میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک مطرح کرد؛
خرید ملک آرزوی خانه اولی ها

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه خرید ملک در حال حاضر به دلیل رشد قیمت مسکن، آرزوی دست نیافتنی متقاضیان به ویژه خانه اولی‌ها شده است، گفت: دولت نتوانست اقدامی در مورد ساماندهی اجاره بها انجام دهد. حسام عقبایی در پاسخ به این سئوال که آیا دولت نتوانست و یا نخواست بازار اجاره بها را ساماندهی کند، افزود: به نظر بنده بحث نخواستن نیست، چرا که تمام دولت‌ها علاقه‌مند هستند که اقدامات خوبی در بخش مسکن انجام دهند، پس به نظر می‌رسد که دولت نتوانست اقدامی در مورد ساماندهی اجاره بها انجام دهد.
عقبایی ادامه داد: در دوره چهار ساله اول دولت یازدهم، وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به تولید مسکن نداشت و در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی نیز نه زیرساخت ها و نه منابع در اختیار این وزارتخانه قرار ندارد که بخواهد اقدامات بلند مدت برای ساماندهی بخش مسکن و اجاره بها انجام بدهد.
وی با اشاره به اینکه وقتی وضعیت قیمت مسکن و نرخ اجاره بها هر سال از یک رشد قابل توجهی برخوردار می‌شود، عمر مستاجران برای سکونت تنها محدود به یک و یا دو سال می‌شود، گفت: به دلیل رشد قیمت مسکن، خرید ملک آرزوی متقاضیان به ویژه خانه اولی ها شده است و نرخ اجاره بها به قدری نامتعارف رشد کرده است که عملا از قدرت خرید عامه مردم خارج شده است. وی تصریح کرد: برای ساماندهی بازار اجاره بها و بخش مسکن نیازمند اقدام جهادی و انقلابی است و نمی‌توان مشکلات این بخش را در مدت کوتاه حل کرد.
بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که در خرداد ماه امسال، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۶ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کد مطلب: 110076
 
Share/Save/Bookmark