میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
 
شکست عملیات سعودی در نجران

نیروهای یمنی موفق شدند دیروز عملیات بزرگی که نظامیان سعودی در نجران اجرا کردند، زمین‌گیر و تعدادی نظامی سعودی را اسیر کنند.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز موفق شدند یک عملیات ارتش عربستان و نیروهای به خدمت‌گرفته آن را در موقعیت «الشرفه» در استان نجران در جنوب عربستان زمین‌گیر کنند. یک منبع نظامی با اعلام این خبر اعلام کرد که نیروهای یمنی موفق شدند در پایگاه الشرفه، شمار قابل توجهی از نظامیان سعودی را بکشند یا مجروح کنند. این منبع که نامش فاش نشد، خبر داد که نظامیان جدیدی از عربستان و نیروهای «مزدورش» به اسارت ارتش یمن درآمدند.
حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به خانه‌ای در استان مرزی صعده دست کم ۵ کشته بر جای گذاشت که تعدادی از قربانیان این حمله را کودکان و زنان یمنی تشکیل می دهند.بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای در این حمله چندین کودک و یک زن و ۲ مرد کشته و دو شهروند یمنی دیگر زخمی شدند، روز شنبه شبکه خبری المسیره گزارش داد که یکی از مجروحان این حمله جان خود را از دست داده و شمار قربانیان این حمله به ۵ نفر افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که جنگنده‌های عربستان در قالب ائتلاف عربی برای حمله به یمن طی چند روز گذشته خانه‌های غیرنظامیان یمنی را در استان صعده و شهر «الحشوه» هدف قرار داده بودند که منجر به کشته شدن ۳ تن از جمله یک زن و زخمی شدن ۶ تن دیگر شده بود. در ادامه حملات نظامیان سعودی به مردم یمن گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که عربستان در حملات خود به تعز از بمب‌های فسفوری که جزء جنگ افزارهای ممنوعه به شمار می رود استفاده کرده است. شبکه خبری المسیره گزارش داد که این بمب‌ها اخیرا در شهر «موزع» در استان تعز مورد استفاده قرار گرفته است.

کد مطلب: 101085
 
Share/Save/Bookmark