میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷
 
 
تازه‌ترین اخبار زلزله آذربایجان‌غربی
روند امدادرسانی سرعت گرفت

 زمین‌لرزه آذربایجان‌غربی بیش از ۶۰ بار در نقاط مختلف این استان احساس شده است و مسئولان همچنان درحال ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان هستند تا هرچه سریعتر زندگی به شرایط عادی بازگردد.
زلزله روز یکشنبه آذربایجان غربی بیش از ۶۰ بار مناطق شهرستان خوی را لرزانده است و از همان دقایق اولیه خدمات‌رسانی و کمک به حال زلزله‌زدگان آغاز شده است.
محمدمهدی شهریاری همچنین از انبار اقلام امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خوی بازدید کرد و در این بازدید بر روند سرعت‌بخشی به زلزله‌زدگان تأکید شد.
به‌گفته مقام عالی استان مشکلی از بابت اقلام امدادی وجود ندارد و چادر و وسائل گرمایشی از روز گذشته بر اساس ارزیابی و برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در حال انجام است.
٢٩ تیم امدادونجات هلال احمر در مناطق زلزله آذربایجان‌غربی حضور دارند
سعید رهبرسوره نیز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: اقلام امدادی توسط ۲۹ تیم امدادونجات هلال احمر در مناطق زلزله‌زده در حال توزیع است.
وی خاطرنشان کرد: ۸۷۵دستگاه چادر و بیش از ۴ هزار تخته پتو بین زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.
وی بیان کرد: همچنین بیش از ۸۰۰ بسته امدادی ۷۲ساعته اهدایی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و۵۰۰ دستگاه چادر دیگر از انبارهای امدادی استان آذربایجان غربی در حال بارگیری و انتقال به مناطق متأثر از زمین‌لرزه هستند.
از نخستین ساعات زمین‌لرزه در شمال آذربایجان غربی که منجر به قطع شبکه‌های ارتباطی و همچنین بروز خسارات جدی به زیرساخت‌های مخابراتی این منطقه شده بود، تکنسین‌ها و مهندسین مخابرات منطقه آذربایجان غربی با توجه به اهمیت موضوع ارتباطات در زمان بحران، جهت برقراری مجدد ارتباطات وارد مناطق زلزله‌زده شدند.

کد مطلب: 112957
 
Share/Save/Bookmark