میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
 
 
خلاصه مهمترین اخبار مجلس
متأسفانه بر قیمت کالاها هیچ کنترلی نمی‌شود
متأسفانه بر قیمت کالاها هیچ کنترلی نمی‌شود
 

استفاده از آب شور دریای عمان و خلیج فارس در دستور کار وزارت نیرو، اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، ادامه بررسی لایحه تجارت از مهمترین اخبار جلسه علنی روز گذشته مجلی بود.
بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه تجارت و همچنین بررسی سوال محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
دراین جلسه وزیر نیرو در پاسخ به سوال محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت مبنی بر اینکه علت عدم اقدام برای انتقال آب دریای عمان به استان‌های کویری کشور چیست؟ با بیان اینکه طرح مطالعاتی در وزارت نیرو برای استفاده از آب شور دریای عمان و خلیج فارس در دستور کار است، گفت که ۱۷ استان مشمول این طرح می‌شوند که میزان تخصیص کشور از این منابع آبی ۸.۳ میلیارد مترمکعب است. نماینده مردم مرودشت در مجلس از توضیحات اردکانیان درباره بحران آب و خشکسالی قانع شد.
محمدرضا ملک‌شاهی راد، نماینده خرم‌آباد هم از سوال از وزیر نیرو در زمینه حفاظت از حریم رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت وسازهای غیرقانونی انصراف داد.
همچنین محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس نامه اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را قرائت کرد.
علی اصغر یوسف نژاد هم گفت که جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی دوشنبه یا سه شنبه آینده برگزار می‌شود.
درادامه جلسه علنی، نمایندگان مجلس موادی از طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان و نحوه اجرای اصل چهل‌ونهم قانون اساسی را به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نیز در تذکر شفاهی گفت: با افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش قیمت سایر کالاها هستیم و هیچ کنترلی بر بازار نیست. اسدالله عباسی افزود: روز یکشنبه پس از استماع فرمایش‌های مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تمام تلاش خود را کردند که ضمن تبعیت از فرامین ایشان، چند موضوع را پس از افزایش قیمت بنزین دنبال کنند.
وی با اشاره به این موارد، افزود: یکی از موارد مورد تأکید ما این است که افزایش قیمت بنزین نباید به سایر کالاها تسری پیدا کند اما متأسفانه امروز این گونه نیست و هیچ کنترلی بر قیمت ها و بازار نمی شود.

کد مطلب: 111660
 
Share/Save/Bookmark