میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲
 
 
مدیر پروژه ساختمان پلاسکو:
واحدهای تجاری شهریور ۹۹ واگذار می‌شود

مدیر پروژه ساختمان پلاسکو گفت: پیش‌بینی می‌کنیم ۴۰۰ واحد تجاری پروژه ساختمان پلاسکو تا پایان شهریور ۹۹ تحویل کسبه شود.
علی رحیمی در حاشیه بازدید حضور نمایندگان کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: از مهرماه امسال پروژه ساختمان پلاسکو را تحویل گرفته‌ایم و اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که پی‌ریزی‌های پیشین را باید برداریم و فوندانسیون جدید را جایگزین آن کنیم.
مدیر پروژه پلاسکو گفت: سازه‌ای که قرار است تحویل کسبه شود سازه‌ای فلزی و کاملاً پیچ و مهره‌ای است که با ساختمان پیشین پلاسکو که در حادثه دو سال پیش کمتر آسیب‌دیده تلفیق می‌شود و به حالت سنتی و مدرن در خواهد آمد.
رحیمی گفت: برآورد هزینه آن ۴۷ و نیم میلیارد تومان در ابتدای امر بود اما با توجه به افزایش قیمت‌ها در این ۷-۸ ماه اخیر این برآورد به ۸۸ میلیارد تومان رسیده است و امیدواریم که این پروژه با کاهش قیمت‌ها هرچه سریع‌تر خاتمه یابد.
وی افزود: برای اتمام پروژه پلاسکو زمان‌بندی ۴۰ ماهه‌ای را پیش‌بینی کرده بودیم اما تمام تلاش می‌کنیم در ۲۰ ماه این پروژه تحویل کسبه شود، البته با توجه به اصلاحاتی که در مساحت واحدهای تجاری صورت می‌گیرد ممکن است مساحت واحدهای تجاری جدید تغییر یابد زیرا سازه پیشین براساس نقشه‌های سال‌های بسیار دور بوده و اکنون قرار است برای سازه جدید مشاعات، پله‌برقی، آسانسور و راهروهای ایمن تعبیه شود.
گفتنی است بعدازظهر دیروز برخی از نمایندگان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل ساختمان پلاسکو حضور یافتند تا به بررسی وضعیت پیشرفت ساخت و ساز این ساختمان بپردازند که حدود دو سال پیش در سانحه آتش‌سوزی تخریب شد.
شهرداری منطقه ۱۲ پروانه ساخت این سازه جدید ساختمان پلاسکو را به صورت رایگان صادر کرده و نقشه‌ها در دست بررسی است. بنیاد مستضعفان که متولی ساختمان پلاسکو است مسئولیت ساخت و ساز این بنا را برعهده دارد. پس از گذشت حدود دو سال از سانحه پلاسکو، اکنون ساخت سازه جدید در مرحله گودبرداری است. صداوسیما

کد مطلب: 107313
 
Share/Save/Bookmark