میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
شمخانی:
محل ترور فخری‌زاده پیش‌بینی شده بود
۲۰ سال دنبال ترور او بودند

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیده بودند که شهید فخری‌زاده مورد هدف اقدام تروریستی قرار می‌گیرد و در کدام محل نیز قرار است عملیات دشمن انجام شود.
امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم خاکسپاری شهید محسن فخری زاده در آستان امامزاده صالح، گفت: جا دارد به ملت شریف ایران برای از دست دادن چنین فرزند متعهدی تسلیت بگویم و متعهد می‌شوم که ما اشک غم را به حول و قوه الهی از چشمان شما پاک می‌کنیم.
وی افزود: من ۲۰ سال است که این شهید را می‌شناسم و در جزئیات شغلی و فعالیت‌های او قرار داشتم. او به معنای واقعی کلمه فردی بی بدیل بود. در حوزه فناوری صاحب سبک، خلاق و مبتکر بود که محل خدمتش نوک پیکان خدمت به مردم بود. او هیچگاه در حاشیه، خدمت نمی‌کرد اما همواره گمنام بود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: خدمات سردار شهید محسن فخری زاده که یک دانشمند هسته‌ای بود، قابل بیان نیست. در همین اندازه بگویم که ۲۰ سال است دشمن به دنبال ترور او بود اما ناکام ماند و این بار نیز سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه علیه وی و حتی محل بروز حادثه احتمالی را پیش بینی کرده بودند.
شمخانی اظهار داشت: به دلیل تبادل اخبار در این ۲۰ سال متأسفانه جدیت لازم به کار برده نشد و این بار آنها موفق شدند وگرنه آنها در طی این سال‌ها، عملیات‌های مختلفی داشتند که هیچکدام موفق نشده بود.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیده بودند که وی [شهید فخری زاده] مورد هدف اقدام تروریستی قرار می‌گیرد و در کدام محل نیز قرار است این عملیات انجام شود، دقیقاً محلی که او به شهادت رسید. آنها می‌دانستند در این محل قرار است یک عملیات علیه این شهید انجام بگیرد. تقویت‌های لازم در خصوص تیم حفاظت وی نیز صورت گرفته بود اما این بار دشمن از سبک و شیوه کاملاً جدید، حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد که متأسفانه توانستند و موفق شدند و او را بعد از ۲۰ سال تلاش به شهادت برسانند.
شمخانی اظهار داشت: اگر روزی مجال این پیش آمد و مصلحت بر آن قرار گرفت که تلاش‌های گام به گام شهید فخری زاده در تولید اقتدار در حوزه‌های مختلف از کرونا گرفته تا پدافند هسته‌ای بیان شود، حتماً چشم جهانیان از توانمندی و دانش او بیش از این مبهوت خواهد شد که این فرد با این قابلیت‌ها آیا می‌تواند در ایران وجود داشته باشد؟ بله- این گونه است و فخری زاده تنها نیست.
وی تأکید کرد: ما به طور قطع فخری زاده‌ها داریم و آنها هرگز قادر نیستند توان علمی و فناوری کشورمان را متوقف کنند. خون این شهید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند موجب تداوم مسیری است که او شروع کرد و امیدوارم که بازماندگان قصاص خون این شهید را به نحوی که موجب شادی ملت ایران شود، بگیرند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: کسی که این عملیات را طراحی کرده برای ما مشخص است که کیست و سابقه آن چیست.
شمخانی گفت: حتما منافقین در این اتفاق نقش داشتند و عنصر جنایتکار این امر رژیم صهیونیستی و موساد است. 

کد مطلب: 116287
 
Share/Save/Bookmark