میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۹
 
 
مبارزه با رانت یا انتقام از خبرنگاران!
حذف طرح ترافیک خبرنگاران از جمله اقداماتی است که می‌تواند ریشه‌ای عجیب و غریب داشته باشد و ناشی از دلخوری شخصی معاون شهردار از این قشر باشد.

حذف طرح ترافیک خبرنگاران از جمله اقداماتی است که می‌تواند ریشه‌ای عجیب و غریب داشته باشد و ناشی از دلخوری شخصی معاون شهردار از این قشر باشد. البته که می‌توان این موضوع را به طرح ناپخته درآمدزایی به دلیل کاهش بودجه شهرداری در لایحه بودجه دولت نیز نسبت داد اما نمی‌توان در این بین از نقشی که پورسید آقایی در اجرایی شدن این طرح که محسن هاشمی و اغلب اعضای شورای شهر با آن موافق نیستند چشم پوشید! آنهم درست در سالگرد استعفایی که پورسیدآقایی به دلیل فشار اصحاب رسانه به جای وزیر راه نوشت!
سال گذشته بود که برخورد دو قطار در ایستگاه هفت خوان در مسیر مشهد ۴۰ نفر را به کام مرگ کشاند. در میان بی کفایتی صورت گرفته و سوء مدیریتی که شاید در تاریخ نمونه نداشت، وقتی همه حرفها به مدیریت اشتباه وزیر رسید کسی در این بین سعی کرد نشانه‌ها را به سمت خود برگرداند و با استعفایی که تقدیم وزارت راه کرد، خود را قربانی آخوندی کرد.
محسن پورسید آقایی مدیرعامل راه‌آهن آن زمان استعفا داد و به قول خودش قصور را پذیرفت! اما به فاصله کمی از استعفایش به سمت دیگری با اهمیت به شدت بیشتر منصوب شد! او به خاطر خوش‌خدمتی پست معاون شهردار و مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران را جایزه گرفت و بلافاصله طرحی تدوین کرد که رانت طرح و ترافیک را حذف کند!!!
در این میان حذف نام خبرنگاران از گروهی که طرح و ترافیک می‌گرفتند با عنوان مبارزه با رانت در دستور کار قرار گرفت تا اذهان را به این سمت هدایت کند که پورسیدآقایی از خبرنگاران و اصحاب رسانه که فشارها را بعد از فاجعه هفت‌خوان بالا بردند تا او قربانی شود، دلخور است! هر چند که تفسیر استعفا و سمت جدید مدیرعامل سابق راه‌آهن خود مقاله‌ای مفصل می‌طلبد که در آینده‌ای نزدیک آن را هم بیان خواهیم کرد اما نکته قابل توجه و با اهمیت این ماجرا اقدامی است که او در مخالفت با اصحاب رسانه انجام داده و با صحبتهای دیگر اعضای شورای شهر هم آرام نمی‌شود.
به نظر می‌رسد اکنون لازم است درباره علت دلخوری او از جامعه خبری سوالاتی مطرح و پاسخهایی شفاف از سوی پورسیدآقایی شنیده شود چرا که اگر بپذیریم او تنها داعیه مبارزه با رانت را داشته، نام بسیاری از نزدیکانش که بواسطه حضور او در راه‌آهن بر مسند مسئولیتها یا اخذ پروژه‌‌های کلان نشستند در اذهان جای می‌گیرد، ضمن آنکه در سمت جدید هم برای مبارزه با رانت اقدامات موثر دیگری می‌تواند بر قطع طرح ترافیک خبرنگاران ارجعیت داشته باشد اما وقتی پورسیدآقایی یکراست در اولین اقدام به سراغ حذف خبرنگاران از طرح ترافیک می‌رود انگار باید مشکل را در جای دیگری جست‌وجو کرد.

نویسنده: سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 103254
 
Share/Save/Bookmark