میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸
 
 
فارسیجانی:
اغلب آثار جشنواره هیچ قرابتی با آرمان‌ها و اهداف انقلاب نداشت

مدیرکل سابق مطالعات و توسعه دانش و مهارت‌‌های سینمایی سازمان سینمایی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سینمای ایران امروزه نیازمند تربیت و آموزش سینماگرانی مستعد، خلاق، انقلابی و ولایتمدار است و از سوی دیگر این وظیفه مدیران سینمایی است که از تولید فیلم‌های استراتژیک حمایت کنند.
پرویز فارسیجانی افزود: به نظر بنده اکنون همزمان با ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی وقتی نیم‌نگاهی به جشنواره فیلم فجر که برآمده از انقلاب است می‌اندازیم متوجه می‌شویم چند سالی است از مسیر اصلی جشنواره خارج شدیم و به جای اینکه این جشنواره ویترینی برای عرضه فعالیت‌های سینمایی ما در حوزه انقلاب باشد تبدیل شده به نمایشگاهی از آثار سینمایی که ارتباطی با نظام و انقلاب ندارند.
وی خاطرنشان کرد: خارج شدن از مسیر فجر انقلاب چیزی جز این نیست که ما به عنوان جشنواره توجه نمی‌کنیم و به اسم سینمای ملی آثاری را در این رویداد عرضه می‌کنیم که قرابتی با مفاهیم انقلابی ندارند.
پدیدآورنده کتاب «منشور سینما» تأکید کرد: بنده معتقدم جشنواره سینمای انقلاب این نیست که ما می‌بینیم! سینمای ایران اینک در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی نباید اینگونه سرشار از فیلم‌های سطحی باشد. از این‌رو نیاز است که مسئولان سینمایی تمهیدات جدی اندیشه کنند و ضمن تربیت نیروهای اصیل و انقلابی، فیلمنامه‌های ارزشمند نیز سفارش دهند و از تولید آثاری حمایت کنند که درخور شأن انقلاب و نظام اسلامی باشد.
وی افزود: الان وقتی جشنواره را ارزیابی می‌کنیم جز ۵ فیلمی که نزدیک به انقلاب بودند مابقی هیچ قرابتی با معارف و مقاصد انقلاب نداشتند و بالعکس برخی از آن‌ها برخلاف جهت آرمان‌ها و اهداف انقلاب بودند. سینماپرس

کد مطلب: 107971
 
Share/Save/Bookmark