میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
در اولین سالگرد تحلیف دونالد
ترامپ درمانده در داخل رانده شده از خارج
ترامپ درمانده در داخل رانده شده از خارج
 

دونالد ترامپ که در طول یک سال ریاست جمهوری‌اش نتوانسته دستاورد چندانی حتی در میان متحدانش داشته باشد در عرصه داخلی نیز روزگار خوبی ندارد دولت فدرال آمریکا درپی مخالفت سناتورهای مجلس سنای این کشور با لایحه بودجه آن، نوزدهمین بار در تاریخ آمریکا تعطیل شد.
ترامپ اولین سال ریاست جمهوری‌اش را در حالی به پایان رسانده که کارنامه وی نشان می‌دهد نه در عرصه جهانی هوچی‌گری‌هایش نتیجه داشته چنانکه در برابر کره شمالی، ایران، روسیه و چین دستاوردی نداشته و حتی متحدانش نیز چندان توجهی به خواسته‌هایش نمی‌کنند که رویکرد کره جنوبی به تعامل با کره شمالی نمودی از آن است. در عرصه داخلی نیز دولت ترامپ شرایط خوبی ندارد.
به دنبال ناکامی قانونگذاران سنای آمریکا برای توافق بر سر لایحه بودجه موقت، دولت فدرال آمریکا تعطیل شد. دولت فدرال آمریکا به دلیل عدم موافقت نمایندگان کنگره این کشور بر سر لایحه بودجه تعطیل شد. برای ممانعت از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، کنگره باید تا پایان ساعت ۲۴:۰۰ جمعه به وقت واشنگتن بر سر لایحه بودجه توافق می‌کرد اما چنین توافقی صورت نگرفت. مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را با ۲۳۰ رأی موافق و ۱۹۷ رأی مخالف به تصویب رساند که خواستار ادامه تأمین هزینه‌های دولت تا چهار هفته آینده است و این لایحه را به سنای آمریکا فرستادند اما در سنا لایحه بودجه موقت با ناکامی مواجه شد.
نمایندگان کنگره به دنبال رسیدن به توافق بر سر یک قانون دوران اوباما به نام «قانون داکا»، ساخت دیوار در نزدیکی مرز مکزیک، توافق بر سر سقف هزینه‌کرد کنگره در حوزه‌های نظامی و داخلی هستند.
تعطیلی دولت زمانی اتفاق می‌افتد که رئیس‌جمهور آمریکا و کنگره این کشور نتوانند قانون مربوط به تخصیص اعتبارات نهادهای دولتی را در موعد مقرر به امضا برسانند. با تعطیلی دولت فدرال آمریکا در حالی که تنها یک سال از ریاست جمهوری دونالد ترامپ می‌گذرد، این نوزدهمین بار است که از سال ۱۹۷۶ دولت فدرال در این کشور دچار تعطیلی می‌شود. آخرین‌بار در سال ۲۰۱۳ بود که دولت فدرال آمریکا در زمان باراک اوباما به مدت ۱۶ روز تعطیل شد. دولت فدرال آمریکا تعطیل شد و همه خدمات حیاتی به جز خدمات حیاتی دولت، متوقف می‌شود؛ موضوعی که یک سال پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، نشانه آشکاری از اختلال عملکرد در واشنگتن است». بنابر گزارش این رسانه آمریکایی، مذاکرات دقیقه نودی در سنای آمریکا به بن‌بست رسید و دموکرات‌های سنا مانع از تصویب تمدید چهار هفته‌ای بودجه شدند.
آسوشیتدپرس در گزارش خود می‌افزاید: «از قبل هم رای سنا مشخص بود البته با توجه به اینکه تعطیلی دولت در ابتدای تعطیلات هفته(روز شنبه در آمریکا) آغاز شد، بسیاری از تاثیرات فوری این موضوع برای اغلب آمریکایی‌ها محسوس نخواهد بود». در رای گیری انجام شده در سنای آمریکا برای لایحه بودجه موقت، نتیجه ۵۰ رای موافق در برابر ۴۹ رای مخالف بود اما این لایحه برای تصویب به ۶۰ رای نیاز داشت.
کاخ سفید پس از تعطیلی دولت فدرال بیانیه‌ای صادر کرد و در آن به سناتورهای دموکرات به ویژه «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا تاخت. در بیانیه کاخ سفید آمده است: «دموکرات‌های سنا تعطیلی (دولت) را مدیون شومر هستند. آنها سیاست را بر امنیت ملی، خانواده‌های نظامیان، کودکان آسیب‌پذیر و توانایی دولت ما برای خدمت به همه آمریکایی‌ها ترجیح دادند. در حالی که دموکرات‌ها شهروندان قانونی‌مان را بر سر خواسته‌های بی‌ملاحظه‌شان به گروگان گرفته‌اند، ما درباره وضعیت مهاجران غیرقانونی مذاکره نخواهیم کرد. این رفتار بازندگان اخلالگر است و نه رفتار قانونگذاران. وقتی دموکرات‌ها شروع به توجه به نیروهای مسلح و نیروهای امدادی‌مان بکنند، ما در مذاکرات درباره اصلاح مهاجرت را باز خواهیم کرد».
در چالش دیگر ترامپ «نیویورک تایمز» گزارش داده که «جان کلی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید برای اینکه رئیس‌جمهور آمریکا به او گوش دهد به اقداماتی از قبیل تهدید به استعفا دست زده است. در گزارش «نیویورک تایمز» آمده که «جان کلی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید «اغلب» برای اینکه دونالد ترامپ به حرف‌های او گوش کند، تهدید به استعفا از سمتش کرده است.
از سوی دیگر معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مسیر سفر خود به مصر، رژیم صهیونیستی و اردن، درباره اثرات «تعطیلی دولت فدرال» این کشور بر نظامیان آمریکایی مستقر در کویت ابراز نگرانی کرد. او به نظامیان آمریکایی گفت: «ما این مشکل را در واشنگتن حل خواهیم کرد. شما تمرکزتان را روی ماموریتتان نگه دارید».
در چالشی دیگر برای دولت آمریکا صدها تن از معترضان به مواضع نژادپرستانه رئیس‌جمهوري آمريکا در نيويورک راهپيمايي کردند. تظاهرکنندگان در آمریکا، ضمن محکومیت اظهارات توهین‌آمیز اخیر رئیس‌جمهور این کشور، تصریح کردند: چاه توالتِ واقعی همان دهان رئیس‌جمهور آمریکاست. از سوی دیگر با گذشت چندين روز از توهين رئیس‌جمهور آمريکا به مردم تعدادي از کشورهاي آفريقايي و آمريکاي لاتين، واکنش‌ها به اين بی‌ادبي ترامپ در منطقه امريکاي لاتين همچنان ادامه دارد. در همین حال یک نشریه آلمانی نوشت که تحقیقات صورت گرفته حاکی از نقش داماد رئیس‌جمهور آمریکا در معاملات مالی مشکوک با استفاده از دویچه‌ بانک دارد. در این میان لازم به ذکر است رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال تصویب تمدید ۶ ساله «قانون شنود اطلاعات خارجی» در مجالس نمایندگان و سنای این کشور، آن را امضا و برای اجرا به دستگاه‌های دولتی ارجاع داد.

