میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۵
 
 
قالیباف در دیدار با سفیر چین:
انتظار می‌رود همکاری‌های مشترک ایران و چین ارتقا یابد
انتظار می‌رود همکاری‌های مشترک ایران و چین ارتقا یابد
 

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت گسترده‌تر شدن ارتباطات و تعمیق و وسیع‌تر شدن تعاملات بین دو کشور ایران و چین تاکید کرد. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با «چانگ هوا» سفیر جمهوری خلق چین در تهران دیدار کرد و گفت: ارتباط چین و ایران، پایدار، مستحکم و تاریخی است و مخصوصاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مناسبات دو کشور تعمیق پیدا کرد.
وی افزود: کشورهای جهان و از جمله تهران و پکن امروز در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی با خوی استکباری و یکجانبه گرایی آمریکا و آثار نامطلوب آن بر حقوق ملت ها مواجه اند. قالیباف دخالت های آمریکا و برخی کشورها در امور داخلی چین را به شدت محکوم کرد و از موضع شفاف و روشن دولت چین در مخالفت با قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه کشورمان تشکر کرد. وی با بیان اینکه همکاری های دو کشور با سرعت بیشتری تداوم و تحقق پیدا کند، گفت: بارها شاهد دخالت های دولت ترامپ علیه حاکمیت و استقلال کشورها از جمله در رابطه با ایران و چین و برخی مسائل بین المللی همچون محیط زیست و سلاح های مخرب بوده ایم. در این راستا همکاری های منطقه ای و بین المللی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. سفیر چین در این دیدار ضمن تسلیم پیام تبریک «لی جان شو» رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین، اظهار داشت: چین تمایل دارد که روابط خود را با ایران تقویت کند. سفیر چین تصریح کرد: کنگره نمایندگان چین آمادگی کامل دارد که بیش از پیش همکاری های دوستانه با مجلس ایران را توسعه دهد و تجربیات خود را در حوزه های قانونگذاری، نظارت و اجرای سیاست ها، با دوستان ایرانی به اشتراک بگذارد.
سفیر چین در تهران با بیان اینکه در وضعیت موجود چین تمایل دارد که روابط خود را با ایران تقویت کند، افزود: دو کشور باید در مورد مسائل مهم و منافع مشترک از یکدیگر حمایت کنند؛ همچنانکه طرف چینی به طور قاطعانه از حاکمیت و استقلال ایران حمایت کرده و با تحریم های یکجانبه گرایانه آمریکا اعلام مخالفت کرد.
سفیر چین تاکید کرد: چین قاطعانه از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و همچنین از توافقات بین المللی حمایت کرده و مخالفت خود را با تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا اعلام می دارد.

کد مطلب: 114216
 
Share/Save/Bookmark