فلسطین یعنی جنبش حماس و جهاد اسلامی بخاطر آنکه از اهل تسنن هستند، هیچ گاه دریغ نکرد.
وی در ادامه افزود: حمایت و جانبداری سلیمانی از هر دو مقاومت به یک اندازه و در یک سطح قرار داشت بلکه او به فلسطین بسیار بیشتر از آنچه که به لبنان بخشید، کمک کرد.
این همان فلسطینی است که او همواره از خداوند متعال می خواست تا پس از آزادسازی فلسطین در مسجد الاقصی آن زیر پرچم امام عصر علیه السلام نماز به جا آورد. او سربازی بود که خود را وقف ظهور امام زمان علیه السلام کرده بود. آری او مردی بود که همانند دیگر مردان نبود . او یک مرد به تمام معنا مرد بود. او مردی بود که شب ها را با سجود سپری می کرد و در برابر خداوند متعال سرافکنده بود اما در روز سربلند و سرشار از عزت و کرامت همانند نیاکان خود یعنی صحابه و اولیاء و اوصیا الهی بود.
فعال لبنانی در ادامه تصریح کرد :او جزو مجاهدینی بود که خداوند به دست آنها فتوحات بزرگ اسلامی را رقم زد.
بر همین اساس حتی پس از شهادت وی هر پیروزی که به دست آید و هر نقطه ای از سرزمین های اسلامی که آزاد شود ، این پیروزی و آزادسازی به نام او رقم خواهد خورد و او از آن اجر خواهد برد. او در حمایت از مقاومت ما در لبنان از هیچ چیزی دریغ نکرد. او از سال 1998 همان گونه که دبیرکل محترم حزب الله لبنان سید حسن نصرالله فرمودند ، همواره در کنار دبیرکل حزب الله لبنان قرار داشت و با او همکاری می کرد . او در پیروزی به دست آمده و خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین لبنان نیز سهیم بود که طی آن لبنان بی هیچ قید و شرطی از چنگال چنین دشمنی رهایی یافت .

زهیر الجعید ، ضمن بیان این مهم که قدس در روح و روان و عقل و اندیشه شهید سلیمانی جا داشت، تصریح کرد: فلسطین مایه شادمانی و عشق و راه و مسیر او به شمار می رفت. او جان خود را در راه فلسطین و امت مسلمان و عزت و شکوه و کرامت جهان اسلام ارزانی داشت. خداوند خون او را ارزش نهاد . خون پاک و بی آلایش او شعله فروزان آزادسازی فلسطین و پیروزی و مدد الهی خواهد بود و به واسطه خون او خداوند متعال نیروهای مقاومت و مجاهد را در فلسطین ، لبنان ، سوریه ، عراق و یمن مدد خواهد رساند .
وی در پایان تاکید کرد: بیایید با هم در این راه گردهم جمع شویم . راه آزادسازی و مقاومت و پیروزی تا بدین ترتیب همچنانکه شهید قاسم سلیمانی آرزو می کرد، وارد فلسطین شویم و این سرزمین پاک را از لوث رژیم اشغالگر صهیونیست کینه توز رهایی بخشیم . صهیونیست ها از سراسر جهان آمدند تا فلسطین را به اشغال خود آورند و مردم مظلوم و ستم دیده و مستضعف آن را از خانه و کاشانه شان بیرون نمایند.
کد مطلب: 117231
 
Share/Save/Bookmark