میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۷
 
 
تناقض آشکار در ادعای ممنوع‌التصویر بودن آقای شهردار
وارونه‌نمایی در ادامه مظلوم‌نمایی
وارونه‌نمایی در ادامه مظلوم‌نمایی
 

فقط یک مصاحبه پخش نشد. نجفی و دار و دسته‌اش به این نتیجه رسیدند که شاید ممنوع‌التصویر هستند و باید فکری برای توهم خود انجام دهند پس در نشست خبری موضوع را مطرح کردند تا مشکل نبوده را حل کنند!
داستان از آنجا شروع شد که روز پنج‌شنبه ۲۰ مهر نجفی دیداری با ماموران انتظامی تهران بزرگ به مناسبت هفته نیروی انتظامی داشت و برنامه اش از تلویزیون پخش نشد. از آن روز یاران نزدیک به شهردار در بسیاری از محافل اعلام کردند نجفی شهردار تهران از سوی صداوسیما ممنوع‌التصویر شده است.
روز دوشنبه ۲۴ مهر در اولین نشست خبری شهردار این موضوع مطرح شد و اطرافیان شهردار به این موضوع مفصل پرداختند و حتی در روزهای بعد نشست این بخش از سخنان شهردار را در کانال نجفی مدیا به صورت مجزا قرار دادند تا شاید بتوانند مشکل نبوده را حل کنند.

به ۳ روز پیش برمی گردیم آقای نجفی، کاری نکردید که رسانه‌ای شود
محمدعلی نجفی ۳ روز پیش گفت که "فکر می‌کنم در صدا وسیما ممنوع‌التصویر شده‌ام". شاید سخنان شهردار تهران به کنایه و یا شوخی با خبرنگاران مطرح شد اما از روز گذشته اخبار و مطالب بسیاری به نقل از وی منتشر شده که نشان از انتقاد تلویحی شهردار تهران از صداوسیما برای پخش نشدن تصاویر وی از شبکه‌های تلویزیونی دارد.
نکته جالب توجه در این اتفاق آنست که از زمان انتخاب شهردار تهران به این سمت تاکنون چند گزارش و مصاحبه از آقای نجفی به عنوان شهردار تهران در رادیو و تلویزیون پخش شده اما بهانه‌های دیگری برای خبری شدن اظهارات آقای شهردار و عملکرد شهرداری تهران به دست عوامل خبری و تولیدی نرسیده تا از ایشان به عنوان سوژه‌ای خبری بهره بگیرند. موضوع ممنوع‌التصویری در حالی منتشر شد که نشست شهردار در شبکه پنج سیما و در محدوده ساعت ۱۹ تا ۲۰، برنامه درشهر پخش شد و همچنین در بخش‌های خبری ساعت ۲۱ شبکه یک و ساعت ۲۴ شبکه تهران به این موضوع پرداخته شده است.

شهردار مستندات ممنوع‌التصویر بودنش را ارائه کند
محمدجواد جمالی نوبندگانی، دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبری در رابطه با ممنوع‌التصویر بودن آقای نجفی، شهردار تهران دریافت نکردیم و خوب بود که اگر مستندی از جایی به ایشان اعلام شده است یا اگر خبر موثقی در این زمینه وجود دارد آن را به ما بدهند تا ما هم بتوانیم آن را پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: نظر من در این شرایط که با اظهارات سخیف ترامپ در باره برجام روبه‌رو هستیم باید از مسئولان انتظار داشت که مسائل حاشیه‌ای را مطرح نکنند تا ما با یک همگرایی و همدلی بیشتری بتوانیم از منافع ملی کشورمان حمایت کنیم. 

عینک سیاسی را بردارید
احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس و عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس نیز با تاکید بر اینکه نباید به مسائل مختلف با عینک سیاسی نگاه کنیم گفت: صداوسیما صرفاً باید خدمات افراد را منعکس کند.

شهردار باید با کارش در ملا عام قرار بگیرد نه با حرفش
عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در واکنش به سخنان شهردار تهران مبنی بر ممنوع‌التصویر بودنش از سوی صداوسیما گفت: شهردار باید با کارش در ملا عام قرار بگیرد نه با حرفش، یعنی اگر کاری انجام داد، آن وقت از صداوسیما انتظار داشته باشد که آن فعالیت را به مردم نشان بدهد.

عقب ماندن از خدمت به مردم با طرح مسائل حاشیه‌ای
روح‌الله بابایی صالح، نماینده بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس نیز با ابراز تعجب از ادعای محمدعلی نجفی، شهردار تهران در حالی که اخبار نشست خبری‌اش به طور کامل توسط رسانه ملی پوشش داده شده است گفت: طرح چنین مباحثی از سوی شهردار تهران سبب می‌شود که از هدف و نیت اصلی که همانا خدمت به مردم است، عقب بمانند و نباید این اتفاق بیفتد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: در شرایطی که مشکلات کلی در جامعه وجود دارد و از سوی دیگر فکر مسئولان ما باید این باشد که برای مردم کار کرده و خدمتی جدید به آنها ارائه کنند، پیش کشیدن چنین مسائلی، قطعاً به صلاح کشور و جامعه نیست.

واکنش تهیه‌کننده برنامه در شهر/برنامه موجود است ببینید
سعید کمانی، تهیه‌کننده برنامه «در شهر» گفت:‌ برای پخش نشست خبری شهردار تهران هیچ محدودیتی وجود نداشت و هیچ صحبتی درباره ممنوع‌التصویری ایشان از سمت شبکه به ما اعلام نشد. همچنین برنامه نشست خبری آقای محمدعلی نجفی هم‌اکنون روی کانال شبکه پنج سیما و برنامه «در شهر» موجود است.(فارس)

کد مطلب: 101463
 
Share/Save/Bookmark