میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
یک روزنامه آمریکایی:
رویکرد ترامپ می‌تواند به خشم ایرانی‌ها از آمریکا منجر شود

نیویورک‌تایمز نوشت، رویکرد دونالد ترامپ،بهره‌برداری از آشوب‌های ایران برای توجیه لغو برجام است که این امر می‌تواند زمینه را برای تحریم‌های جدید علیه ایران فراهم کند که در نهایت این امر خشم مردم ایران از واشنگتن را به همراه دارد.
به گزارش فارس، این روزنامه آمریکایی در گزارشی به برجام و تحولات اخیر ایران اشاره کرد و نوشت که برای مردم عادی در ایران، وعده بزرگ برجام، احیای وضعیت وضعیت اقتصادی بود. قرار بود تحریم‌های بین‌المللی لغو شود، سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور جریان پیدا کند و استاندارد سطح زندگی افزایش پیدا کند و اجازه شکوفایی به مردم بدهد اما چنین چیزی رخ نداد و دستکم تغییرات آنطور که مردم ایران انتظار داشتند نبود و شرایطی به وجود آمد که به آشوب‌های اخیر در ایران کمک کرد.
در بخشی از این گزارش نوشته شده است که رشد و سرمایه‌گذاری به اندازه‌ای کافی نبود که نیازهای مردم ایران را برآورده سازد.
نیویورک‌تایمز سپس به آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران اشاره کرد و نوشت که رویکرد ترامپ در قبال ایران، بهره‌برداری از ناآرامی‌ها برای توجیه لغو برجام است که این رویکرد ایران را برای از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای آزاد می‌گذارد و زمینه را برای تحریم‌های جدید علیه ایران باز می‌کند که این تحریم‌ها خشم مردم ایران را از اوضاع داخلی به خشم از واشنگتن تغییر می‌دهد.
این روزنامه آمریکایی سپس خطاب به دولت ترامپ توصیه کرد که تعیین آینده ایران برعهده مردم ایران است و واشنگتن بایست درباره آنچه نمی‌داند، تواضع داشته باشد در خصوص مداخله مستقیم‌تر در سیاست‌های ایران محتاط باشد. آمریکا روابط تاریخی ناخوشایندی با ایران داشته است و مشکلاتی را برای این کشور ایجاد کرده است.

کد مطلب: 102679
 
Share/Save/Bookmark