میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
امام جمعه موقت تهران:
هجمه‌ها به رئیس قوه قضاییه هزینه ایستادگی در مقابل فتنه‌گران است

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به هجمه‌های اخیر به رئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه عزم خود را برای برخورد با مفسدان اقتصادی جزم کرده و رئیس این قوه هزینه مقابله با فتنه را می‌دهد.
به گزارش تسنیم، سیداحمد خاتمی در خطبه دوم، با اشاره به تشییع باشکوه شهید حججی اظهار درمورد آغاز هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی باعث آبروی جمهوری اسلامی است، زیرا این عزیزان در عرصه‌های مهم و مختلفی مانند مبارزه با قاچاق، موادمخدر و مزاحمان نوامیس کارهای گسترده‌ای کرده‌اند که مردم همه شاهد آن بوده‌اند.
وی افزود: امنیت زیربنای همه توسعه‌هاست، یعنی توسعه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بدون امنیت شکل نمی‌گیرد.
خاتمی با اشاره به هجمه‌های اخیر به رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: از اول انقلاب اسلامی، نظام و انقلاب مورد هدف دشمنان بوده که از جمله آن می‌توان به تخریب‌هایی که نسبت به شهید بزرگوار شهید بهشتی روا داشته می‌شد، اشاره کرد، اما امروزه دشمن با ترور نرم‌افزاری به دنبال این است که رئیس مجتهد قوه قضاییه را تخریب کند.
وی افزود: ریشه تمام این هجمه‌ها روشن است که قوه قضاییه عزم خود را برای برخورد با مفسدان اقتصادی جزم کرده و همچنین رئیس قوه قضاییه محکم در مقابل فتنه‌گران ایستاده که تمام هجمه‌ها هزینه این ایستادگی است.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه شایعات مربوط به رئیس قوه قضاییه را تکذیب کرده‌اند، اظهار داشت: رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفته که در ماه‌های آینده شاهد هجمه‌ها و شایعه‌پراکنی دشمنان نسبت به دیگر مسئولان خواهیم بود، همچنین همه مسئولان منشأ تمام این شایعات را می‌شناسند که چه سایتی است که توسط بهاییت تأمین می‌شود و از مسئولان محترم خواستاریم که با این سایت‌های ضدانقلاب قاطعانه برخورد کنند.
خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقض‌های پیاپی آمریکا نسبت به برجام، تصریح کرد: آمریکا جسم و روح برجام را نقض کرده و هیچ چیز از برجام باقی نگذاشته و حتی اخیرا گفته شده که به دنبال گفت‌وگوی مجدد درباره برجام هستند، اما مسئولان یک صدا گفته‌اند که گفت‌وگوی مجدد درباره برجام قابل پذیرش نیست که ما نیز این موضع را تقویت می‌کنیم و به عنوان امام‌جمعه به مسئولان بیان می‌کنم که به خدا و مردم اعتماد کنید و دل به حمایت اروپا نبندید، زیرا اگر زمان انتخاب اروپا میان ایران و آمریکا برسد، اروپا قطعا آمریکا را انتخاب خواهد کرد که شاهد آن بودیم مسئول سیاست خارجی اروپا در آخرین اظهارات خود گفته که آمریکا برجام را نقض نکرده است.
وی درباره همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: مسئولان اقلیم کردستان گوش‌شان به حرف حساب شنوا نبود و به تعبیر مقام معظم رهبری خیانت بزرگی را صورت دادند، اما خوشبختانه جهان همه‌پرسی کردستان را به رسمیت نشناخته، حتی آمریکا نیز این همه‌پرسی را به رسمیت نشناخته، همچنین رژیم‌ صهیونیستی که قبل از برگزاری همه‌پرسی از آن حمایت می‌کرد، بعد از آن رسما حمایتی نداشته است.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با توجه به وحدت بین ایران، عراق و ترکیه تصریح کرد: مسئولان سه کشور باید با ایجاد یک پیمان قوی قبل از اینکه این فتنه بزرگ جان بگیرد، آن را در نطفه خفه کنند.
خاتمی درباره حادثه لاس وگاس آمریکا نیز گفت: یک آدم ۶۰ نفر را کشته و حدود ۵۰۰ نفر را مجروح کرده که حرف اول ما نسبت به این اتفاق، این است که کشته شدن بی‌گناهان را در تمام جهان محکوم می‌کنیم و تفاوتی بین یمن و سوریه ندارد، اما بعضی با رفتاری منافقانه به کشته شدن مردم در آمریکا، یمن و سوریه برای‌شان متفاوت است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در خبرها آمده که عامل کشتار لاس وگاس دقایقی به کشتار خود ادامه داده است. آیا شما مقتدر هستید؟ باید از نیروی انتظامی ما که توطئه‌ها را قبل از اینکه اتفاق بیفتد از بین می‌برد، یاد بگیرید، به جای فضولی در کشورهای دیگر به فکر کشور خودو امنیت شهروندان‌شان باشند.

کد مطلب: 101256
 
Share/Save/Bookmark