میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۸
 
 
هفته هشتم لیگ برتر فوتبال
پرسپولیس در اندیشه نفت!
پرسپولیس در اندیشه نفت!
 

در آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس به مصاف تیم صدرنشین نفت تهران می‌رود.
آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر امروز در ورزشگاه آزادی بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران برگزار می‌شود.
نفت تهران صدرنشین لیگ برتر است که بازیکن ملی‌پوشی ندارد و در تعطیلات لیگ با تمام نفرات تمرین کرده است.
نفت از فصل گذشته روند رو به رشدی در فوتبال ایران آغاز کرد و این روند در لیگ دوازدهم ادامه یافت. این تیم اکنون با ۱۳ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد و مدافعان و دروازه‌بان پرسپولیس روز سختی مقابل یعقوب کریمی و دیگر مهاجمان فرصت طلب نفت خواهند داشت. کریمی با ۶ گل زده دومین گلزن برتر لیگ تا هفته هفتم است.
ضعیف‌ترین پرسپولیس تاریخ اما ۷ ملی‌پوش دارد! همین مسئله کار این تیم را در دیدار با نفت سخت می‌کند. ژوزه در تعطیلات لیگ بدون ملی‌پوشانش تمرین کرده، با این حال بعید است ترکیب اصلی تیم را بدون آنها تعیین کند. ملی‌پوشانی که خسته از اردوی طولانی تیم ملی و شکست تاریخی برابر لبنان هستند و از نظر روحی و جسمی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند.
اگر پرسپولیس می‌خواهد از رده شانزدهم جدول فاصله بگیرد باید نفت صدرنشین را شکست بدهد. مدیران باشگاه پرسپولیس در حال حاضر از ژوزه حمایت می‌کنند اما اگر این مربی پرتغالی نتواند نفت را مهار کند شرایط برای او و مدیران باشگاه سخت‌تر از گذشته می‌شود.

ژوزه: ۵ ماه از لیگ در اختیار تیم‌ملی است
مانوئل ژوزه در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار برابر نفت تهران گفت: مدت زیادی تعطیل بودیم و خیلی خوشحالم اهالی رسانه را دوباره می‌بینم. فردا(امروز) مقابل تیم صدرنشین بازی می‌کنیم. نفت شروع خوبی در مسابقات داشته و تیم بسیار با انگیزه‌ای است. مشخص است بازی سختی در پیش داریم. نفت می‌خواهد جایگاه خود را حفظ کند و این مسئولیت ما را سخت‌تر می‌کند.
وی ادامه داد: در جدول جایگاه خوبی نداریم و هدف‌مان این است که بالاتر بیاییم. در این مدت سعی کردم بازیکنان را از زیر فشار مسئولیتی که دارند خارج کنم. مشکلات ذهنی و روانی و مسئولیت زیاد برایشان مشکل به وجود آورده بود. این مشکل، هماهنگی بین بازیکنان جدید و قدیم را سخت‌تر کرده و هدف اصلی من این است که در دیدار با نفت به پیروزی برسیم و از این جایگاه خارج شویم.
ژوزه عنوان کرد: نفت را می‌شناسم و خودمان را برای این بازی آماده کرده‌ایم. بازیکنان بسیار خوبی دارم. باید بدون استرس بازی کنند و توان‌شان را نشان دهند. از شما هم می‌خواهم به بازیکنان فشار نیاورید و نگویید شما حتما باید قهرمان شوید. باید آرامش را دوباره به دست آوریم و بتوانیم بازی‌ها را ببریم. این هدف ماست و امیدوارم در بازی‌های آینده پیروز شویم.
سرمربی پرتغالی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که ملی‌پوشان این تیم در کنار شما نبودند و سید جلال حسینی و محمد قاضی که بازیکن فیکس شما بودند در تیم ملی نیمکت نشین شدند و آیا این مسئله باعث نمی‌شود روحیه آنها از دست برود‌،‌ عنوان کرد: در پرسپولیس ۱۴ بازیکن جدید آمده و از وقتی که من آمدم نیلسون و نقی‌زاده هم به پرسپولیس اضافه شدند. ۱۵ روز قبل از شروع لیگ به پرسپولس آمدم و باید تیم را درست می‌کردم و در همان حالت هم قهرمان می‌شدیم.
ژوزه اضافه کرد: کار ما در شروع خیلی سخت بود اما این ریسک را انجام دادم و قبول کردم به پرسپولیس بیایم. در این مدت طولانی بهترین نفرات تیم را در کنارمان نداشتیم. در لیگ ایران دو سه بازی انجام و پس از آن دو سه هفته بازی‌ها تعطیل می‌شود. این کار را برای ما و سایر تیم‌هایی که ملی پوش دارند سخت می‌کند.
وی اظهار داشت: تیم‌های ایرانی در نیمه اول ریتم خوبی دارند اما در نیمه دوم افت می‌کنند به این دلیل که تیم‌ها نمی‌توانند مدام بازی کنند. فقط یک ماه در کل فصل می‌توانیم بازی کنیم. در ماه آوریل که قهرمان مشخص می‌شود، فقط یک بازی انجام می‌شود. آمدم اینجا که خودم را با شرایط وفق بدهم. لیگ ما ۵ ماه انجام می‌شود و ۵ ماه دیگر در اختیار تیم ملی است. لیگ ایران ۱۵۲ روز تعطیل است و چنین چیزی را من ندیده‌ام. تیم‌هایی که بازیکن ملی پوش دارند، این مسئله برایشان خیلی سخت است اما باید خودمان را با این شرایط وفق بدهیم.
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه آیا قرار است مهدی تارتار به عنوان مربی به پرسپولیس اضافه شود و آیا به حضور مربی ایرانی در ترکیب کادر فنی اعتقاد دارد گفت: تارتار قرار نیست دستیار من شود خودم دستیارم را انتخاب می‌کنم و کسی برای من دستیار تعیین نمی‌کند. این موضوع دست خودم است. هیچ مشکلی با حضور دستیار ایرانی ندارم اما باید دستیارم را خودم انتخاب کنم.

