میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹
 
 
فجر سلیمانی
همیشه در بزنگاه هایی چون ۲۲بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان دست به کار می شوند، از هر ابزاری بهره می برند تا مردم را قانع کنند که در ر

همیشه در بزنگاه هایی چون ۲۲بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان دست به کار می شوند، از هر ابزاری بهره می برند تا مردم را قانع کنند که در راهپیمایی این روز تاریخی که هیمنه آمریکا را فرو ریخت، شرکت نکنند. چهل سال است که چنین است. با توجه به تحولاتی که در منطقه و حتی جهان در حال وقوع است، جمهوری اسلامی ایران در مدیریت این تحولات نقش اساسی و اصلی را دارد.
انقلاب اسلامی ایران توانسته است پس از ۴۰ سال، تأثیری عمیق بر منطقه و جهان بگذارد که باعث شده سیاست ها و راهبردهای آمریکا با چالش جدی روبرو شود. همه این اتفاقات به واسطه انقلاب اسلامی و حضور مردم و دفاع از انقلاب اسلامی رقم خورده است.
مردم ایران اسلامی در ایجاد تحولات منطقه ای و جهانی بیشترین نقش را داشته اند و در این رهگذر هزینه های زیادی را نیز متحمل گشته اند، اما این هزینه ها پرسود بوده است. انقلاب اسلامی ایران علاوه بر استقلال کامل سیاسی که بسیاری از کشورها و مردمان جهان از نبود آن رنج می برند، در کنار سیاست ظلم ستیزی، در زمینه های گوناگون علمی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی دستاوردهای بزرگی داشته است.
دستاوردهای ایران اسلامی در شرایطی به دست آمده است که شدیدترین دشمنی ها در قالب تحریم های سخت اقتصادی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اعمال شده، تهدیدات نظامی که حتی به جنگ علیه ایران ختم شده، فشارهای سیاسی و تهاجم فرهنگی گسترده که به شبیخون فرهنگی رسیده، وجود داشته و همچنان ادامه دارد.
هیچ کشوری را در دنیا نمی توان یافت که اینگونه تحت شدیدترین دشمنی ها قرار داشته باشد و بتواند مقابل این هجمه گسترده مقاومت کند و دشمن را عقب براند و پیشرفت کند. اکنون با توجه به اقداماتی که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند، منطقه و دنیا وارد فاز تازه ای از نبرد جبهه مقاومت با دشمنان شده است. ادامه راه مقاومت و ایستادگی به نقش آفرینی مردم کشورمان بستگی دارد که تاکنون وجود داشته و باز هم خواهد داشت. گرچه مردم نسبت به شرایط حاکم اقتصادی بر کشور گلایه دارند و معترض هستند که حق هم دارند، اما هیچگاه این مسأله باعث نشده است، پشت انقلاب را خالی کنند، بلکه با قوت هر چه بیشتر به دفاع و حمایت از انقلاب اسلامی قیام کرده اند. در این بین وظیفه مسئولین است تا با تلاش بیشتر و البته انقلابی گری و مدیریت جهادی، پاسخ اعتماد غیرقابل انفکاک مردم نسبت به انقلاب خود را بدهند. مردم مدیرانی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را مطالبه می کنند، سرداری که هم در جبهه خارجی و هم در جبهه داخلی، سبب برکات بسیاری برای انقلاب اسلامی ایران و مردم وفادار شده است. اگر مردم برای بدرقه پیکر سردار دلاور ایران اسلامی آنگونه قیام می کنند و میلیونی به میدان می آیند، پیام های بسیاری دارد. مهمترین پیام آن حضور میلیونی این است که ما مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده ایم، آمده ایم تا بگوییم، برخی ناملایمات، نمی تواند علاقه قلبی مردم را نسبت به ایران اسلامی سرد کند. فردا هم خواهند آمد همچون ۲۲ بهمن های گذشته، ۲۲ بهمن امسال امتداد خط حضور میلیونی مردم در تشییع باشکوه و بی نظیر پیکر سردار دلاور ایران اسلامی حاج قاسم سلیمانی است. او جان خود را برای استقرار و استمرار امنیت ایران فدا کرد و ما نیز وظیفه داریم در پاسداشت خون این شهید سلحشور، همچنان در میدان مقاومت و ایستادگی حاضر باشیم و نگذاریم آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تضعیف شود.
دشمن همانگونه که در تشییع پیکر شهید سلیمانی، حضور بی نظیر مردم را دید و عصبانی شد، فردا نیز یک شوک دیگر را باید تحمل کند. شوکی که قطعاً در تصمیم گیری های بعدی دشمنان علیه ایران اسلامی تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 112759
 
Share/Save/Bookmark