میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
 
 
ایران خود را برای انتقام گرفتن سخت آماده می کند
انتظار مرگبار برای انتقام قطعی
انتظار مرگبار برای انتقام قطعی
 

یقیناً دست پلید رژیم غاصب صهیونستی، آمریکا و برخی مرتجعان عربی به ترور دانشمند کشورمان آلوده است، این یقین از آنجا نشأت می‌گیرد که تروریست‌ها خود را لو داده‌اند و حتی رسانه‌های غربی و اسرائیلی نیز به آن اذعان دارند.
در همین حال جمهوری اسلامی ایران با توجه به فرمان فرمانده کل قوا برای پاسخ قاطع به عاملان و آمران ترور شهید فخری زاده، با توجه به همه جوانب در حال بررسی نوع پاسخی است که باید به تروریست‌ها بدهد.
چندی پیش مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، در عربستان نشست محرمانه‌ای را برگزار کردند که محور مذاکرات آنها ایران بود.
برخی پیش بینی می‌کردند که این نشست برای اقدام علیه ایران برگزار شده است، اما آنچه که روشن است، ترور شهید محسن فخری زاده، از دانشمندان نخبه کشورمان که در مقابله با ویروس کرونا فعالیت داشته است، یکی از نتایج نشست محور شرارت در عربستان است.
محسن فخری‌زاده اولین دانشمند کشورمان نیست که در اقدام تروریستی به شهادت می‌رسد و طی سال‌های گذشته شمار دیگری از دانشمندان هسته‌ای ایران هدف دشمن قرار گرفتند، اما رئیس سازمان پژوهش و نوآوری در وزارت دفاع ایران شخصیتی متمایز با سایر دانشمندان دارد.
همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز در واکنش به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان خواستار پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن شدند؛ قطعا نوع واکنش جمهوری اسلامی بسیار گیج کننده و قاطع خواهد بود که همه محاسبات و معادلات آمریکا و رژیم صهیونیستی را به هم خواهد ریخت.
در همین زمینه دکتر خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در پی شهادت محسن فخری‌زاده گفت: بدون شک، جمهوری اسلامی ایران پاسخ حساب شده و قاطعی را به جنایتکارانی که شهید فخری زاده را از ملت ایران گرفتند خواهد داد. المایدین نیز نوشته؛ مطمئنا این دانشمند برجسته ایرانی نقش زیادی در تحقیقات هسته‌ای ایران داشت و پژوهش‌های وی تنها منحصر به برنامه هسته‌ای ایران نبود.نقش او همچنین در نزدیک شدن تهران به ساخت واکسن کرونا بسیار مورد بحث قرار گرفت؛ واکسنی که به مراحل پیشرفته آزمایش رسیده و طبق گفته محافل ایرانی برای آزمایش های انسانی آماده است. حالا نگرانی محافل رژیم غاصب صهیونیستی از انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران چند برابر شده است؛ اکثر قریب به اتفاق رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نحوی، از نوع انتقام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به ترور روز جمعه شهید محسن فخری زاده، دانشمند کشورمان ابراز نگرانی کردند. روزنامه یدیعوت احارانوت در شماره روز گذشته خود به همان شکل سنتی و با استناد به گفتگویی که ظاهرا یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با نیویورک تایمز انجام داده ترور شهید محسن فخری‌زاده را به این رژیم منتسب کرد.
پایگاه اطلاع رسانی باهوزیت وابسته به ارتدوکس های رادیکال در فلسطین اشغالی در گزارشی خبر داد: تظاهرات در تهران خواهان انتقام است تل آویو به آتش کشیده خواهد شد. در این بین معاریو در شماره اخیر خود تیتر «ایران برای تشییع فخری زاده و انتقام آماده می‌شود» را انتخاب کرد، در حالی که دیگر رسانه‌ها، تیترهایی را بر گرفته از رسانه های ایرانی از جمله حمله به حیفا را برگزیدند.
یک منبع عالی رتبه اطلاعاتی هم به این روزنامه عبری زبان گفت: ترور دانشمند هسته‌ای ایران اوج اقدامات تخریبی اسرائیل در برنامه هسته‌ای ایران به شمار می رود. یوسی میلمن که دونالد ترامپ توئیت وی را درباره ترور شهید فخری زاده به اشتراک گذارده بود، با حتمی دانستن پاسخ ایران به این اقدام تاکید کرد؛ معتقد است اقدام ایران کاملا فکورانه خواهد بود تا بهانه‌ای به دست دولت ترامپ در آستانه خروجش از کاخ سفید ندهد. امروز ناظران سیاسی غربی و صهیونیستی نگران ماهیت واکنش ایران به ترور دانشمند هسته‌ای خود هستند؛ اینکه چگونه، کجا و چه کسی را هدف قرار خواهد داد؟ هنوز برای دشمن روشن نیست اما قطعی و قاطع خواهد بود.

آماده سازی طرح ایران برای انتقام
حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در پاسخ به سوال سیاست روز مبنی بر اینکه واکنش ایران به ترور شهید فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای کشورمان چگونه خواهد بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی دلایل و مدارکی است تا بتواند رژیم غاصب صهیونیستی را در سازمان ملل محکوم کند.
وی افزود: دلایلی که تاکنون بررسی شده است رد پای رژیم غاصب کودک کش، آمریکا و نیز برخی مرتجعان عربی در این ترور را ثابت می کند؛ از این رو جمهوری اسلامی ایران سعی می کند ذیل پیگیری این پرونده در سازمان ملل، با اقدام عملی به این ترور ناجوانمردانه پاسخ دهد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای اقتدار نظامی- دفاعی در منطقه است، بیان داشت: ایران می‌تواند با داشتن چنین توانی به شدت به رژیم غاصب صهیونیستی آسیب برساند؛ ایران در حال بررسی دقیق و نهایی و رایزنی با محور مقاومت برای ضربه زدن به رژیم صهیونیستی خواهد بود. هانی زاده با تأکید بر اینکه نیروهای محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی طرحی برای واکنش قاطعانه به ترور شهید فخری زاده هستند، خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی آمریکا در این روزهای پایانی دولتش تلاش می‌کند تا در قبال جمهوری اسلامی ایران بحران آفرینی کند؛ از این رو تهران نیز به زودی ضربه نهایی را به همه عاملان این جنایت هولناک خواهد زد. 

نویسنده: هدی دهقان بذرافشان

کد مطلب: 116278
 
Share/Save/Bookmark