میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
هزاران نفر از دانشجویان انقلابی خواستار رفع مشکلات مردم شدند
هزاران نفر از دانشجویان انقلابی خواستار رفع مشکلات مردم شدند
 

هزاران نفر از دانشجویان انقلابی کشور به مناسبت۱۶ آذر با برگزاری تجمعاتی انزجار خود را از استکبار جهانی و نقش آن درآشوبهای داخلی و منطقه فریاد زده و از مسئولان خواستند تا سریعتر برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند.
به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو؛ هزاران نفر از دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های شهرهای مختلف کشور با برگزاری تجمعاتی انزجار خود را از استکبار جهانی و نقش آن در فتنه ها و آشوبهای داخلی و منطقه فریاد زدند و اعتراض خود را نسبت به گرانی، فساد، تبعیض و وابستگی برخی مسئولین اعلام کردند.
دانشجویان انقلابی همچنین با سردادن شعارهای « مرگ بر آمریکا» و « مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را نسبت به مستکبران که موجب ایجاد آشوب در کشور شدند اعلام کردند. 

برگزاری تجمع ۴ هزار نفری دانشجویان انقلابی در مشهد
یکی از بزرگترین تجمعات در مشهد مقدس و با حضور ۴۰۰۰ دانشجویی انقلابی برگزار شد.
دانشجویان انقلابی مشهد با حضور در تجمع ضداستکباری و مطالبه‌گری در دانشگاه فردوسیمطالبات خود برای حل مشکلات کشور مطرح کرده و از مسئولان خواستند تا هرچه سریعتر برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند.
دانشجویان انقلابی دانشگاه های مشهد مقدس امروز با به آتش کشیدن پرچم آمریکا، اسرائیل و انگلیس در تجمع پرشور خود خشم خود را به سیاست های خصمانه حاکمان این کشورها اعلام کردند.
همایش ۴ هزار نفری دانشجویان بسیجی مشهد با عنوان «خیزش هسته‌های مسئله محور» و با محوریت «دانشجو، مبارزه، خدمت» برگزار شد.
آیت الله علم الهدی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و «سردار فدوی» جانشین فرمانده سپاه پاسداران، از سخنرانان اصلی این تجمع بودند.
دولت با نحوه اجرای طرح بنزینی و بی تدبیری‌های قبل و بعد از آن هزینه‌های گزافی برای کشور ایجاد کرد
در این تجمع بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد قرائت شد. در ابتدای این بیانیه آمده است: امروز و در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی به عنوان نهادی که دو بال تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و علم و تخصص را همزمان دارا می‌باشد به حدی از رشد و بالندگی رسیده است که امروز شاهد خیزش هسته‌های مسئله محور برای حل مسائل کشوری و استانی هستیم. خیزشی که با مطالبه گری و گفتمان سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور، به دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج‌های مردم عزیزمان است.
در بخش دیگری از بیانیه آمده است: امروز که استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار با تمام توان به دنبال فشار حداکثری بر مردم مظلوم ماست و از طرفی بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌های دولت فشار مضاعفی را بر مردم آورده است، ما اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی در این تجمع بزرگ چهار هزار نفره خیزش هسته‌های مسئله محور خطاب به هر سه ضلع این مثلث درگیر در جنگ همه جانبه اقتصادی مواضع صریح و روشن خود را اعلام می‌داریم.
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه تاکید کرد: هر دولتی که برآمده از رای مردم و تنفیذ شده به حکم رهبری انقلاب باشد را بر حسب وظیفه حمایت می‌کنیم. ملت ما امروز باید بتواند وضعیت دولت را درک کند. تنها ایده دولت چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی و اقتصاد و ... برجام بود که به وضعیتی دچار شد که همه می‌دانیم. بعد از به گِل نشستن کشتی برجام دولت ایده‌ای ندارد؛ و به همین خاطر است که در حال بازگشت به ایده‌هایی است که روزی خود بزرگ‌ترین منتقد آن بود. دولت در سال ۹۸ با کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی رو به رو بوده و هست. دولت همچون بدهکاری است که از هر راهی به دنبال کسب درآمد برای پرداخت بدهی‌های خود است. معضلی که منجر به طرح‌هایی مثل افزایش قیمت بنزین شده است.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است: در همین حالی که دولت با اجرای طرح بنزینی و بی تدبیری‌های قبل و بعد از آن هزینه‌های گزاف برای کشور ایجاد کرد، می‌توانست با اصلاح نظام مالیاتی خیلی بیشتر از عایدی فعلی ناشی از افزایش قیمت بنزین، درآمد کسب کند. حجم انبوه فرار مالیاتی مشاغل و اصناف و معافیت‌های مالیاتی بی مورد یکی از اساسی‌ترین مشکلات نظام مالیاتی فعلی کشور است. اگر فقط اصنافی مثل پزشکان، وکلا، هنرمندان با درآمد‌های میلیاردی، طلافروشان و. به درستی دریافت شود رقمی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان عاید دولت خواهد شد؛ و این فقط فرار‌های مالیاتی در بخش مالیات‌های درآمدی است.
این تشکل دانشجویی در بیانیه خود ادامه داد: اگر مالیات‌های تنظیمی مثل مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) و مالیات بر خانه‌های خالی و زمین‌های خالی اجرایی شود نه تنها کشور به طور کلی از درآمد نفت بی نیاز خواهد بود که این مالیات بر عایدی سرمایه، سرمایه‌ها را به سمت تولید و رونق آن نیز جاری خواهد کرد. فقط با ستاندن درست مالیات مشاغل، اعمال مالیات‌های تنظیمی و حذف معافیت‌های مالیاتی بدون منطق چیزی بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت خواهد داشت. یعنی دو برابر کسری بودجه فعلی دولت. اما می‌دانیم که اعمال هر کدام از این مالیات‌ها صدای اعتراض آن قشر را که عموماً از اقشار متصل به قدرت هستند بلند خواهد کرد. اما دولت باید بداند که هیچ پشتیبانی بالاتر از پشتیبانی ملت نیست و باید بدون ترس از فشار‌ها نسبت به اصلاح نظام‌های مالیاتی کشور اقدام نماید.
در بخش دیگری از بیانیه آمده است:‌ حالا که بی نتیجه ماندن امید بستن به غرب و آمریکا دولت را به سمت ظرفیت‌های داخلی متوجه کرده است، هرگونه تأخیر و اهمال در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خصوصاً مواردی که در رابطه با مالیات ذکر شد پذیرفتنی نیست. دولتمردان بدانند که جریان‌های دانشجویی آگاهانه اقدامات دولت را در این زمینه‌های ذکر شده دنبال خواهد کرد و در صورت مشاهده هرگونه اهمال و کار غیرکارشناسی، همراه با مردم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای برگرداندن ریل اقتصاد به مسیر درست آن استفاده خواهند کرد. حال می‌خواهد این ظرفیت فشار برای استیضاح وزیران ناکارآمد باشد یا حتی کاری فراتر از آن.
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در این بیانیه تاکید کرد: امروز آمریکایی‌ها می‌خواهند از ضعف‌ها و مشکلات داخلی ما استفاده کرده و پروژه سوریه سازی را در کشور‌های محور مقاومت کلید بزنند. اما ما به آن‌ها می‌گوییم این سیاست چه در ایران، عراق و لبنان و چه در دیگر کشور‌های محور مقاومت با شکست قطعی مواجه خواهد شد. همانطور که مردم ما پس از وقایع اخیر به خوبی بیداری و بصیرت خود را نشان دادند و غائله اغتشاش و ناامنی را جمع کردند هرچند گلوی خودشان پر بود از صدای اعتراض...
در پایان این بیانیه آمده است: مردم بزرگوار و خداجوی ایران از همان آغاز مسیر نهضت همواره نشان داده اند که حاضر به فداکاری و هزینه دادن در این راه هستند. مردمی که از جان و مال و زندگی خود در این مسیر هزینه کرده‌اند تا مستقل باشند و بر روی پای خود بایستند. هر چند در بعضی اوقات ممکن است مردم ما انتخاب‌هایی کرده باشند که کار را به غیر کاردان سپرده باشد، اما در بزنگاه‌ها نشان داده اند مرزبندی روشنی با دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم دارند. مردمی که عزت و استقلال و پیشرفت امروز میهنمان در خیلی از عرصه ها، حاصل تلاش و فداکاری‌های آن‌ها است. ما مردم همان‌گونه که گام اول انقلاب را با تمام فراز و نشیب هایش محکم برداشتیم و دستاورد‌های نگاه انقلابی خود را را در جامعه مشاهده کردیم، ان‌شاءالله گام دوم انقلاب را با همین استواری برخواهیم داشت و دشمن را در آخرین خاکریز که جنگ اقتصادی باشد عقب خواهیم زد. با امید به خدای متعال و لطف ائمه اطهار ان‌شاءالله. 

