میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۰
 
 
اقدام فرهاد مجیدی، ترویج نافرمانی بود

 جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه خودروی فرهاد مجیدی همچنان در توقیف پلیس است، گفت: آیا ایستادن در مقابل مأمور قانون حین انجام وظیفه خلاف و جرم نیست؟ فرد این کار را کرده، فیلم آن را پخش و به آن افتخار کرد، پخش این موضوع مگر اشاعه نافرمانی نیست؟
سردار ایوب سلیمانی درباره برنامه پلیس برای مصونیت مأموران پلیس راهور از تعدی و تعرض افراد خاطی و همچنین آخرین مراحل رسیدگی به پرونده نماینده بیجار که اقدام به تعرض به مأمور پلیس راهور کرده بود، گفت: درباره نماینده بیجار ملاحظاتی داریم، اما مُصریم و دست از شکایت خود برنداشتیم، اما اصحاب رسانه می‌توانند در این زمینه‌ها قدم بردارند.
وی از توقیف بودن خودرو فرهاد مجیدی خبر داد و گفت: از پدیده بد کسی حمایت نمی‌کند، زمانی مشکل پیدا می‌کنیم که کسی توجه نمی‌کند و وی را نمی‌توانیم به انجام یکسری اقدامات وادار کنیم، مامور راهور در نیمه‌شب خودروی آن بازیکن فوتبال را با سرعت ۱۴۰ کیلومتر متوقف کرد، مأمور راهور پس از این اقدام از مجیدی خواست که وی تست دهد اما او سرپیچی کرد و گفت، من فلانی هستم، هر چقدر فرد بزرگتر باشد باید در مقابل قانون بیشتر تمکین کند و ارزش آدم‌ها نیز به این است که در مقابل قانونی متواضع باشند. مجیدی در مقابل مأمور قانون مقاومت کرده و مأمور ما نیز بدون توهین و برخورد وظیفه‌اش را انجام داده است که در نهایت تبدیل به فیلمی شد و در معرض عموم قرار گرفت. البته حجم کسانی که آن حرکت را مورد سرزنش قرار دادند، زیاد بود و وجدان عمومی در این قضیه بیدار بود، اما صرف قضاوت عمومی در این قضیه کفایت نمی‌کند.
سلیمانی یادآور شد: درباره شکایت کردن از فرهاد مجیدی نیز با معاونت حقوقی ناجا جلسه‌ای تشکیل داده و تصمیم‌مان را به اطلاع خواهیم رساند، اما بحث‌مان این است که این پدیده شایسته جامعه ما نیست که فرد مقابل مجری قانون ایستاده و سپس فیلم آن را منتشر کند.

کد مطلب: 108169
 
Share/Save/Bookmark