میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
 
 
تاکید بر حذف ۴ صفر از پول ملی در خانه ملت

سوال نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی فرهنگیان و دلیل گرفتن هزینه تحصیل از دانش‌آموزان در مدارس، اعلام وصول سوال از وزیر نفت درباره قراردادهای نفتی، ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی در صداوسیما و مطبوعات، پیشنهاد فراکسیونی برای بودجه سال آینده، موافقت رئیس مجلس با بررسی ادعای «اسماعیل بخشی» در کمیسیون امنیت ملی، تجمع تعدادی از معلولان مقابل مجلس و... از جمله مهمترین اخبار دیروز مجلس شورای اسلامی است.
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان برگزار شد و طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات، سوال نمایندگان از وزیر آموزش وپرورش درباره رتبه‌بندی فرهنگیان و دلیل گرفتن هزینه تحصیل از دانش‌آموزان در مدارس و... به عنوان دستور کار مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت.
در این جلسه حسین مقصودی در سوالش از وزیر آموزش و پرورش مبنی بر دلیل گرفتن هزینه تحصیل از دانش‌آموزان در مدارس، گفت: اینکه وزیر می‌گوید از دانش‌آموزی به اجبار پولی گرفته نشده است، بی‌حرمتی به شأن و شعور مردم و توهین به آنها است، چون همه مدارس پول می‌گیرند تا کسری خود را جبران کنند و ما همه این را می‌دانیم.
در پاسخ وزیر آموزش و پرورش گفت: گرفتن هرگونه وجه اجباری در مدارس از دانش‌آموزان اکیدا ممنوع است و اگر این اتفاق در هر مدرسه‌ای رخ داده است، نمایندگان موضوع را اعلام کرده تا سریعا مورد پیگیری قرار گیرد.
در ادامه نماینده مردم سبزوار از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش قانع شد و گفت: چون وزیر آموزش و پرورش نمی‌تواند به سوالات پاسخ دهد و در حوزه اختیاراتش نیست؛ در این باره از رئیس جمهور سوال می‌کنم.
همچنین نماینده مردم اصفهان در جریان طرح سوال خود از وزیر آموزش و پرورش گفت که اراده قوی در وزارت آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان وجود ندارد. بطحایی در پاسخ به سوال حسن کامران اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان تا پایان سال‌جاری تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد که امیدواریم گام مهمی برای ارتقای کیفیت نظام آموزش و پرورش باشد.
نمایندگان نیز با ۱۱۲ رای موافق، ۸۷ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر این پاسخ‌ها را قانع‌کننده دانستند.
در حاشیه مجلس علی اصغر یوسف‌نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت استیضاح‌ها گفت: هیچ استیضاحی در دستور کار مجلس قرار ندارد و همه استیضاح‌ها از دستور کار خارج شده است.
همچنین یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول سوال از وزیر نفت خبر داد.
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی نیز در توضیح جلسه فراکسیون ولایی با رئیس بانک مرکزی گفت: طبق توضیحات رئیس بانک مرکزی دولت نقشی در بالا رفتن قیمت ارز ندارد و بانک مرکزی در نظر دارد چهار صفر از پول ملی را حذف کنند که باید هر چه زودتر این تصمیم گرفته و انجام شود.
در ادامه جلسه علنی، نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای تبلیغ کالاهای خارجی دارای مشابه یا نمونه کالای ایرانی در صداوسیما و مطبوعات را ممنوع کردند.
در جریان بررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات نیز نمایندگان در مصوبه‌ای مقرر کردند که هیات نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخلی تشکیل شود. ایسنا

کد مطلب: 107494
 
Share/Save/Bookmark