میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
حداد عادل:
مردم، دولت و مجلس کارآمدتری می‌خواهند
مردم، دولت و مجلس کارآمدتری می‌خواهند
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آرای مردم در نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مردم دولت و مجلس کارآمدتری می‌خواهند؛ لذا در اینکه ما مجلس متفاوت‌تر خواهیم داشت تردیدی نیست. نشست دبیران حزب موتلفه با حضور مسئولین بانوان دفاتر حزب مؤتلفه اسلامی در استانهای سراسر کشور برگزار شد و اسدالله بادامچیان دبیرکل، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی و غلامعلی حدادعادل و جمعی از اعضای شورای مرکزی در این نشست حضور یافتند. حدادعادل در این نشست با اشاره به اقتدار ملت ایران گفت: انقلاب اسلامی با همه دشواری‌های درونی و بیرونی قوام و تداوم دارد و راه و مسیر خود را به‌راحتی طی می‌کند و آثار اقتدار ملت ایران در داخل و منطقه مشهود است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به شرارت آمریکا در مواجهه با ملت ایران تصریح کرد: تحریم های ۴۰ ساله و چند ساله اخیر علیه هر کشوری بود، ۶ ماهه سقوط می کرد اما ملت ایران محکم و با اقتدار روی آرمان‌های الهی انقلاب ایستاده‌اند و ما هر چقدر جلوتر می‌رویم دشمنی آمریکا بیشتر می‌شود. وی با اشاره به طرح سهمیه‌بندی بنزین و نا آرامی های اخیر اظهار داشت: اگر دولت هوشمندانه عمل می‌کرد خسارات کمتری وارد می‌شد، اما دست‌های آشوب و طراحی بیگانه طوری بود که می‌خواستند همان آشوبی که در عراق و لبنان به وجود آوردند در ایران هم تکرار کنند؛ اما با هوشیاری ملت و اقتدار نظام ظرف دو روز توطئه‌های اشرار جمع شد. حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: ما به‌زودی یک آزمون نرم سیاسی داریم و آن انتخابات است. انتخابات نوعی قدرت‌نمایی مردم است و هر نتیجه‌ای که گرفته شود در داخل و خارج روی آن تفسیر گذاشته می‌شود. ما در این انتخابات باید در مسیر اقتدار مردم و نظام حرکت کنیم.
وی با اشاره به نظرسنجی‌های اخیر در مورد مقبولیت دولت و مجلس گفت: آرای مردم در نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که مردم دولت و مجلس کارآمدتری می‌خواهند؛ لذا در اینکه ما مجلس متفاوت‌تر خواهیم داشت تردیدی نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نشست احزاب و گردهمایی و رجال سیاسی و مذهبی جریان اصولگرا اظهار داشت: باتوجه به تجربیات همگرایی اصولگرایان در گذشته، کارهای خوبی برای رسیدن به وحدت انجام شده و ما امیدواریم به ‌زودی به نتیجه برسد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رویکرد جدید جریان اصولگرا در انتخابات آینده را وحدت فراگیر و با اتکا بر حضور جوانان و به‌ویژه زنان دانست و تصریح کرد: راهبردها و راهکارهای ائتلاف تعریف شده است و امیدواریم با ساز و کار دقیقی به همگرایی و وحدت برسیم. وی ادامه داد: مطالعات جامعه شناسی سیاسی نشان می‌دهد الگوهای متفاوتی در برخی حوزه‌های انتخاباتی در تعیین نامزدها وجود دارد که باید به آن توجه کنیم. حدادعادل افزود: وحدت شرط لازم پیروزی است اما شرط کافی نیست تجربه سال۹۴ نشان داد علاوه بر وحدت کارهایی باید انجام دهیم تا به نتیجه برسیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث گفتمان اصولگرایی در انتخابات آینده و تهدید و تجهیز عقبه مردمی را دو مبحث مهم دانست و گفت: ما باید بتوانیم مردم را پای صندوق رای بیاوریم. در بحث گفتمان، مطالعاتی شده است که چه شعاری را انتخاب کنیم و چگونه حرف بزنیم و چشم‌اندازی را که می‌خواهیم برای مردم تبیین کنیم به آنها معرفی کنیم.

کد مطلب: 111714
 
Share/Save/Bookmark