میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
واکنش جهاد اسلامی و حماس به تهدیدات رژیم صهیونیستی

جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اعلام کردند این تهدیدات نشان از سردرگمی صهیونیست‌هاست و مقاومت برای ایستادن در برابر تعرض‌ها همواره آماده است.
جهاد اسلامی اعلام کرد تهدیدات دشمن اسرائیلی مبنی بر هدف قرار دادن رهبران این جنبش را اعلام جنگ میداند و افزود در مقابل این جنگ خواهد ایستاد.جهاد اسلامی تصریح کرد: این تهدیدات، نیت‌های حقیقی صهیونیست‌ها برای حمله را آشکار می‌کند؛ ما حق پاسخ به هر حمله‌ای را برای خود محفوظ می‌دانیم همانطور که پاسخ به جنایت صهیونیست در هدف قرار دادن یک تونل مقاومت در شرق دیرالبلح را حق خود می‌دانیم. در ادامه این بیانیه آمده است پاسخ ما به تهدیدات دشمن این است: در حمایت از ملت و سرزمین خود کم نخواهیم گذاشت.
«فوزی برهوم» سخنگوی حماس نیز اعلام کرد تهدیدات «یوآف مردخای» هماهنگ کننده اقدامات کابینه در ارتش رژیم صهیونیستی نشان‌دهنده حالت ترس و دستپاچگی این رژیم از پاسخ مقاومت به انفجار تونل در مرز غزه است.وی تأکید کرد : مقاومت قهرمان همیشه در نهایت آمادگی برای انجام وظیفه در حمایت از ملت فلسطین و دفاع از این ملت و نیز شکست معادلات رژیم اشغالگر است.
رژیم صهیونیستی ویدئویی منتشر کرده که در آن رهبران جهاد اسلامی را از هر اقدامی علیه این رژیم بر حذر می‌دارد و آنها را تهدید میی‌کند. در حمله رژیم صهیونیستی به تونل یاد شده ۱۲ تن از اعضای جهاد اسلامی و حماس به شهادت رسیدند؛ تونل هدف‌قرار‌داده شده متلعق به جهاد اسلامی بود.
خبر دیگر آنکه فعالیتهای مربوط به بایکوت، بیرون کشیدن سرمایه‌ها و تحریم اسرائیل در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا افزایش یافته است. پایگاه خبری العهد لبنان در خبری فوری نوشت: نظامیان اشغالگر صهیونیستی شنبه شب و بامداد دیروز، با یورش گسترده به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، ۹ تن از فلسطینیان را بازداشت کردند. به نوشته العهد، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند: مقادیری سلاح و مهمات در شهرک «بیت عوا» غرب شهر الخلیل، کشف و ضبط شده است. یک وبگاه محافظه‌کار و حامی رژیم صهیونیستی در آمریکا نوشت: فعالیتهای مربوط به بایکوت، بیرون کشیدن سرمایه‌ها و تحریم اسرائیل در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا افزایش یافته است. خبر دیگر آنکه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد در نشست پیش رو در قاهره درباره ۵ موضوع مهم صحبت خواهد شد. «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس بر تجمیع قدرت ملی، وحدت فلسطینی و اتمام طرح آشتی برای مقابله با چالش‌ها و استفاده از فرصت‌ها تأکید کرد. هنیه در ادامه گفت در نشست قاهره درباره ۵ پرونده مهم یعنی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف»، دولت توافق ملی، انتخابات، آشتی ملی و موضوع آزادی‌ها پرداخت خواهد شد. رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین اعلام کرد حماس به توافق ۲۰۱۱ امضا شده در قاهره کاملاً پایبند است زیرا با مشارکت همه گروه‌های فلسطینی و با نظارت مصر به سرانجام رسیده است.
دو جنبش فتح و حماس پنجشنبه (۲۰ مهرماه) بالاخره پس از حدود ۱۰ سال تنش، رسما در قاهره یک توافق آشتی امضا کردند، این توافق پس از سه روز گفت‌و‌گوهای عمیق و فشرده میان مقامات فتح و حماس انجام شد. از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهند مدارک پلیس درباره رشوه‌گیری نخست‌وزیر این رژیم بیشتر شده است. نشریه صهیونیستی جروزالم‌پست از افزایش شواهد مرتبط با رشوه‌گیری نتانیاهو خبر داد. به نوشته این نشریه، روز پنجشنبه گذشته بود که واحد جرایم موسوم «لحاو ۴۳۳» به مدت چهار ساعت نتانیاهو را در محل اقامتش مورد بازجویی قرار داد. طی این بازجویی چهار ساعته، بازپرسان «لحاو ۴۳۳» نتانیاهو را در مقابل شهادت ادا شده از سوی «آرون میلچان» تهیه‌کننده مشهور هالیوودی مورد پرسش قرار دادند. به نوشته جروزالم‌پست، در پرونده موسوم به «مورد ۱۰۰۰» نتانیاهو متهم شده است که هدایای گرانقیمتی را از تعدادی تجار دریافت کرده است. میلچان تأیید کرده است که به صورت مرتبط هدایایی شامل سیگار و دیگر اقلام را برای نتانیاهو و همسر وی می‌فرستاده است.

کد مطلب: 101814
 
Share/Save/Bookmark