میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
سناریوی سازشکاران در ورشو باردیگر ناکام ماند
هشدار اتحادیه علمای مسلمان به ائتلاف با رژیم صهیونیستی

همزمان با اعتراض‌های گسترده مردمی به حضور برخی کشورهای عربی در نشست ورشو، اتحادیه جهانی علمای مسلمان درباره پیآمدهای ائتلاف کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به بهانه مقابله با ایران هشدار داد.
اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه‌ای با هشدار درباره پیآمدهای ائتلاف کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تأکید کرد که هدف حقیقی این ائتلاف، حذف آرمان فلسطین و تحقق «معامله قرن» است. در این بیانیه آمده است که مسلمانان روز چهارشنبه گذشته شاهد نشست شماری از مقامات کشورهای عربی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بودند که قدس و اراضی آنها در فلسطین را اشغال و شهرهای آنها را محاصره کرده و در حال یهودی‌سازی قدس و فلسطین با حمایت آمریکاست.
در این بیانیه با اشاره به سخنرانی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این نشست و درخواست از وزیر خارجه آمریکا برای تلاش جهت محقق کردن منافع مشترک اعراب و این رژیم، آمده است که اعراب حاضر در این نشست تمامی جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قدس و فلسطین را فراموش کرده‌اند و حتی برخی از آنها با بکار بردن عبارت‌های دیپلماتیک، اقدامات این رژیم در فلسطین و سوریه را تأیید کردند.اتحادیه جهانی علمای مسلمان افزود که تمامی شواهد و قرائن حاکی از آن است که آنها آرمان فلسطین را نشانه رفته‌ و به دنبال اجرای «معامله قرن» هستند و حتی «اگر فرض بر حمله به ایران باشد، در آن صورت منطقه خلیج (فارس) و شبه‌جزیره عربستان به هرج و مرج ویرانگر تبدیل می‌شود که تنها به نفع دشمنان است.» این اتحادیه افزود که امنیت جهان اسلام از جمله امنیت منطقه هرگز با همکاری و ائتلاف با دشمن اشغالگری که شعار نیل تا فرات را شعار خود قرار داده، محقق نخواهد شد.
تحت فشار افکار عمومی نیز «یوسف بن علوی« وزیر خارجه عمان هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد کرد و روابط با تل آویو را یک «روند سیاسی» جهت حل مسأله فلسطین دانست.
لازم به ذکر است نشست سازش در ورشو در حالی برگزار شد که لهستان در کمتر از یک هفته، برای دومین بار سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد تا این امر، نشانه‌ای از تنش روزافزون میان تل‌آویو و ورشو باشد. «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: «بسیاری از لهستانی‌ها با نازی‌ها همکاری کردند و در نابودی یهودیان نقش داشتند.»این در حالی است که سفیر رژیم صهیونیستی در ورشو همین ۴ روز پیش هم به دلیل صحبت‌های مشابه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزارت خارجه لهستان احضار شده بود. نخست‌وزیر لهستان سفرش به قدس اشغالی را که قرار بود با هدف شرکت در نشست چهارجانبه کشورهای اروپای مرکزی انجام شود، لغو کرد.
خبر دیگر از فلسطین اشغالی آنکه ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد پایگاه‌های نظامی موجود در خط ساحلی فلسطین اشغالی از شمال تا جنوب را تخلیه کند. رژیم صهیونیستی درباره علت این اقدام ادعا کرده، تل‌آویو تحمل اسکان جمعیت بیشتر را ندارد و باید از مناطق موجود در طول خط ساحلی ستفاده کرد.خبر دیگر آنکه رئیس مجلس کویت از مشارکت معاون وزیر امور خارجه این کشور در نشست ورشو که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در آن حضور داشت، به شدت انتقاد کرد.

کد مطلب: 108006
 
Share/Save/Bookmark