میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
ماجرای آتش‌سوزی دبستان‌دخترانه فراتر از استفاده از بخاری‌ نفتی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه حادثه آتش‌سوزی دبستان زاهدان فراتر از ماجرای استفاده از بخاری‌های نفتی است، گفت: در این حادثه فضای فیزیکی غیراستاندارد و سوء‌مدیریت و ضعف نظارتی آموزش و پرورش به شدت محسوس است.
فاطمه سعیدی با اشاره به اینکه او به همراه دو نفر دیگر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور در زاهدان از دبستان غیردولتی «اسوه» بازدید داشته و روند حادثه آتش‌سوزی را پیگیری کردند، اظهار کرد: ماجرای آتش‌سوزی این مدرسه فراتر از مسئله استفاده از بخاری نفتی است، البته می‌پذیرم که پس از حادثه شین‌آباد مسئولان قول داده بودند که بخاری‌های نفتی جمع‌آوری شود‌ اما متاسفانه این موضوع محقق نشد.
وی گفت: مسائل مختلف دست به دست هم دادند تا حادثه آتش‌سوزی در این دبستان رخ دهد، که یکی از آنها استفاده از بخاری نفتی بود؛ فضای فیزیکی مدرسه کاملاً غیراستاندارد بود و من نمی‌دانم که کودکان معصوم چگونه چند ماه طاقت آورده و در این فضای غیراستاندارد در کلاس درس حضور داشتند.
سعیدی تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی این است که آموزش و پرورش بر مدارس نظارت ندارد و شاهد اتفاقات ناگواری هستیم، که یکی از آنها حادثه آتش‌سوزی دبستان زاهدان بود. این سوءمدیریت و عدم نظارت مشکلات زیادی را در مدارس ایجاد کرده است.

کد مطلب: 107331
 
Share/Save/Bookmark