میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
 
 
بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به سیل‌زدگان مازندرانی اهدا شد
بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به سیل‌زدگان مازندرانی اهدا شد
 
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به توزیع یک هزار بسته لوازم خانگی در مناطق سیل‌زده مازندران، خدمات ستاد در مناطق مازندران را تشریح کرد.
آیین اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی و ۱۰۰۰ راس دام سبک به مردم سیل‌زده مازندران با حضور سیدمصطفی سیدهاشمی؛ معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، آیت‌الله طبرسی؛ نماینده ولی فقیه در استان مازندران، احمد حسین‌زادگان؛ استاندار مازندران، سیدامیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان و جمعی از مردم و مسئولین این استان در شهر ساری برگزار شد.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد در جریان سیل اخیر گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) متعهد به تحقق وعده‌های خود است.
سیدمصطفی سیدهاشمی؛ معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به فداکاری‌های جهادگران در مناطق سیل‌زده کشور اظهار کرد: ۲ سال پیش موسسه اجتماعی بنیاد احسان برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به منظور رصد بلایای طبیعی و امدادگری تاسیس شد. وی ادامه داد: پس از تاسیس این موسسه اجتماعی، قرارگاه‌های جهادی و ۲۵۰ گروه جهادی با حضور صد‌ها جهادگر تشکیل شد و نیرو‌های جهادی این قرارگاه‌ها نخستین گروه‌هایی بودند که در حادثه سیل اخیر در کنار مردم ایستادند.
معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جریان سیل اخیر گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان برای امدادگری و کمک‌های مردمی و ۵۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال تخصیص داده شده است.

خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ۳ مرحله به سیل‌زدگان
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره خدمت‌رسانی ستاد در مناطق سیل‌زده کشور گفت: این خدمت‌رسانی‌ها در سه مرحله انجام شد و مرحله نخست آن قبل از شروع سیل آغاز شد. وی با اشاره به اینکه مرحله دوم خدمت‌رسانی، کمک و امدادگری در مناطق سیل‌زده است، گفت: تمامی دستگاه‌ها و نهادها برای کمک به مردم سیل‌زده به صحنه آمدند؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز یکی از این نهادها بود و اقلام مختلفی از جمله پتو، غذا، دارو و ... را بین مردم مناطق سیل‌زده توزیع کرد.

درمان روزانه ۲۵۰۰ بیمار در بیمارستانهای سیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق سیل‌زده
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های سیار ستاد در مناطق سیل‌زده ویزیت شدن و دارو نیز به آنها تحویل داده شد، تاکید کرد: مرحله سوم خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که مهمترین مرحله نیز است، عمل به وعده‌ها خواهد بود.
سیدهاشمی با تاکید بر اینکه عمل به وعده‌ها باعث اعتماد مردم می‌شود، افزود: آنکه ایمان دارد، باید وفای به عهد کند و ما امروز آمدیم تا بگوییم، اگر وعده دادیم به آن عمل می‌کنیم.
وی درباره وعده‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حادثه سیل اخیر گفت: وعده اول اهدای لوازم خانگی به خانواده‌هایی بود که وسایل‌شان در این حادثه آسیب دید.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه تمامی اقلام بسته لوازم خانگی دارای ضمانت و خدمات پس از فروش بوده و تولید ملی است، تصریح کرد: در ده استان سیل زده کشور ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده ارسال کردیم؛ در این بسته‌ها جمعا ۶۰ هزار پتو، ۳۰ هزار فرش، ۳۰ هزار یخچال، ۳۰ هزار اجاق گاز و ۳۰ هزار وسایل آشپزخانه وجود دارد.
سیدهاشمی با بیان اینکه استفاده از لوازم خانگی ایرانی در این بسته‌ها باعث رونق تولید می‌شود، تاکید کرد: یک هزار بسته لوازم خانگی در مناطق سیل‌زده مازندران توزیع می‌شود و به آدرس‌هایی که استانداری محترم استان در اختیارمان قرار می‌دهد، تحویل می‌دهیم.

توزیع ۱۰۰۰ راس دام سبک در مازندران
وی وعده دوم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را توزیع دام سبک عنوان کرد و افزود: ۱۰۰۰ راس دام سبک سازگار با محیط و مولد با میانگین قیمت ۲ میلیون تومان براساس لیست استانداری در مازندران توزیع خواهد شد.

ایجاد ۲۳۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم در مازندران
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره وعده سوم ستاد گفت: ایجاد شغل وعده سوم است که در مازندران یک هزار شغل مستقیم و ۲ هزار و ۳۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کنیم و ۴۰ میلیون تومان وام در اختیار هر واحد شغلی در قالب طرح اجتماع محور و تسهیلات محور قرار می‌گیرد.
سیدهاشمی در خصوص وعده چهارم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در ده استان کشور تحت بیمه برکت هستند و ۴۰ میلیون تومان به هریک از هموطنانی که خانه‌ شان صد درصد آسیب‌دیده و تحت پوشش بیمه برکت بوده اند، حسب خسارت وارد شده اعطا می‌شود.
وی درباره خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان مازندران یادآور شد: تولد ۹۱ نوزاد که والدینشان ناباروری داشتند و صاحب فرزند شده اند، بهبود ۴۲ کودک ناشنوا با استفاده از کاشت حلزون گوش و ساخت بیش از ۵۳ مدرسه با ۳۳۱ کلاس درس از دیگر خدمات ستاد در مازندران است.
در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم سعید کمالی تجلیل به‌عمل آمد و تعدادی حواله دام سبک و بسته‌های لوازم خانگی به سیل‌زدگان اهدا شد.
کد مطلب: 108763
 
Share/Save/Bookmark