میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
 
«سه‌شنبه‌های مهدوی» از چهارراه ولی‌عصر تا شهرک غرب

مجموعه سه‌شنبه‌های مهدوی پس از برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی در چهار‌راه ولی‌عصر(عج)، این بار در شهرک غرب مستقر شدند.
به گزارش پویا، مقام معظم رهبری در سال ۸۸ با توجه دادن به کارهای خودجوش فرهنگی خطاب به جوانان فرمودند: «آنچه که نقطه مهم‌تر عرض من است، خطاب به جوانانی است که در سراسر کشور فعالیت‌های فرهنگی را به صورت خودجوش شروع کردند که بحمدالله خیلی هم وسیع شده است. آن جوانان که در تهران و استان‌های مختلف و بسیاری شهرها، کار فرهنگی می‌کنند با اراده خودشان و با انگیزه خودشان. کارهای بسیار خوبی هم از آنها ناشی شده؛ اینها کار را هر چه می‌توانند به صورت جدی ادامه دهند.»
همچنین معظم له در فرمایش اخیر خود همین موضوع را با مفهوم دیگری به اسم «آتش به اختیار» بازآفرینی کردند و معنای آن را «کار فرهنگی خودجوش و تمیز» تفسیر کردند.
در این راستا عده‌ای از جوانان مؤمن و انقلابی مجموعه‌ای تحت عنوان «موسسه طلوع» حق یا همان«سه شنبه‌های مهدوی» تشکیل دادند به این نیت که در این دنیای پر هرج و مرج که عمده مردم از ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند، یادی از امام زمان(عج) را در دل‌ها زنده کنند. همچنین برگزاری کلاس‌های مختلف با اساتید به نام و انقلابی و کارهای اجرایی از جمله ایستگاه‌های فرهنگی سه‌شنبه‌های مهدوی از جمله فعالیت‌های آن‌هاست. 

شهادتی که به سه شنبه‌های مهدوی برکت داد
این گروهِ آتش به اختیار این بار قصد کردند طرح خود را به نقاط دوردست کشور انتقال دهند تا مردم این مناطق را در شادی معنوی پایتخت سهیم کنند که اتفاقی ناگوار این حرکت را به طور موقت متوقف کرد. سال گذشته وانت نیسانی که جمعی از بچه‌های طلوع حق را از روستای محل استقرار به روستای مجاور می‌رساند در پیچ تند و خطرناک جاده روستایی واژگون می‌شود و دو تن از بچه‌های جهادی جان خود را از دست می‌دهند. سیدامیرفارس حسینی متولد ۱۳۷۵ دانشجوی جهادی و امین شیرازی متولد ۱۳۶۲ مهندس عمران از فعالان و مؤسسان اولیه این طرح به سوی وصال محبوب خود شتافتند.

جهانی‌ شدن طرح سه‌شنبه‌های مهدوی
این حادثه باعث شد نام «سه‌شنبه‌های مهدوی» بیشتر در زبان‌ها بیفتد و محبوبیت آن‌ها روز به روز بیشتر شود تا جایی که هم اکنون در داخل کشور نیز بسیاری از شهرها مانند خوانسار، بوشهر، شهریار، اصفهان، بروجرد، ماهدشت، کیش، ملایر، بوشهر، اردیبل، گیلانغرب، خمینی‌شهر، زاهدان و دیگر مناطق مختلف کشور و چندین نقطه از پایتخت رسیده‌است و می‌خواهد جهانی شود. به گفته برخی از اعضای گروه این طرح به خارج از مرزهای کشور نیز رسیده‌است و قرار است عده‌ای این کار را در شهرهایی مانند نجف و کربلا ادامه دهند تا این زنجیره روزبه روز
بزرگتر شود.

سه‌شنبه‌های مهدوی در شهرک غرب
اما این بار اعضای مؤسسه طلوع حق پس از برگزاری برنامه‌ «سه شنبه‌های مهدوی» در چهارراه حضرت ولی‌عصر(عج) در شهرک قدس که آن را به شهرک غرب هم می‌شناسیم، شروع به فعالیت‌های مهدوی خود کردند. بر این اساس هر سه‌شنبه در میدان صنعت و چهارراه قدس با پذیرایی و اهدای گل و گاهی هم هدایایی کوچک، نذر سلامتی امام زمان(عج) به خدمت‌رسانی به عابران می‌پردازند تا برای لحظه‌ای هم که شده، یاد پرحلاوت حضرتش را در دل‌های مغفول زنده کنند.

کد مطلب: 102372
 
Share/Save/Bookmark