ابراهیم‌زاده: نمی‌توان منکر توانایی پرسپولیس شد
منصور ابراهیم‌زاده در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی برابر پرسپولیس گفت: هر چه به اواسط مسابقات نزدیک می‌شویم حساسیت بازی‌ها بالاتر می‌رود و دیدارها سخت‌تر می‌شود چرا که تیم‌های بالایی برای حفظ جایگاه خود و تیم‌های پائینی برای حرکت به سمت بالای جدول تلاش بیشتری می‌کنند. این سختی روی کیفیت بازی اثر می‌گذارد.
وی اضافه کرد: خیلی خوشحالم فردا(امروز) به مصاف پرسپولیس می‌رویم. پرسپولیس تیم بسیار خوب و تماشاگران بسیار زیادی دارد که این مسئله خود به خود ایجاد انگیزه می‌کند. باید تلاش کنیم ضمن حفظ انگیزه استرس را هم کم کنیم تا بازی بهتری انجام دهیم. در این دیدار تنها سوشا مکانی را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم. انشاءالله بازی در خور لیگ برتر و فوتبال ایران ارائه کنیم و نشان دهیم بی‌جهت در صدر جدول قرار نگرفتیم.
ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا مصدومان زیاد پرسپولیس و جایگاه این تیم در انتهای جدول به نفع شما نیست اظهار داشت: هر تیم به چند بازیکن متکی نیست و نفرات دیگری دارد که بتوانند بازی کنند حتی ممکن است جوانان با انگیزه‌ جای آنها قرار بگیرند و بتوانند بهتر کار کنند.
سرمربی نفت تهران تاکید کرد: پرسپولیس به دلیل استرس زیادی که به بازیکنانش وارد شده نتوانسته نتیجه بگیرد و در چنین جایگاهی قرار گرفته است. نمی‌توان منکر کیفیت و توان بازیکنان پرسپولیس شد؛ بازیکنانی که به تنهایی می‌توانند تاثیرگذار باشند و باید گفت که بازی ما بسیار سخت است.
ابراهیم‌زاده در مورد اینکه برخی بازیکنان فصل پیش ذوب آهن در پرسپولیس بازی می‌کنند و این باعث شناخت بیشتر او از این تیم می‌شود،‌ اظهار داشت: این نفرات با توجه به برنامه‌هایی که در ذوب آهن داشتیم بازی می‌کردند و الان برنامه‌‌ای را اجرا می‌کنند که پرسپولیس دارد. هنر بازیکن حرفه‌ای این است که با تاکتیک‌ها و برنامه‌های مربی کنار بیاید اما ما برنامه‌ تیمی و کلی مقابل پرسپولیس داریم و بر اساس آن تنظیم کردیم که چطور بازی کنیم. بازیکنان جوانی داریم که از انگیزه زیادی برخوردار هستند و باید به آنها توجه کنیم و بر اساس تاکتیک‌ پرسپولیس برنامه ریزی کردیم.

ورود تماشاگران ممنوع نيست
دبیر کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اعلام کرد بازی پرسپولیس و نفت‌ تهران با ‌حضور تماشاگران برگزار می‌شود.
کمیته انضباطی فوتبال در تاریخ ۵ شهریور رای بازی پرسپولیس و صبا را اعلام کرد. در این رای پرسپولیس مبلغ ۴ میلیون تومان جریمه و یک جلسه محرومیت هواداران این تیم از حضور در ورزشگاه که تعلیقی بود با صدور این رای لازم الاجرا شد.
پرسپولیسی ها یک هفته زمان داشتند تا به رای صادره اعتراض کنند. در صورت تجدید نظر کمیته استیناف در رای بازی پرسپولیس و صبا رای تعلیقی بازی بدون تماشاگر هم به خودی خود بار دیگر به حالت تعلیق در می آید.
این مساله این شائبه را ایجاد کرد که با توجه به جریمه ۴ میلیونی، آیا دیدار امروز پرسپولیس و نفت تهران بدون تماشاگر برگزار می شود یا نه.
فرشاد سپهر دبیر کمیته استیناف در این باره به فارس گفت‌: بازی پرسپولیس با نفت تهران با حضور تماشاگران برگزار می شود. هنوز رای کمیته انضباطی بررسی نشده و از سوی کمیته استیناف به امضا نرسیده است.
وی افزود: پرسپولیسی ها در زمان یک هفته ای به رای اعتراض کردند، اما روند بررسی ما به طول انجامید و فرصت نشد این موضوع را بررسی کنیم. روز دوشنبه هفته جاری در جلسه کمیته استیناف این موضوع را بررسی می‌کنیم.
مديرعامل نفت تهران هم به اين خبر واكنش نشان داد و گفت: وضعیت پرسپولیس بحرانی است و آنها به پیروزی در این بازی نیاز مبرم دارند و اکنون این شائبه ایجاد شده که در رای کمیته انضباطی اعمال نفوذ شده است. نباید اینگونه با افکار عمومی بازی کنند. این‌گونه مسائل این شائبه را به وجود می‌آورد که می‌خواهند پرسپولیس را از بحران خارج کنند، ضمن اینکه این رفتارها در آینده ممکن است شائبه‌هایی درباره داوری هم ایجاد کند.

کد مطلب: 76811
 
Share/Save/Bookmark