میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۸
 
 
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد
کشف ۱۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان مالیاتی آمادگی دارد نرخ مالیاتی بخش تولید را از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش دهد تا برای خروج از رکود و رونق اقتصادی گامی در بحث مالیات برداشته شود.
به گزارش فارس، سید کامل تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه مالیات یکی از متغیرهای کلیدی و تأثیرگذار در اقتصاد هر کشور است، اظهار داشت: بدون تردید هرگونه تلاش برای توسعه نظام مالیاتی بدون شناخت ارکان این نظام شاهد تولید ملی و نحوه توزیع آن، قوانین و مقررات مالیاتی و سازمان وصول مالیات و همچنین آگاهی از اهداف و کارکردهای مالیات غیرممکن بوده و تلاشی نافرجام خواهد بود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به اهداف و ضرورت‌های اصلاح توسعه نظام مالیاتی اشاره کرد و گفت:‌ در رابطه با شاخص نسبت مالیاتی دستیابی به نرخ ۱۵ تا ۲۰ درصد و در مورد شاخص سهم مالیات از منابع بودجه عمومی دولت، به طور متوسط بین ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های بودجه عمومی به عنوان معیارهای کفایت تأمین بودجه از طریق مالیات تلقی می‌شوند. این شاخص‌ها نه تنها با وضعیت فعلی نظام مالیاتی بلکه، با هدف‌گذاری‌های انجام شده در اسناد بالادستی فعلی در بخش مالیات نشان از ضرورت و اهمیت همه ارکان تصمیم‌گیر کشور به توسعه نظام مالیاتی کشور دارد. وی در مورد چالش‌های توسعه نظام مالیاتی کشور، گفت: سه بخش کلی شامل، چالش‌های ناشی از وضعیت اقتصاد کلان کشور، چالش‌های مربوط به فرآیند سیاست‌گذاری، سیاست‌ها، قوانین و مقررات مالیاتی از جمله این‌ها است. وی افزود: گسترش اقتصاد زیرزمینی و شکل‌گیری شرکت‌های کاغذی، کدفروشی، ارز و... از جمله‌ این‌ها است.

کد مطلب: 103452
 
Share/Save/Bookmark