میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۸
 
 
قیام بحرینی‌ها علیه آل‌خلیفه وارد فاز جدیدی شد
یکپارچگی برای شکستن محاصره الدراز
یکپارچگی برای شکستن محاصره الدراز
 

معارضان بحرینی با انتشار بیانیه‌ای علاوه بر اعتراض به عادی سازی روابط آل‌خلیفه با صهیونیست‌ها، تحرک مسالمت‌آمیز مردم انقلابی الدراز را خواستار شدند.
معارضان بحرینی به تلاش مقامات این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی واکنش نشان دادند. در همین راستا، معارضان بحرینی خارج از این کشور در بیانیه‌ای تاکید کردند: اقدامات رژیم بحرین در منطقه الدراز (محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین) مطابق اقدامات رژیم صهیونیستی است که این موضوع نتیجه طبیعی تشابه روش‌ها و سیاست‌های طرفین است.
در ادامه بیانیه معارضان تصریح شده است: از اهالی و ساکنان منطقه الدراز درخواست می‌کنیم که تصاویر مستنی از محاصره این منطقه را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند تا بدین صورت جهانیان عمق این جنایت و فاجعه را بشناسند. این معارضان در پایان تمامی جوان‌ها از هر طیف سیاسی و انقلابی را به شکستن محاصره الدراز به صورت مسالمت‌آمیز فراخواندند. پیش از این نیز شیخ «حسین الدیهی» معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین گفت که ملت بحرین، مدافع فلسطین و قدس باقی می‌ماند و هرگونه عادی‌سازی رابطه با صهیونیست‌ها را رد می‌کند. گفتنی است، همزمان با واکنش علمای بحرین به تحرکات دولت این کشور برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هیأتی از خاخام‌های جنبش «حباد» اواخر هفته گذشته به بحرین سفر کرده و در آنجا جشن عید یهودی «حانوکاه» (نور) را برگزار کردند.
خبر دیگر آنکه معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین با انتقاد شدید از استقبال از صهیونیست‌ها در خاک این کشور تأکید کرد که ملت بحرین مدافع فلسطین باقی خواهد ماند. شیخ «حسین الدیهی» گفت که ملت بحرین همواره مدافع فلسطین و قدس باقی می‌ماند و با هر گونه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها مخالف است.
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در صفحه توییتر خود نوشت: چگونه است که در بحرین از اقامه نماز جمعه ممانعت می‌کنند، نمازگزاران را بازداشت و منطقه را محاصره می‌کنند در حالیکه صهیونیست‌ها در خاک این کشور آزادند، رقص و پایکوبی می‌کنند و ترانه‌هایی با محتوای تخریب مسجدالاقصی سرمی‌دهند، این تنها بخشی از حجم بزرگ مشکلات در کشور و شکاف بین حکومت و ملت است.
طبق گزارش پایگاه شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین، الدیهی اشاره کرد که رژیم بحرین از شش ماه پیش اقامه بزرگ‌ترین نماز جمعه ممانعت می‌کند در حالیکه به صهیونیست‌ها اجازه می‌دهد تا در خاک این کشور به رقص و پایکوبی بپردازند و احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کنند. بنابر این گزارش، مسئولان بحرین روز جمعه نیز برای بیست و چهارمین هفته متوالی از اقامه بزرگ‌ترین نماز جمعه در منطقه محاصره الدراز ممانعت کردند. الدراز محل سکونت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین است که در محاصره کامل نیروهای امنیتی بحرین قرار دارد و علاوه بر اینکه ورود و خروج افراد را کنترل می‌کنند، مانع ورود مواد غذایی و آب شرب کافی به منطقه می‌شوند. خبر دیگر آنکه کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران بحرین قتل یک روزنامه‌نگار زن به دست افسر دولتی را که مقابل چشمان کودک مقتول، کشته شد، محکوم کرد.
کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران بحرین در بیانیه‌ای قتل خانم «ایمان صالحی» به دست یک افسر منتسب به خاندان حاکم بحرین در روز ۲۳ دسامبر (۳ دیماه) را محکوم کرد. بنابر گزارش پایگاه اللؤلؤه، در بیانیه کمیته مذکور آمده است که تجازوات مکرر علیه روزنامه‌نگاران و رسانه‌های خبری از سوی مسئولان بحرین اعم از قتل، بازداشت ظالمانه و تجاوز آشکار به حقوق بشر، آزادی مطبوعات و آزادی بیان را محکوم می‌کنیم.
کمیته مذکور اشاره کرد که قتل این روزنامه‌نگار بحرینی همراه با وارد کردن اتهامات علیه «نزیه سعید» مبنی بر انجام فعالیت‌های رسانه‌ای بدون مجوز و ممنوع الخروج کردن «احمد رضی» دیگر روزنامه‌نگار بحرینی است. در این بیانیه از جامعه جهانی و سازمان‌های حقوق بشری برای اجرای اقدامات لازم جهت جلوگیری از تجاوزات علیه رسانه، آزادی مطبوعات در بحرین و اعمال فشار بر دولت برای توقف تجاوزات علیه روزنامه‌نگاران است.
«ایمان غلوم میرزا صالحی» زن ۲۸ ساله و روزنامه‌نگار بحرینی هفته گذشته مقابل چشمان فرزند ۶ ساله خود هدف تیراندازی از فاصله نزدیک به دست یک افسر دولتی قرار گرفت و کشته شد. لازم به ذکر است کشورهای غربی مدعی حمایت از حقوق بشر در برابر سرکوب‌گری‌های آل‌خلیفه راه سکوت در پیش گرفته و حتی به حمایت از آن پرداخته‌اند. نیروهای آمریکایی و انگلیسی مسئول آموزش نیروهای بحرینی برای سرکوب مردم شده‌اند.

کد مطلب: 98033
 
Share/Save/Bookmark