میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
پیام رهبر انقلاب به مستندسازان رونمایی شد:
جهت انقلابی را با دقت تمام حفظ کنید

آیین رونمایی از منشور مستند انقلاب اسلامی شب گذشته باحضور جمعی از هنرمندان، مستند‌سازان و مسئولان هنری کشور برگزار شد.
در پی دیدار شیرین جمعی از مستندسازان
با رهبر انقلاب در تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۶، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردای آن روز در پیامی خطاب به مستندسازان جوان، ۵ نکته را به این جوانان توصیه کردند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
«بسمه تعالی
جوانان عزیز مستندساز!
در پی جلسه‌ی شیرین دیشب، این نکته‌ها را در یاد نگه‌ دارید:
۱.جهت انقلابی را با دقّت تمام حفظ کنید. بازی‌های تکنیکی و شهرت حرفه‌ای، بر صفا و درستکاریِ انقلابیِ کار، غلبه نکند. با سرِ افراشته، زبان و عمل، نشان دهید که مؤمن
انقلابی‌اید.
۲.جنگ نرم دشمن، برپایه‌ی دروغ و تحریف و شایعه و سانسور و بایکوت بنا شده است؛ هنر شما میتواند با سند، کار دشمن را بی اثر کند. تاریخ چهل‌ساله‌، لبریز از سندها بر حقّانیّت جمهوری اسلامی و کج‌روی و گمراهی دشمنان است.
۳.یک هدف اساسی دشمن، ترویج بدبینی و نومیدی است؛ دستمایه‌های امید درکشور بی‌شمار است. هنر شما قادر است با استناد به واقعیّات، سرچشمه‌ی امید و شوق و
حرکت باشد.
۴.مستند انتقادی، مفید و لازم است. لحن اثر باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد. در انتقاد، لحن خصمانه و یأس‌آلود و هرج‌ومرج‌طلبانه، فایده‌ی آن را تبدیل به زیان میکند. زبان طنز به رسایی و سودمندی اثر کمک میکند.
۵.رضای خدای را در کارها در نظر بگیرید و از او کمک بخواهید.
والسّلام علیکم و رحمةاللّه»
در مراسم رونمایی منشور مستند انقلاب اسلامی که توصیه رهبر معظم انقلاب به مستندسازان جوان است توسط نادر طالب‌زاده خوانده شد.
جمعی از مستندسازان انقلاب، ۲۲ دیماه در دیدار صمیمانه‌ای با رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسائل خود را با معظم‌له در میان گذاشتند. در این جلسه وحید چاووش، محمدعلی فارسی، حسین شمقدری، علی صدری‌نیا، محسن یزدی، مهدی نقویان، نادر طالب‌زاده، سلیم غفوری، محسن اسلام‌زاده، محسن آقایی، محسن برونی، حسن یادگاری، کمیل سوهانی و ... حضور داشتند.
در مراسم رونمایی از منشور مستند انقلاب اسلامی چهره‌هایی چون محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، مدیران بخش‌های مختلف حوزه هنری و هنرمندانی چون انسیه شاحسینی، جهانبخش سلطانی، مهدی نقویان، محمدعلی شعبانی، سیدزاده، مستند سازان مراکز استانی حوزه هنری حضور داشتند.

کد مطلب: 102895
 
Share/Save/Bookmark