تجمعات دانشجویان انقلابی در شهرهای مختلف
دانشجویان دانشگاه های شهرهای تبریز و مازندران نیز تجمعات مشابهی را برگزار کرده و ضمن حمایت از مستضعفان از مسئولان خواستند تدبیری اندیشیده شود که فشارهای اقتصادی کمتری به مردم وارد شود.
دانشجویان تبریزی با در دست داشتن پلاکارد‌هایی که روی آن شعارهایی مانند «مسئولین بیدارشوید قبل از اینکه مردم بیدارتان کنند»، « قانون علبه مستکربین تصویب کنید نه مستضعفین» اعتراض خود را اعلام کردند.
بر همین اساس تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند، مدنی و فرهنگیان تبریز به همراه جمعی از طلاب و مردم در مسجد سالار شهیدان تجمع کردند.
دانشجویان در این تجمع ضمن سر دادن شعارهایی پلاکاردهایی « دانشجوی مسلمان، فدای مستضعفان» « دانشجو بیدار است از استکبار بیزار است»، « دانشجوی مسلمان؛ فدای مستضعفان» و ... در دست داشتند. دانشجویان همچنین خواستار پاسخگویی رئیس جمهور درباره عملکردش شدند.
تجمع کنندگان همچنین از قوه قضائیه خواستند وظیفه نظارتی خود را با قدرت انجام دهد.
در برخی دانشگاه های دیگر کشور نیز تجمعاتی برگزار شد و دانشجویان آشوب‌های اخیر را محکوم کرده و خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت معیشتی مردم شدند.

کد مطلب: 111895
 
Share/Save/Bookmark