میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
 
 
اینترسپت
صدای آمریکا چگونه بلندگوی تروریست‌های منافقین شد

یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به بررسی رویه‌های خبررسانی صدای آمریکا پرداخته و شرح داده این رسانه چطور به بلندگوی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و تروریست‌های منافقین تبدیل شده است.
پایگاه اینترسپت نوشته خبرنگاران بخش فارسی صدای آمریکا در فضای مجازی به افرادی که به نظر آنها به اندزه کافی از سیاست‌های ترامپ علیه ایران حمایت نمی‌کنند حمله می‌کنند. اینترسپت نوشته پایگاه صدای آمریکا و تعداد زیادی از کارکنان آن، بعد از انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر سال ۲۰۱۶ مأموریت ادعایی خود در خصوص ارائه اخبار متعادل به ایرانی‌ها را زیر پا گذاشته و به سرعت به حامیان ترامپ تبدیل شده‌اند و شاید جای تعجب نباشد که الان دارند در فضای مجازی شبیه خود او هم رفتار می‌کنند.
در سال‌های گذشته، سیاستمداران ضد ایران در آمریکا با طرح این ادعا که بخش فارسی صدای آمریکا به اندازه کافی ضد حکومت ایران نیست، خواستار ایجاد تغییراتی در آن شده بودند. در سال ۲۰۱۲، اندیشکده هریتیج در گزارشی مدعی شده بود که بخش فارسی صدای آمریکا طرفدار ایران و ضد آمریکا است. با آنکه بخش فارسی صدای آمریکا در سال‌های گذشته همواره به سیاه‌نمایی از اوضاع ایران اشتغال داشته اندیشکده هریتیج این ادعا را صرفاً بر اساس پخش گزارش‌هایی از این رسانه در ضدیت با حمله آمریکا به عراق مطرح کرده بود.
پایگاه اینترسپت هم به رویکردهای همواره ضدایرانی صدای آمریکا اذعان کرده و نوشته صدای آمریکا که کارش را از دهه ۱۹۴۰ به عنوان یک شبکه رادیویی آغاز به کار کرد، بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹، همواره ضد حاکمیت این کشور بوده است.
علی سجادی، از مدیران ارشد صدای آمریکا که سال گذشته بازنشسته شد گفت: صدای آمریکا همیشه ضد حکومت ایران بوده است. یکی دیگر از مدیران قبلی صدای آمریکا اعتراف کرده که بسیاری از کارکنان صدای آمریکا را حامیان گروهک تروریستی منافقین که هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارند، تشکیل می‌داده است.
اینترسپت می‌نویسد: به عنوان مثال، بخش فارسی صدای آمریکا در حال پخش اخبار مثبت و زیاد از گروهک منافقین است، در حالی که این گروه هیچ طرفداری در ایران ندارد، کارنامه‌اش آکنده از خشونت‌های تروریستی است و به داشتن رفتارهای فرقه‌ای شهره است. یکی از کارکنان صدای آمریکا که خواسته نامش فاش نشود گفت: بخش فارسی صدای آمریکا برای اولین بار در چند دهه گذشته در نقش بازوی رسانه‌ای منافقین ظاهر شده است.

کد مطلب: 110355
 
Share/Save/Bookmark