کد مطلب: 102859
 
Share/Save/Bookmark
 


کرامت سلیمی
۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۶:۳۷:۰۱
تاریخ نگاشته می شود تا نشان دهد که افسانه بی پایه است اما افسانه خیلی زود جای تاریخ را می گیرد چون دلفریب تر است.با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیر مسئول محترم سایتهمین اخباری که در باره کره شمالی ، ترامپ و بی اعتباری حرفهایش و داستان پایان ناپذیر انرژی هسته ای و .....منتشر نموده اید نشان می دهد که امریکا یک ابر قدرت واقعی نیست و با دروغ و حقه بازی و کمک کشورها و سازمانهای هوچی گر خود را ابر قدرت جا زده است. موضع ضعف امریکا در برابر کره شمالی و اخیرا" پیشنهاد امریکا برای مذاکره با کره شمالی مشخص می کند که امریکا سلاحی به نام بمب اتمی ندارد و خیالیست.بی تردید فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است و در هر زمانی

صاحبان قدرت و مقام برای تسلط بیشتر بر جامعه به انواع ترفندها و نیرنگها

متوسل می شوند.

بهترین راه برای کنترل جامعه ایجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما از

کودکی با ما اغاز میکنند همان مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که

همیشه جواب داده است. لولو خورخوره های امروز ، بمب اتم ،

گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، هارپ و غیره.

صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به

ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود 70 سال در باور

ملتها بود اما سرانجام این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه

کهن شد.

هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید سازندگان

این داستان و طرفدارانشان شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده

بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.در مورد دروغهای علمی نیز داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن

افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث

تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر مهندسی وهدایت ذهن شده و در مسیر

خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.متاسفانه خیلی از افراد بی میل یا ناتوان در روبرو

شدن با حقیقتند و اسیر افکار تحمیلی و یا متعصبانه موروثی خود هستند و

گاه چنان در وجود خود زندانی می شوند که فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه

جدیدی را پیدا نمی کنند. حتی در میان روزنامه نگاران و مدیران سایتهای

اینترنتی نیز این موضوع عینیت داشته و نه تنها همکاری نمی کنند بلکه

رفتار خوبی نیز ندارند و در مواردی اجازه ورود به سایت را نمی دهند و

شاید هم اینها همان رسانه های وابسته به ساختار قدرت هستند که مستقل و

ازاد نیستند و انچه که قدرتمندان به انها دیکته می کنند را منتشر می

کنند.

بعضی هم فقط چسبیده اند به قضیه هیروشیما و ناکازاکی که بدون انکه تحقیق

کنند انچه را گفته شده می پذیرند و نمی خواهند فکر کنند که نابودی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی که عمدتا” از چوب و پلاستیک بودند با یک بمباران معمولی یا بمباران ناپالم هم امکانپذیر است و برای ایجاد احساس وحشت در دل ملتها وانمود به نابودی این دو شهر با یک سلاح خیالی به نام بمب اتمی کرده اند. . در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو

شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می

کنند، در صورتی که به ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال

باقی می ماند. برای این موضوع چه توضیحی دارند.تا انجایی که بنده دقت کرده ام در اکثر رسانه ها چه در قالب روزنامه ها و مجلات و چه در قالب فضای مجاری و سایتهای اینترنتی بیشتر مطالب مهمشان پیرامون افشاگری فسادهای مالی و اقتصادی ، اخبار کره شمالی، برجام و مذاکرات پایان ناپذیر هسته ای و سفر های بی حاصل تیم مذاکره کننده هسته ای ،مصاحبه ها و مقالات تند سیاسی و اخباری از این دست می باشد.

انتشار اخباری از این قبیل اگاهی می دهد اما کمکی به اصلاح جامعه نمی کند چون از مردم عادی کاری بر نمی اید و همچنین به معنای واقعی رسالت هیچکدام از سازمانهای نظارتی و امنیتی مبارزه با فسادهای اقتصادی نیست و بعد از مدتی دیگر کسی اهمیتی به اخبار فسادهای مالی و یا دیگر اخبار نمی دهد. چیزی که در عمل رخ داده است. حتی کثرت مطالب رسانه ها باعث می شود حقیقت اساسی و مهم در بین اخبار سیاسی، دروغها و مطالب بیهوده پنهان شود و در محاق فراموشی فرو رود.اصولا” نفس قدرت، فساد و زورگوییست حتی اگر فردی که در راس قدرت قرار دارد انسان صالحی باشد.

تمامی دولتهای جهان زورگو و بی رحم هستند و تا جایی که بتوانند مردمشان را در تنگنا قرار می دهند . تفاوت فقط در ملتهاست .تا ملتی رفتار و گفتار و باور های خود را تغییر ندهد سرنوشت ان ملت تغییر نخواهد کرد.تا زمانی که مردم یاد نگیرند که باید با احترام متقابل با یکدیگر رفتار کنند و هیچ شخصی را در هیچ شغل،پست یا مقامی بیش از حد و ظرفیتش بزرگ نکنند و تا زمانی که درک نکنند که مثلا” نباید به یک پزشک خیلی احترام گذاشت و به یک رفتگر و یا راننده تاکسی با بی محلی و یا کوچک و ناچیز شمردن رفتار نکنند هیچ تغییری در سرنوشتشان صورت نخواهد گرفت.

یکی از دوستان که در بازی 20سال پیش ایران و استرالیا به کشور استرالیا رفته بود می گفت بعد از بازی استادیوم پر از اشغال شده بود اما تماشاگران از هر مقام و شغلی که انجا بودند اشغالها را جمع نمودند و یکی از کسانی که ان دوست موفق شده بود با ایشان صحبت نماید یک پزشک بود که همراه با جمعیت در حال جمع اوری اشغال بود و از این کارش هیچ احساس بدی نداشت.

