میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۰
 
 
رئیس کمیته توسعه سازمان و مدیریت این هلدینگ خبر داد
سرمایه‌گذاری بزرگ میدکو در حوزه ICT

روز شنبه ساختمان میدکو در سعادت آباد پیامی مهم را برای حوزه سرمایه‌گذاری ICT کشور مخابره کرد: سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی میدکو در این حوزه.
این خبر را محمدجعفر اکرام جعفری رئیس کمیته توسعه سازمان و مدیریت هلدینگ میدکو در جمع خبرنگاران اعلام کرد. وی گفت: شرکت سرمایه توسعه سازمان و مدیریت هلدینگ میدکو قصد دارد تا سال آینده بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه ICT سرمایه‌گذاری کند.
اکرام جعفری تاکید کرد: میدکو با دارا بودن ۱۷ شرکت تابعه که دو شرکت در چین و آلمان قرار داشته و مابقی در همدان،کرمان و تهران مستقر هستند،با ۹۰ نیروی انسانی دارای ۳ کمیته راهبری است که مسائل اصلی در آنها تصمیم گیری می‌شود.
به گفته وی دارایی میدکو در بورس ۴.۵ هزار میلیارد تومان است.میدکو بیش از ۱۲ هزارمیلیارد تومانی سرمایه‌گذاری روی زمین دارد.
اکرام جعفری در این باره معتقد است: رشد و کارایی میدکو مرهون مدیریت ساختاری است. با توجه به وجود شرایط بحرانی و مالی و همچنین تحریم‌ها و ضعف در بخش مدیریت که حلقه مفقوده مغفول مانده در ایران است . این هلدینگ توانسته ۱۰۸ هزار شغل مستقیم ایجاد کند که در نوع خود بی‌سابقه است.
وی با تاکید بر تهیه و ابلاغ کل دستورالعمل‌های حوزه HSEC گفت: در حوزه زیست محیطی نیز ۳۳۰ میلیون متر مربع فضای سبز در محیط کویری کارخانه ،راه اندازی ۲۰ مرکز سلامت کار،حضور ۱۳ ایستگاه آتش نشانی مستقر و سیستم سنجش آنلاین کنترل خروجی آلاینده‌های محیطی برنامه ریزی و ایجاد شده است. همچنین ضریب شدت حادثه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته و از ۱۶۶۶ به ۸۶۶ رسیده است.
این مقام مسئول با اشاره به ایجاد ۲۷ انجمن خبرگی فعال در حوزه مدیریت دانش اظهار داشت: در حوزه ICT برای اولین بار در ایران پروژه میدارپی(MIDRP) راه اندازی شده که مجموع سرمایه‌گذاری در آن بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ،۱۲۰ میلیارد تومان در حوزه زیر ساخت هزینه شده و تزریق مابقی سرمایه به سایر بخش‌ها بصورت تدریجی در برنامه سالانه نوشته و انجام می‌شود.
اکرام جعفری افزود: این پروژه با همکاری گروه ایرانی فناپ جهت تهیه نرم افزاری برای ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعاتی تعریف شده که درمجموعه این سیستم ها،۲۱۱ فرایند طراحی و مستقر می‌شود.مدت زمان درنظر گرفته شده برای این پروژه ۶ سال است که تا به حال ۲.۵ سال آن سپری شده است.
وی با تاکید بر اینکه در پروژه مذکور از شرکت بین‌المللی پوسکو بعنوان ناظر و تحویل گیرنده کار هم بهره بردیم،گفت: با توجه به اینکه این شرکت در اکثر کشورها حضور دارد،قابلیت مقایسه با نرم افزارهایی از جمله اوراکن را دارد ودر تحقیقات صورت گرفته ۱۰۰ درصد نیازها را (خلاف نمونه‌های خارجی پوشش ۸۰ درصدی)پوشش داده و به تدریج مستقر می‌شود.

کد مطلب: 101391
 
Share/Save/Bookmark