میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
درگیری پلیس انگلیس با معترضان به قتل زن جوان توسط مامور پلیس
جولان سرکوب‌گری رژیم سلطنتی در خیابان‌های لندن
جولان سرکوب‌گری رژیم سلطنتی در خیابان‌های لندن
 

حقوق بشر انگلیسی بار دیگر رنگ باخت چنانکه به دنبال کشته شدن یک زن جوان به دست یک نیروی پلیس در لندن، هزاران نفر در اعتراض به ناامنی در پایتخت انگلیس تجمعات اعتراضی برگزار کردند که به درگیری با پلیس کشیده شد.
پلیس لندن با معترضان و کسانی که به مناسبت کشته شدن یک زن ۳۳ ساله تجمع کرده بودند، درگیر شد. این تجمعات ساعاتی بعد از آن برگزار شد که مامور پلیسی که به قتل وی متهم است در دادگاه حاضر شد.
ناپدید شدن «سارا ادوارد» در غروب روز سوم مارس (۱۳ اسفند) هنگامی که پیاده به سمت خانه می‌رفت، موجی از گزارشات درباره خطراتی که زنان را هنگام شب در خیابان‌ها تهدید می‌کند و ناباوری از ناکامی پلیس در رسیدگی به این معضل را به همراه داشته است. در ساعات اولیه روز شنبه مراسم یادبودی با گل و شمع اطراف پارک «کلاپهام کامن» در جنوب غربی لندن جایی که این زن برای آخرین بار زنده در آن مشاهده شده بود، برگزار شد. در ساعات پایانی روز شنبه هم هزاران نفر که اغلب آن‌ها زن بودند، در همان محل بار دیگر جمع شدند تا علاوه بر ادای احترام در یادبود این زن، اعتراض خود را به نبود امنیت ابراز کنند. برخی از آن‌ها شعار «شرم بر شما» را خطاب به نیروهای پلیس حاضر در محل سر دادند.
گروه‌های مبارزاتی می‌خواستند یک مراسم اعتراضی رسمی و شب زنده‌داری را در لندن به نشانه اعتراض برپا کنند اما پلیس لندن اجازه برگزاری آن را به دلیل محدودیت‌های کرونایی نداد و رئیس نیروهای پلیس پایتخت انگلیس گفت هر نوع تجمعی غیرقانونی و ناامن است.شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز گفتند که شاهد کشیده شدن چند زن روی زمین به دست پلیس بودند.پلیس لندن اعلام کرد چهار نفر به دلیل نقض نظم عمومی و تخطی از مقررات حفاظت بهداشتی بازداشت شدند.
«صادق خان» شهردار لندن که مسئولیت اداره شهر و برقراری نظم در آن را برعهده دارد، گفت برخورد ماموران پلیس در مواردی متناسب نبوده و خواستار توضیح از سوی رئیس پلیس شهر شد.
«کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس هم صحنه‌های منتشر شده از درگیری‌های پلیس با معترضان را بسیار نگران کننده خواند.یک مامور پلیس ۴۸ ساله لندن به اتهام آدم ربایی و قتل این زن در بازداشت است و جلسه بعدی دادگاه وی روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.جسد ادوارد روز چهارشنبه در جنگلی در ۸۰ کیلومتری جنوب شرق لندن کشف شد. ناظرِ پلیس لندن تحقیقاتی را در خصوص نحوه رسیدگی پلیس به این پرونده آغاز کرده است. لازم به ذکر است محققان "کنگره اتحادیه تجار و پروژه تبعیض جنسی" انگلیس بیان می‌کنند ۵۲درصد از زنان انگلیسی تجربه تجاوز و آزار و اذیت‌‌های جنسی را دارند.انگلیس از کشورهایی است که زنان شاغل و محصّل در آن از افشای نام سوءاستفاده‌‌کنندگان خودداری می‌کنند؛ به گزارش پایگاه خبری "گاردین"، بر اساس نظرسنجی صورت‌گرفته در روز سه‌شنبه ۱۹ نوامبر، ۸۰درصد از زنان شاغل در انگلیس، تمایل ندارند آزار و اذیت‌های جنسی در محل کار خود را گزارش دهند. این زنان به دلیل ترس از دست دادن شغل‌هایشان هرگز لب به سخن باز نمی‌کنند و از عواقب سخن خود واهمه دارند؛ براساس این نظرسنجی تعداد ۲۰۰۰ زن شاغل و محصّل بین ۱۸ تا ۳۰ سال در انگلیس، مایل به واکنش نسبت به عمل تجاوزگران نیستند و در مقابل آنها سکوت می‌کنند؛ بسیاری از سوءاستفاده‌کنندگان در رده‌های بالای ریاستی هستند و مدیر مجموعه به حساب می‌آیند. حدود ۱۵ درصد از زنان شرکت‌کرده در نظرسنجی، آزار و اذیت را گزارش داده بودند، اما به‌درستی با آنها برخورد نشده بود؛ ۵درصد از این تعداد نیز اعلام کرده‌اند که به‌دلیل آزار و اذیت جنسی، تعرض یا سوء‌استفاده مجبور به تغییر شغل هستند. این مشکلات باعث سلب آرامش از زنان انگلیسی در محیط کار شده است؛ بسیاری از زنان شاغل و محصّل با این معضل رو‌به‌رو هستند، اما هیچ اقدامی نمی‌توانند انجام دهند.

کد مطلب: 117457
 
Share/Save/Bookmark