در صورتی که در کشور ما چنان پزشکان را بزرک کرده اند که خود را تافته ای جدابافته می دانند و به مردم فخرفروشی می کنند و عملا” به شکل مافیایی عمل می کنند.اگر شرایط برای همه فراهم شود هرکسی می تواند تمامی کارهایی که ان پزشک و یا هر شاغل دیگری انجام می دهد را یاد بگیرد و متاسفانه پزشکان و یا بعصی از شاغلان دیگر فکر می کنند شق القمر می کنند و با تکبر و تبختر با مردم رفتار می کنند..در کشور المان درامد معلمان از پزشکان بیشتر است.اعتقاد بنده این است که تا زمانی که رسانه های ما نتوانند دروغ بزرگ بمب اتمی را در رسانه ها به صورت گسترده و مستمر منتشر نمایند و این دروغ بزرگ را از باورها پاک نمایند امکان هیچ تحول اساسی برای اصلاح جامعه و حرکت به سوی عدالت اجتماعی وجود ندارد.یکبار ترامپ اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد و همین نشان می دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد تا دولتها دروغ وجود بمب اتمی و خیالی بودن ان را فاش نکنند و امریکا در ظاهر ابرقدرت باقی بماند.

در واقع کره شمالی با وانمود به انجام ازمایش اتمی قصد اخاذی از امریکا را دارد . همانطور که عربستان ، اوگاندا و سودان نیز جدیدا” خواستار انرژی هسته ای هستند و در واقع می خواهند از امریکا اخاذی کنند.در حقیقت اگر تعداد کشورهای اخاذی کننده زیاد شود امریکا قادر به براورده کردن خواسته های همه انها نخواهد بود و منظور ترامپ همین است.امریکا بعد از جنگ جهانی دوم 4 سال در کره (1949-1953) و 20سال در ویتنام (1955-1975) حضور نظامی داشت و صدها هزار نفر از سربازان امریکایی در این جنگها کشته شدند . اگر سلاح اتمی داشت چرا استفاده نکرد تا سربازان بیگناه کشته نشوند.

امریکا در ویتنام به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم این جنگ را چند ملیتی کرد و کشورهای دیگری ار جمله ایران افرادی را برای جنگ به انجا فرستادند و خیلی از انها همانجا در جنگلها و مردابها و بیابانهای ویتنام نابود شدند .چرا؟.

امریکا در واقع با ایجاد جنگ در مناطق دیگر بهانه ای برای سرکوب مردم در امریکا پیدا می کرد و مخالفین را با عنوان نظامی به مناطق جنگی می فرستاد و همانجا نابود می کرد. در فیلمهای رامبو مثل رامبو در ویتنام یا رامبو در افغانستان و ….. این موضوع به روشنی نشان داده شده است.

امریکا اگر چیزی به عنوان سلاح اتمی داشت کافی بود یک عدد در سوریه، عراق یا کره شمالی بکار می برد تا حساب را دست همه بدهد. و اینقدر با تهدیدهای تو خالی و تکراری تحقیر نشود. در حال حاضر هیچ کشوری به تهدیدهای امریکا اعتنا نمی کند و تهدید های امریکا دیگر هیچ اعتباری ندارد.در بیشتر موارد ترس نتیجه عدم اگاهیست.چراغ هدایت جامعه باورهاییست که در ذهن افراد وجود دارد و تا دروغهایی همچون بمب اتمی ،بمب هیدروژنی، و دروغهایی مشابه در باور و ترس از این باورها در دل ملتهاست اوضاع جهان روز به روز بدتر و شرایط زندگی مشکلتر می شود و فقر و بیکاری و گرسنگی دامنه وسیعتری پیدا می کند.جسارتا" اگر امکان دارد مقاله بنده را که لینک ان را در اخر کامنت قرار می دهم در قسمت یادداشتها قرار دهید و خودتان این سوال را مطرح نمایید که چرا داستان انرژی هسته ای تمام نمی شود . و مخصوصا” مسئله باطری اتمی ادعا شده که 50 سال برق تولید می کند را به چالش بکشید. ضمن اینکه قبلا” در کامنتی خدمتتان عرض کرده ام که سایت وزارت دفاع نیز این مقاله را منتشر کرده است و این عدم وجود بمب اتمی را بیشتر ثابت می کند اگر بمب اتمی وجود داشت سازمانی مثل وزارت دفاع که اشراف به تمامی موضوعات نظامی دارند اهمیتی به این مقاله نمی داد.اگر خواستید مقاله را در سایت قرار دهید از لینک زیر استفاده کنید که هم کامل است و هم قالب مناسبی دارد.http://www.armanekerman.ir/?p=16817منتظر پاسخ شما هستم.


در پناه خدای بزرگ باشید