میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
مردم بحرین در تظاهرات سراسری هشدار دادند
محاکمه شیخ عیسی قاسم خودکشی سیاسی آل‌خلیفه

تظاهرات مردم بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه در حالی برگزار شد که همگان تاکید داشتند محاکمه شیخ عیسی قاسم خودکشی سیاسی آل‌خلیفه است.
اهلی منطقه الدراز در غرب منامه تاکید کردند که به ندای علما و همه مراجع و فقهای جهان اسلام مبنی بر واجب بودن دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم لبیک گفتند. اهالی الدراز گفتند که رسیدن به شیخ عیسی قاسم ممکن نیست مگر گذشتن از اجساد متحصنان.شمار زیادی از مزدوران رژیم آل‌خلیفه صبح پنجشنبه در حالی که سوار بر خودروهای نظامی بودند، به میدان اعتصام الدراز در نزدیکی منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور حمله کردند.در پی این حمله شماری از شهروندان بحرینی مجروح شدند و شماری نیز از سوی مزدوران رژیم آل خلیفه دستگیر شدند.منطقه الدراز زادگاه و محل سکونت شیخ عیسی قاسم رهبر بزرگ شیعیان بحرین است که رژیم آل‌خلیفه تابعیت بحرینی وی را لغو و محاکمه غیر قانونی او را به اتهام پولشویی آغاز کرده است. این منطقه از بیش از ۷ ماه قبل تحت محاصره شدید نیروهای آل‌خلیفه است، با این حال مردم بحرین به ادامه تحصن تا لغو محاکمه غیر قانونی شیخ عیسی قاسم اصرار دارند.
از سوی دیگر با گذشت یک هفته از جنایت رژیم بحرین در اعدام سه جوان، اعتراض جنبش‌های مردمی در محکومیت این جنایت و ابراز انزجار از آن در مناطق مختلف بحرین ادامه دارد.
شیخ عبدالله الدقاق سخنگوی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم با اشاره به فراخوان روحانیون بحرین برای برگزاری تظاهرات کفن‌پوشان در دفاع از شیخ عیسی قاسم تاکید کرد این تظاهرات مسالمت‌آمیز خواهد بود و در چارچوب وظیفه دفاع از دین و وطن برپا می‌شود.وی تصمیم نظام آل‌خلیفه برای محاکمه شیخ عیسی قاسم را خودکشی سیاسی دانست و هشدار داد، اتخاذ این گام آتشفشانی را رقم خواهد زد که کل منطقه را در برخواهد گرفت.الدقاق ادامه داد مقابله با این تصمیم مستلزم بسیج مردمی و گردهمایی عمومی است زیرا مردم همواره قوی‌تر از سرکشان و ظالمان بوده و با حضور و تجمع خود زره پوش‌ها را به چالش می‌کشند.
خبر دیگر آنکه وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی گفت: "بحرین یکی از کشورهای عربی است که روابط اقتصادی و امنیتی نزدیکی با اسرائیل دارد و در حال حاضر تعدادی از فرماندهان نیروی ضد شورش بحرین در دوره‌های آموزشی ویژه شرکت کرده‌اند."به گزارش سایت "اللؤلؤة" بحرین به نقل از روزنامه اینترنتی "تایمز آف اسرائیل" "تساحی هنگبی" – که از عناصر نزدیک به نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل معرفی شده و به حزب لیکود وابسته است – تصریح کرد که این رژیم به دنبال راهی برای توسعه روابط خود با کشورهای عربی است و در حال حاضر با بسیاری از آنها روابط گسترده‌ای دارد و روز به روز روابط خود را با آنها بیشتر توسعه می‌دهد مخصوصا که در برهه زمانی اخیر، رهبران کشورهای عربی هیچ بیمی از علنی شدن روابط خود با این رژیم ندارند.

کد مطلب: 98358
 
Share/Save/Bookmark