میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
برخلاف دستور سازمان حمایت رخ داد؛
افزایش قیمت بلیت اتوبوس

در حالی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اعلام کرده است که قیمت بلیت‌های داخلی در سفرهای ریلی، زمینی و هوایی با افزایش همراه نخواهد بود، اما اعلام شده قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال‌جاری با افزایشی ۲۰ درصدی همراه است.
به تازگی عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه قیمت بلیت‌های داخلی در سفرهای ریلی، زمینی، هوایی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، اعلام کرد که به سازمان هواپیمایی نیز تذکر داده شده تا قیمت‌ها نسبت به شهریورماه هیچ تغییری نداشته باشد و هرچه سریع‌تر نیز تکلیف پروازهای چارتری تعیین شود. نکته قابل اشاره در ارتباط با این صحبت‌ها اما عدم افزایش قیمت بلیت قطار و هواپیما در نوروز سال ۱۳۹۸ و افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال‌جاری است.
طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۱۳۹۸ افزایش نخواهد یافت و در حال حاضر نیز برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت‌ها در سال ۱۳۹۸ وجود ندارد و دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی کشور مطابق با آنچه در آذرماه سال ۱۳۹۷ تعیین شده است برای نوروز سال ۱۳۹۸ اعمال خواهد شد.
متقاضیان پرواز می‌توانند از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی نسبت به بلیت سفر خود اقدام کنند و اگر قصد دارند بلیت خود را از طریق سایت‌های اینترنتی خرید کنند حتماً باید با راستی‌آزمایی نسبت به معتبر بودن سایت مربوطه اطمینان حاصل نمایند و بلیتی با قیمت بالاتر از نرخ تعیین شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سایت شرکت‌های هواپیمایی کشوری خریداری نکنند و هرگونه تخلف در این رابطه را از طریق مراجع مختلف مربوطه پیگیری نمایند.
در مورد قیمت بلیت قطار در نوروز سال ۹۸ باید خاطرنشان کرد که طبق اعلام راه‌آهن قیمت بلیت‌های پیش‌فروش شده از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۹۷ تا ۱۶ فروردین‌ماه سال آتی که معادل ۱۰ هزار نفر صندلی ایجاد شده است افزایش قیمتی نخواهد داشت. قیمت بلیت قطار از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته و در تیرماه سال‌جاری با مجوز کارگروه ستاد تنظیم بازار افزایش ۱۰ درصدی پیدا کرد و قیمت بلیت قطار در ایام نوروز پیش‌رو افزایش قیمتی نخواهد داشت. متقاضیان بلیت قطار نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف با اطلاع به نهادهای نظارتی تعیین شده می‌توانند موضوع را به صورت شبانه‌روزی گزارش کنند تا با متخلفان برخورد شود.
نکته قابل تأمل اما موضوع مربوط به قیمت بلیت‌های داخلی در سفرهای زمینی است که طبق گفته تابش نباید با افزایش قیمتی نسبت به سال گذشته همراه باشد. به تازگی پیش‌فروش بلیت اتوبوس آغاز شده که طبق اعلام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با افزایش ۲۰ درصدی از ۲۵ اسفندماه همراه خواهد بود. ایسنا

کد مطلب: 108222
 
Share/Save/Bookmark