میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
روایت حاج علی اکبری از پاسخ سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیداتوری‌ برای ریاست‌ جمهوری
من نامزد گلوله‌ها و شهادت هستم
من نامزد گلوله‌ها و شهادت هستم
 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: پس از شهادت سپهبد سلیمانی شاهد یک تحول عظیم و روحانی هستیم و این معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی(ع) است.
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌‌های این نماز، در سخنانی با اشاره به جنایت تروریستی آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن شهید سپهبد قاسم سلیمانی، ویژگی خاص این شهید را تقوای الهی دانست و گفت: همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا، از شخصیت حاج قاسم عزیزمان، رمزگشایی می‌کند، این غوغا و قیامتی که به‌پا شد، حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته این عبد صالح با پروردگار متعال است که شهادت او چنان عطری را رها کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند.
حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری به نقل قولی از یکی از دوستانش اشاره کرد و گفت: "به حاج قاسم گفتم که «محبوبیت شما اقتضا می‌کند کاندیدای ریاست‌جمهوری شوید»، ایشان در جواب گفتند: «من نامزد گلوله‌ها و نامزد شهادت هستم. سال‌هاست در این جبهه‌ها به‌دنبال قاتل خودم هستم، امّا او را پیدا نمی‌کنم.»
وی ادامه داد: اگر پیش می‌آمد که کسی در جمعیت از حاج قاسم سلیمانی تعریف می‌کرد، ایشان واهمه پیدا می‌کرد، حتی در جمعی از مردم گفته بود که «آیا حاضر هستید اقرار کنید که من آدم خوبی هستم؟ من خودم بهتر می‌دانم که چه‌کسی هستم و خداوندی که مرا می‌بیند.»
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه فتنه‌های زمان، زلزله‌ها و جاذبه‌های دنیا و زلزله‌هایی مانند داعش و قبل از آن و فتنه ۸۸ و زلزله‌ای مانند صدام برای شهید سلیمانی هیچ دل‌نگرانی ایجاد نمی‌کرد، گفت: ایشان در میدان جنگ، آرامش و وقار داشت و در برابر انواع و اقسام سختی‌ها و دشواری‌ها صبور و در شرایط عادی فقط زبانش به شکر الهی مشغول بود.
حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در بخش دیگری از سخنانش به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره و با خانواده‌های آنها ابراز همدردی کرد و افزود: سقوط هواپیما حادثه تلخی بود، به‌ویژه اینکه جمعی از جوانان نخبه و مؤمن نیز در این پرواز حضور داشتند، به خانواده آنها تسلیت می‌گوییم، همچنین به خانواده جانباختگان حادثه اتوبوس گنبد نیز تسلیت عرض می‌کنم.
وی همچنین با خانواده‌های جان‌باختگان مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در کرمان نیز ابراز همدردی کرد و گفت: از خداوند متعال برای آنها حشر با این شهید عزیز طلب می‌کنم. خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: فرصت را برای ادای احترام به همسر و فرزندان شهید سلیمانی، به‌ویژه همسر مکرم، رشید و فداکار و فرزندان عزیز ایشان مغتنم می‌دانم.
حجت‌الاسلام حاج‌‌علی‌اکبری در ادامه سخنانش با یادآوری انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی سپاه قدس از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: با عنایت و اعتماد رهبر عالی‌قدر انقلاب، سردار قاآنی که سال‌های سال با شهید سلیمانی همراه بود و همان روش، شخصیت و دیدگاه را برخوردار است، به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد، این انتصاب را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با حضور این برادرِ عزیز، شجاع و خوش‌سابقه، شاهد پیروزی‌ها و فتوحات بزرگ‌تری به‌لطف خداوند متعال باشیم.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: هفته عجیبی را پشت سر گذاشتیم، حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی به پا شد؟ این چهل سال مجاهدت در منطقه مقاومت که تعبیر رهبر انقلاب، این شهید بزرگ، شجاعت را با تدبیر به هم آمیخته و با اخلاص به میدان آورده بود.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری ادامه داد: مردم حاج قاسم را می‌دیدند، اما در سیمای حاج قاسم عزیز، عرفان چمران، هوش خرازی، درایت کاظمی، قاطعیت صیاد، صلابت بابایی، صفای زین‌الدین، آینده‌نگری تهرانی‌مقدم، ایثار شهریاری و مظلومیت شهید بهشتی را می‌دیدند، همه این شهدا، ولایتمداری و وفا را در فرماندهی این عملیات مشاهده کردند.
وی اضافه کرد: ملت ایران عملیات بزرگ، سرنوشت‌ساز و باشکوهی را انجام دادند و قیامتی برپا کردند که سرشار از حماسه، قدرشناسی و شکوه بود.
وی، تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی را رفراندومی برای مقاومت قلمداد کرد و گفت: از کاظمین تا کرمان قیامتی برپا شد که هم بیعت برای ادامه راه و هم نفرت و تقاضای انتقام بود؛ امروز نیز وضعیت استکبار جهانی یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکباری، بعد از حاج قاسم وضعیت عجیبی است.
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه، حال رژیم صهیونیستی از همیشه خراب‌تر است، اظهار داشت: تلاش مسخره سران صهیونیست‌ها برای تبرئه خودشان مبنی بر اینکه ما نبودیم و کار آمریکایی‌ها بود، نشان‌دهنده این امر است، از امروز حضور رژیم صهیونیستی در منطقه دیگر برای دستگاه استکبار نقطه قوت نیست، یک نقطه ضعف بزرگ است، زیرا در محاصره زنجیره مقاومت هستند و انگشت اتهام متوجه رژیم صهیونیستی است.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری افزود: مجلس عراق گام اول را با مصوبه انقلابی خود برداشت، مجلس ایران گام دیگری را برداشت و همه فرماندهان و عوامل پنتاگون را تروریست اعلام کرد و دولت ایران نیز بیانیه نهایی گام پنجم را در کاهش تعهدات اعلام کرد، اما سیلی، آن بود که سپاهیان عزیزمان در هوا فضای سپاه نواختند، یک سیلی قانونی، بسیار محکم و داغ به صورت سیاه شیطان زدند که هنوز دارد دور خودش می‌چرخد و گیج است که چه به روزش آمده است. وی با تأکید بر اینکه در منطقه مقاومت هر کدام برای خودشان برای تلافی جنایت تروریستی آمریکا سهم تعیین کردند، گفت: باشید تا ببینید حزب‌الله، حشدالشعبی، انصارالله و حماس اعلام کردند ما هر کدام سهم خود را در این انتقام سخت داریم، اما رهبر انقلاب فرمودند که همه عملیات باید متوجه این باشد که آمریکای تبهکار گور خود را از منطقه گم کند و هر چه زودتر وجود نحسش را از منطقه بیرون ببرد، اگر دیر بجنبد، فرزندان فرزندان مقاومت این نجاست را از منطقه خواهند شست.

کد مطلب: 112362
 
Share/Save/Bookmark